forum.vantage.cz

Podpora přijímačů Vantage

VT-1 diskuze

Diskuze o novém modelu Vantage VT-1 Full HD PVR.

Re: Co dělat s hláškou : your smard card IS NOT SUITABLE TO

Příspěvekod Paul2081 » 24 zář 2010, 11:10

JaraN píše:Co dělat s hláškou : your smard card IS NOT SUITABLE TO RECEIVE THIS PROGRAM ?
Nevíte někdo, proč mi to pořád hlásí ? Mám kartu od UPC Direct. Samozřejmě po stisku Back vše funguje OK.
Díky
Jara



Mě to občas také zahlásilo při rychlém přepnutí programů SD-HD. Po instalování
fw. 1.07 se to ještě nestalo.
Paul2081
 
Příspěvky: 69
Registrován: 07 pro 2009, 18:23

Re: VT-1 diskuze

Příspěvekod durinov » 27 zář 2010, 12:21

koso09 píše:
durinov píše:Čo sa týka kódovaných programov skylink na to stačí irdeto modul a dekódovacia karta skylink a nieje dôvod prečo by ich nemal nahrať.

Vdaka Durinov za tvoje odpovede!
Este poprosim o toto: Ak som pochopil, ty mas v pristroji zasunuty klasicky len jeden irdeto modul a v nom dekódovaciu kartu skylink. Totiz presne tak to chcem mat aj ja!
Otazka znie, ci mozes SUCASNE jeden KODOVANY program nahravat a zaroven iny KODOVANY program pozerat? Teda, ci VT-1 dokaze interne zdielat tu jednu Skylink kartu, cize ci dokaze dekódovat jednou kartou dva rozne programy?
Ano dokáže,ale "zostáva podmienka rovnakého transpordéru,tojest všetky programy ako napriklad stv1,stv2,stv3,markíza,joj a pod. a nie čt1,čt2,prima a tď."
durinov píše:keď vypneme auto a priamo navolíme 1080p,potom aj sd programy sú akoby zobrazované v hd, ale nedoporučujem,voľnym okom je nedokonalosť vidieť


Znamena to, ze ten upscaling SD programov na 1080p nie je moc dobry a radsej to pustas do telky bez neho a nechas to upscalovat az na televizor?
Keď používaš na zobrazenie klasický crt tv,tak je to úplne jedno na aký zobrazovací režim máš prepnutý,rozdiely sú minimálne.Ja sledujem tv signál s vt1 na sharp lcd led tv32palcov a preto ako je známe u lcd tv zobrazovanie sd programov je nedokonalé,"či je to prijímané hocakým satelitným prijímačom",nato sú určené hd programy.Nenechávam upscalovat na tv,ale na vt1.
Vdaka uz predom za tvoje cenne info!
durinov
 
Příspěvky: 37
Registrován: 18 led 2010, 12:42

Re: VT-1 diskuze

Příspěvekod JaraN » 29 zář 2010, 13:24

Tak jsem upgradoval firmware. Na verzi 1.07 no .. a mám několik otázek.
1. Po zapnutí se na malém display objeví stále version 1.2
2. V menu ... system se objeví 1.07 = asi tam je )
3. Nahrávám ho tam tak, že soubor nakopíruju na SD kartu a pak na něm stisknu OK (doufám, že to je tak správně)
4. V posledním týdnu (před instalací FW 1.7) a i po ní mi prakticky přestaly chodit HD programy (skylink) a to tímto způsobem :
- obraz se vůbec nezobrazí .. napíše hlášku o problému s kartou a pak se zobrazí zpráva "Motor se natáčí", která tam zůstane.
- Pokud po jevu v bodě předchozím VT1 vypnu a zapnu, obraz naskočí (ale jen někdy) ale strašně trhá.
- Pokud naladím SD kanál tak vše jede jen do té doby, než přejedu přes HD kanál = konec, musím vypnout .. atp ..
Přemýšlím o reklamaci .. ale kdyby tu náhodou někdo něco věděl budu rád.
Teda na rovinu .. u přístroje této cenové kategorii bych to nečekal, ale je možná chyba někde u mne ..
Díky za každou radu
Jara
JaraN
 
Příspěvky: 11
Registrován: 23 zář 2010, 19:39

Re: VT-1 diskuze

Příspěvekod durinov » 05 říj 2010, 11:54

Neviem,ako u iných majiteľov VT-1,ale u mňa je zatiaľ top firmware vantage_010400.dlp a to som azda už prešla všetkými ponúkanými.Uvediem len pár výhod tohto firmware narozdiel od ostatných.Ako najdôležitejšie kritérium je,aby sa čo najmenej objavovala hláška "Please check your smart card",kde u firmware vantage_010700.dlp sa zakaždým zobrazí a nedokáže zmiznúť bez toho,až kým nepotvrdím tlačítkom OK na dialkovom ovládači.U vantage_010400.dlp sa síce ojedinele zjaví,ale aj sa sama stratí.Nepochybne ďalšou výhodou je,že v mojom prijímači sa u tohto firmware nazobrazuje často KÓDOVANý PROGRAM a nedochádza k zamrznutiu(skolabovaniu softweru).A v neposlednom rade je najlepšie spracovanie MENU,či v slovenskom alebo českom jazyku.
durinov
 
Příspěvky: 37
Registrován: 18 led 2010, 12:42

Re: VT-1 diskuze

Příspěvekod JaraN » 05 říj 2010, 13:27

durinov píše:Neviem,ako u iných majiteľov VT-1,ale u mňa je zatiaľ top firmware vantage_010400.dlp a to
...
"Please check your smart card", .. KÓDOVANý PROGRAM a nedochádza k zamrznutiu(skolabovaniu softweru).A v neposlednom rade je najlepšie spracovanie MENU,či v slovenskom alebo českom jazyku.


Aha ... tak to určitě vyzkouším. Trochu mne udivuje, že novější verze zanáší stejné chyby verze před 1.04
Mimochodem u mne docházelo k masivnímu zatuhnutí v případě nastavení na HD kanál, který měl jiné parametry, ale stejnou frekvenci (Skylink změnil parametry u HD)
Současně mi verze 1.07 nechce točit motorem.
Máte někdo použitý motor na otáčení paraboly ? Zajímalo by mne jak máte nastaveno otáčení. Já otočím motorem jen tak, že v menu nastavení motoru "ručně" nastavím satelit a potvrdím "jdi na xx". Asi mám někde něco špatně, pomohl by postup, jak nastavit motorové otáčení pro "blbé".
Jinak Dííky
JaraN
 
Příspěvky: 11
Registrován: 23 zář 2010, 19:39

Re: VT-1 diskuze

Příspěvekod durinov » 05 říj 2010, 14:46

Ja osbne používam na otáčanie paraboly "pozicioner",čo je paradox pred 10 rokmi som používala humax,s motorom u ktorého je predpísaná funkcia diseq C a potom som prešla na vantage,kde som musela zmeniť nastavenie na pozícioner(spolupracoval aj s diseqC,ale pri zmene družice nebol schopný prejsť na inú bez toho,aby si uchoval tú predchádzajúcu).
durinov
 
Příspěvky: 37
Registrován: 18 led 2010, 12:42

Re: VT-1 diskuze

Příspěvekod Paul2081 » 05 říj 2010, 16:05

ToJaRan
Mám instalovaný fw.1.07 a vše mám O.K. žádné hlášky. Motor SG 2100 také O.K
1. Jaký typ máš modulu máš vložen? "červený CW dává hlášky a seká se viz. články na Parabole.
2. Motor nastav na USALS!!! (musí ho samožřejmě podporovat), podle návodu a máš klid
Já točím 30E až 30W. Vše funguje
Paul2081
 
Příspěvky: 69
Registrován: 07 pro 2009, 18:23

Re: VT-1 diskuze

Příspěvekod koso09 » 05 říj 2010, 22:30

Este ma trapi jedna vec - skoro vsetci majitelia si stazuju, ze inak skvely Oled display je strasne silny a vecer doslova vadi pri sledovani TV, ze ho musia zakryt deckou a pod...
Mozte niekto z uzivatelov toto potvrdit? Ako to riesite?
Neviete, ci je sanca, ze bude vyriesena nejaka softwarova moznost regulacie jasu tohto displeja? Ci to vobec je mozne dosiahnut len cez sofware?
koso09
 
Příspěvky: 4
Registrován: 12 zář 2010, 16:12

Re: VT-1 diskuze

Příspěvekod Paul2081 » 06 říj 2010, 08:57

koso09 píše:Este ma trapi jedna vec - skoro vsetci majitelia si stazuju, ze inak skvely Oled display je strasne silny a vecer doslova vadi pri sledovani TV, ze ho musia zakryt deckou a pod...
Mozte niekto z uzivatelov toto potvrdit? Ako to riesite?
Neviete, ci je sanca, ze bude vyriesena nejaka softwarova moznost regulacie jasu tohto displeja? Ci to vobec je mozne dosiahnut len cez sofware?


Ano je to dost silný svit ale dá se v menu vypnout
Paul2081
 
Příspěvky: 69
Registrován: 07 pro 2009, 18:23

Re: VT-1 diskuze

Příspěvekod JaraN » 06 říj 2010, 21:50

Paul2081 píše:ToJaRan
Mám instalovaný fw.1.07 a vše mám O.K. žádné hlášky. Motor SG 2100 také O.K
1. Jaký typ máš modulu máš vložen? "červený CW dává hlášky a seká se viz. články na Parabole.
2. Motor nastav na USALS!!! (musí ho samožřejmě podporovat), podle návodu a máš klid
Já točím 30E až 30W. Vše funguje

Motor mam na USALS
CW mam IRDETO a MODRY .. ale myslim, ze je to jedno ktery pouziju.

Teda, dnes večer se mi stalo toto:
1. Na PC jsem spustil settings editor
2. Nahral nastaveni z STB do PC
3. Vymazal asi 500 kanalu na pozicich inych nez 0,8 (Thor)
4. Chtel nove nastaveni nahrat zpet do STB
5. Nepovedlo se mi to ... v menu ani jedna volba nefungovala na nahrani z PC do STB .. uz to tady nekdo pouzil a fungovalo to ?
6. Tyto pokusy zapricinily, ze VT1 odmitl naladit jakoukoli stanici a stale jsem cetl MOTOR SE OTACI
7. Reset, vypnuti NIC nepomohlo ...
8. Jediny co pomohlo, ac tomu nerozumim, bylo "nahrat kanalova data" .. po potvrzeni teto volby, byt nic neudelala, doslo k tomu, ze prograrmy opet fungovaly.
to menu je dost nestastne prelozeny, ale hlavne s tim settings editorem nefunguje. Uz se tu nekomu povedlo "opracovat" kanaly v PC a nahrat zpet do VT 1 ?
9. povedlo se nekomu naladit 11938, H, 28000, 7/8 packet UPC ? na Thoru ? Jestli ano, prosím o postup JAK.
Nevím, jestli tuto diskuzi čte i zástupce výrobce.. jestli ano, prosím o kontakt na jan@flux.cz díky
JaraN
 
Příspěvky: 11
Registrován: 23 zář 2010, 19:39

PředchozíDalší

Zpět na Vantage VT-1 Full HD PVR

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků

cron