forum.vantage.cz

Podpora přijímačů Vantage

VT-1 loga kanálů na displeji

Diskuze o novém modelu Vantage VT-1 Full HD PVR.

VT-1 loga kanálů na displeji

Příspěvekod admin » 08 bře 2010, 22:26

Zdravím všechny.
Udělal jsem loga pro VT-1 na displej, jsou to naše programy ze ze Skylinku a CS Linku.
Návod a obrázky jsou v přiloze.
Hodně štěstí při testování :)

-----------------
Všechny obrázky musí být na SD kartě ve složce : CHlogo

Názvy souborů musí mít následující tvar:
Pro TV kanály:
T0001.bmp = číslo kanálu 1
T0002.bmp = číslo kanálu 2
A tak dále...
Pro radiové stanice:
R0001.bmp
R0002.bmp
A tak dále...

Soubory musí být ve formátu BMP, rozměr 96x62, 16bit

Obrázek
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
admin
Site Admin
 
Příspěvky: 19
Registrován: 06 čer 2007, 09:58

Re: VT-1 loga kanálů na displeji

Příspěvekod durinov » 23 čer 2010, 17:55

Potrebovala by som poradiť ako mám postupovať pri vkladaní vami vytvorených lóg.Mám ich stiahnuté a rozbalené na SD16GB kingston,po vložení do vt-1 mi zobrazí v menu storage daný súbor,ale pri potvrdení napr.TA3 NEWS.bmp tlačidlom OK sa ma spýta či chcem pokračovať v prezentáci a po potvrdení ANO mi vypíše chybu This BMP format not supported.Čo robím zle?
durinov
 
Příspěvky: 37
Registrován: 18 led 2010, 12:42

Re: VT-1 loga kanálů na displeji

Příspěvekod pifik » 27 čer 2010, 06:59

Musíte všechny soubory přejmenovat tak jak je popsáno v návodu od admina. např. Soubor TA3.bmp musíte přejmennovat na TXXXX.bmp, kde xxxx je číslo kanálu podkterým vidíte program TA3 v nabídce programů.
pifik
 
Příspěvky: 1
Registrován: 25 dub 2010, 22:59

Re: VT-1 loga kanálů na displeji

Příspěvekod Dr.S » 24 črc 2010, 11:43

Ahoj,
- loga mozu byt aj vo formate .jpg

- link na loga: http://www.lyngsat-logo.com/tvcountry/tvcountry.html

- velkost: 96 * 62 Pixel

- farba: 16Bit RGB 565

- moze sa urobit aj tabulka v Excell pre jednoduchsi upload a neskorsie spravovanie...
Dr.S
 
Příspěvky: 1
Registrován: 24 črc 2010, 11:33

Re: VT-1 loga kanálů na displeji

Příspěvekod durinov » 02 srp 2010, 07:23

Logá sa mi konečne podarilo dostať do VT-1.A pri tom to je tak jednoduché stačí sa riadiť podľa pokynov.Môj problém bol vtom,že som ignorovala fakt,aby som na SDcard presunula len súbor chlogo(v ktorom sú premenované rastrové obrázky podľa postupného poradia TV staníc) a nie spoločne s VT-1 loga kanalov na displey.Potom stačí aktivovať si v MENU,Other Setting,front Display (zap.) a nasledovne prejsť do Storage a v nom si navoliť SDScard a CHlogo.Tam sa zobrazia BMP logá TV staníc,kde si zvolíme napr. T0001.BMP tlačítkom OK.Kde sa spýta,čí chcem pokračovať v prezentácii,po súhlase sa síce bude objavovať chybná hláška "This BMP format not supported",ktorú ignorujeme a pri prepnutí tv kanálu sa logá už zobrazujú.Inak premenovenie som urobila v programe Xnview(pri premenovaní nesmú byť napr. 2krat bmp.bmp,ale len T0001.bmp)
durinov
 
Příspěvky: 37
Registrován: 18 led 2010, 12:42

Re: VT-1 loga kanálů na displeji

Příspěvekod durinov » 07 srp 2010, 18:40

durinov píše:Logá sa mi konečne podarilo dostať do VT-1.A pri tom to je tak jednoduché stačí sa riadiť podľa pokynov.Môj problém bol vtom,že som ignorovala fakt,aby som na SDcard presunula len súbor chlogo(v ktorom sú premenované rastrové obrázky podľa postupného poradia TV staníc) a nie spoločne s VT-1 loga kanalov na displey.Potom stačí aktivovať si v MENU,Other Setting,front Display (zap.) a nasledovne prejsť do Storage a v nom si navoliť SDScard a CHlogo.Tam sa zobrazia BMP logá TV staníc,kde si zvolíme napr. T0001.BMP tlačítkom OK.Kde sa spýta,čí chcem pokračovať v prezentácii,po súhlase sa síce bude objavovať chybná hláška "This BMP format not supported",ktorú ignorujeme a pri prepnutí tv kanálu sa logá už zobrazujú.Inak premenovenie som urobila v programe Xnview(pri premenovaní nesmú byť napr. 2krat bmp.bmp,ale len T0001.bmp)

Musím dodať,že logá sa zobrazujú len keď je vložená SD karta,to znamená v prípade vybratia karty sa logá stratia.To,ale nevadí po opätovnom vsunutí SD karty sa logá opäť zobrazujú,bez akýchkoľvek ďalších pokynov.Takže ak chcete,aby sa logá zobrzovali aj naďalej je treba ponechať SD kartu v prijímači a so súborom CHlogo.
durinov
 
Příspěvky: 37
Registrován: 18 led 2010, 12:42

Re: VT-1 loga kanálů na displeji

Příspěvekod durinov » 06 led 2014, 13:06

Zdravím. Prajem všetkým veľa štastia a zdravia v novom roku 2014 a zároveň prikladám niektoré nové logá.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
durinov
 
Příspěvky: 37
Registrován: 18 led 2010, 12:42


Zpět na Vantage VT-1 Full HD PVR

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

cron