forum.vantage.cz

Podpora přijímačů Vantage

Vantage 8000HD problém s nahráváním

Diskuze o přijímačích řady Vantage HD.

Re: český návod na vantage 8000S

Příspěvekod losos » 28 pro 2009, 16:38

Nejdříve si přečti tohle :
http://www.tvfreak.cz/forum/showthread. ... 722&page=2

a potom můžeme pokecat na Skype....
47PFL5603D, TF 7710 HDPVR 750 GB, a od 18.11.09 Ariva 200 HD (zatím bez poruchy)
losos
 
Příspěvky: 95
Registrován: 02 úno 2009, 11:19

Re: český návod na vantage 8000S

Příspěvekod jira » 30 pro 2009, 09:28

Díky za odkaz, pár věcí jsem si utvrdil, ale problém zůstává. Na první pohled je vše Ok: Při prohlížení všechny programy (z obou satelitů i tunerů) fungují, pokud opomenu občasnou hlášku o kódovaném programu (zpravidla když se vrátím z menu). Při nahrávání se nahrávání spustí, zablokují se správně programy tuneru na jiných transpondérech. Přes tlačítko "info" se celou dobu zobrazují nahrávané programy. Když se však chci na nahrávku podívat má malý objem dat, je nahraná jen část a ještě to není souvislé.
Pro LNB monoblock Twin mám nastaveno:
1. tuner (1. satelit)
Napájení LNB = Zap
Zem delka 23.5
Typ LNB = Universalní 1
Kmit LNB
Režim DiSEqC = DiSEqC 2
Ton 22 kHz = Auto
Unicable = OK
Motor = Ne
DiSEqC 1.1 = 2
1.tuner (2. satelit): Zem delka 19,2; Režim DiSEqC = DiSEqC 1 ("vypnuto", nebo "DiSEqC 2" - to nejde); DiSEqC 1.1 = 1
2. tuner (1. satelit): Zem delka 23,5; Režim DiSEqC = DiSEqC 2; DiSEqC 1.1 = 2
2. tuner (2. satelit): Zem delka 19,2; Režim DiSEqC = DiSEqC 1; DiSEqC 1.1 = 1
Pokud se v DiSEqC 1.1 nastavuje "pořadí LNB", jak má být nastaveno Režim DiSEqC, nebo je problém jinde? Může to způsobit nesprávná funkce sdílení karty skylink?
Díky za pomoc
jira
 
Příspěvky: 5
Registrován: 28 pro 2009, 15:07

Re: český návod na vantage 8000S

Příspěvekod losos » 30 pro 2009, 14:50

Podle mně to máš tak hrozně špatně, že není divu, že jsi přijímač dokonale zmátl !
Nelze nastavovat oba DiSEqCy, ale vždy jen jeden a ten druhý (DiSEqC 1.1) dát na vypnuto !
Ty budeš nastavovat DiSEqC 1.0. (nevím již, jak je to u Vantage přesně provedeno, ale tak je to u všech přijímačů...).
Pro jednu družici bude DiSEqC (1.0) nastaven na 1(miniA) a pro druhou na 2(miniB) (nebo obráceně). Obvykle se pro 19,2 nastavuje DiSEqC (1.0) na 1 a pro 23,5E na 2, ale u některých LNB je to obráceně...
Pro druhý tuner to nastav úplně stejně jako pro první !
Také Unicable na vypnuto !
Pokud ti to nepomůže, tak platí toto :
protože nemám Vantage doma, nemohu ti úplně přesně správně popsat přesné nastavení (možná zde na fóru již někde je, nevím) a musí se to nastavit přesně, tak musíš počkat např. na Kerase, až ti s tím pomůže...sorry.
47PFL5603D, TF 7710 HDPVR 750 GB, a od 18.11.09 Ariva 200 HD (zatím bez poruchy)
losos
 
Příspěvky: 95
Registrován: 02 úno 2009, 11:19

Re: český návod na vantage 8000S

Příspěvekod jira » 01 led 2010, 19:57

S nastavením jsem už vyzkoušel ledacos, ale nahrávat zároveň z obou tunerů se mi nedaří (vlastně ani z jednoho). Po přečtení vlákna "Chování po ročním provozu Vantage 8000S" už nevěřím, že je problém pouze v nastavení - mám stejné zkušenosti. Existuje někdo komu funguje dobře nahrávání na interní HDD? Může sem napsat jak má nastaveny tunery a pro jaký LNB? Díky. :cry:
jira
 
Příspěvky: 5
Registrován: 28 pro 2009, 15:07

Re: český návod na vantage 8000S

Příspěvekod Saidxxx » 01 led 2010, 22:36

Ahoj jira !Pokud tomu dobře rozumím tak se Tí nedaří vubec nahrávt.Ale já napsal že po dlouhém nahrávání to ,je 3-4hod záznamu se začnou projevovat poruchy a ne že to nenahraje.Nahrává to uplně na vše co mám doma,dokonce na kartu z fotaku přez čtečku karet SDHC.Flesh jsem odzkoušel několik a bez problemu .Stejné vubec nejdou třeba na Showboxu 700,Goldenech a Ferguson na HD potřebuje nejméně 9Mb/s,Vanta to nahrá i na tu nejpomalejší.
Nato aby Ti to nešlo vubec by si musel udělat nějaký brutální zásah a porušit všechna pravidla a něco zničit.
Napiš sem co Ti tam vubec fuguje :
1)-čte to JPG,filmy Difix, z předního USB ?
2)-jak postupuješ při nahrávání FW.
3)-co mačkáš při ručním nahrávání,červené tlačítko nebo Timer Shift -Duležité!!!
4)-co máš za HDD v přístroji a kdo Ti ho tam montoval
5)-kopíruješ seting nebo ho znovu vytváříš/kopíruješ ho na HDD nebo na flash disk.
6)-co vše si poslal na HDD
7)-jak postupuješ při zasunutí USB flash a odpojení
8)-kolik si udělal tvrdých restartu
9)-vypla Ti nekdy elektřina při nahrávání na HDD a dokonce při přepisu FW!!
10)-jak vypínáš přijímač podrobně popiš velmi duležité!!!!!!!!
Mě Vantage nahrává jen je nespolehlivý, to je rozdil -hřeje se a nejsem sám kdo s tim bojuje, protože vnitřní HDD tam dělá to peklo , zde májí dodatečně ventoš:
http://www.forum.vantage-digital.com/sh ... 951&page=6
na posledním příspěvku je fotka. :!: :cry:

Dodatečně jsem odzkoušel tu nejpomalejší flash- ku a nahrál bez problému dva HD programy!!!!!!!!!
Je duležitý formát i na flash disku,musí být Fat 32,jinak Vanta nebere.Ferguson ARIVA umí dva formáty a dokáže flash naformátovat.
Saidxxx
 
Příspěvky: 72
Registrován: 19 zář 2009, 22:31

Re: český návod na vantage 8000S

Příspěvekod jira » 02 led 2010, 12:00

Interní HDD je originál od prodejce (zatím jsem nekoukal jaký), FW je původní jak jsem psal výše, žádný jiný jsem se tam ani nepokoušel dávat (kupoval jsem proto i modul cryptoworks), nahrával jsem ručně (přes červený rec) i přes nastavení prostřednictvím EPG, tvrdý restart jsem dělal jednou někdy zpočátku, vypínám ho běžně přes tlačítko ovladače. Předpokládal jsem, že mám špatně nastaveny tunery - antény,. Mohl bys mi poradit jak by to mělo být správně - podmínky viz výše v předchozích příspěvcích. Vyjímečně se nahrávání povede. Díky za pomoc.
jira
 
Příspěvky: 5
Registrován: 28 pro 2009, 15:07

Re: český návod na vantage 8000S

Příspěvekod keras » 02 led 2010, 14:47

Kde je kamarád losos a jeho "interní hdd"?
Zároveň Vás tímto kluci žádám, piště problémy do danných vláken prosím Vás. Uznejte, že do sekce "českého návodu" se to nehodí. Je tu pak hroznej bordel!!!
Přesunul jsem část tohoto threadu sem tak pokračujte tady...
Díky
Keras
keras
 
Příspěvky: 208
Registrován: 27 led 2009, 20:11

Re: Vantage 8000HD problém s nahráváním

Příspěvekod losos » 02 led 2010, 20:23

Také mám problém :
Nejede mi auto - motor je originál od prodejce (zatím jsem nekoukal jaký), FW je původní jak jsem psal výše - poraďte !!!
Nechápete, že bez bližších údajů se nedá nic dělat, ani nic poradit ?
Mohu jen dodat, že mí dva kamarádi mají Vantage HD 8000S se zabudovaným harddiskem a nahrávání jim funguje k plné spokojenosti. Také nevím, co tam mají za harddisk ! :D
47PFL5603D, TF 7710 HDPVR 750 GB, a od 18.11.09 Ariva 200 HD (zatím bez poruchy)
losos
 
Příspěvky: 95
Registrován: 02 úno 2009, 11:19

Re: český návod na vantage 8000S

Příspěvekod losos » 02 led 2010, 20:32

jira píše:Existuje někdo komu funguje dobře nahrávání na interní HDD? Může sem napsat jak má nastaveny tunery a pro jaký LNB? Díky. :cry:

Přece jsem ti to už napsal, jak to nastavit, mám to zopakovat ?
Možná máš ovšem v Menu nastaveno i více věcí špatně a proto ti to nahrávání nejde. Já to nemohu vědět, co a jak tam máš...
Četl jsi tu sekci o Vantage 1100 (tu co má těch mnoho stránek) ? Tam jsme o tom již něco psali, tak si to projdi. (To jsi měl udělat jako první).

A i já trošičku rýpnu do Kerase - proč mu neporadíš ty ? Tobě přece všechno funguje, ne ? Nebo ne ?
47PFL5603D, TF 7710 HDPVR 750 GB, a od 18.11.09 Ariva 200 HD (zatím bez poruchy)
losos
 
Příspěvky: 95
Registrován: 02 úno 2009, 11:19

Re: český návod na vantage 8000S

Příspěvekod jira » 07 led 2010, 15:34

Díky za info - už jsem nahrávání rozchodil. Problém byl částečně v nastavení tuneru, ale zejména v modulu cryptoworks (neuměl sdílení). Po nahrání neoficiálního FW 2.5202 to až na různé "drobnosti" je OK.
jira
 
Příspěvky: 5
Registrován: 28 pro 2009, 15:07

Předchozí

Zpět na Vantage HD-8000 / HD-7100 / HD-6000 / HD-1100

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron