forum.vantage.cz

Podpora přijímačů Vantage

VT-1 diskuze

Diskuze o novém modelu Vantage VT-1 Full HD PVR.

Re: VT-1 diskuze

Příspěvekod durinov » 14 srp 2010, 22:33

durinov píše:Dnes som sa vrátila k nahrávaniu osobnych lóg a zbespečila som si orginál SDcard ADATA 16gbit,6class a problem nahratia lóg pretrváva,preto sa ospravedlňujem vo výroke pochybnosti sdcard.Preto,vyzývam všetkých čo majú skúsenosti s nahratím osobných kanalových lóg a podarilo sa ím vytvoriť´vlastné logá,nech poradia presný postup.Netuším ako,podrobne postupovať ,ale ja osobne som postupovala,že som si stiahla súbor chlogo s logami českých a slovenských tv staníc na SDcard 16gbit 6class a cez MENU other setting potvrdila tlačítkom OK na SDcard súbor chlogo vypisuje chybu.Ak niekto pozná presný postup nahratia vlastných lóg do VT-1 nech poradí.Je možné,že treba aktivovať nejakú položku,ktorou sa to prelolmí,ale netuším ako ďalej.

Čo sa týka lóg tak som vyriešila tento môj problem a uviedla som ho v sekcii VT-1kanál logá na displey.Rada by som pokračovala v porovnávaní satelitných prijímačov od firmy vantage,teda VT-1 a napr.vantage 8000s .Dnes som sa zamerala na multimedia player,kde som stiahla video format typu avi na usb zariadenie a prehrala som ho vo VT-1 tak ako vo vantage 8000s.Pri prehehrávaní tohto formátu sa načítal rovnako v oboch prijímačoch,problem nastal len vo vantage 8000s a to keď som chcela posunúť ďalej dej zrychleným(pretočením filmu deja ) čo sa aj podarilo,ale po opätovnom spustený,začalo sekať obrazom a nešlo plynule prehrávať.Narozdiel u VT-1 sa tento jav nezobrazil,čo ma milo prekvapilo a pripadala som si,že daný súbor avi prehrávam vo vlastnom počítači.Netuším,aké skúsenosti majú viacerí uživatelia vantage 8000s s prehrávaním avi súborov,ale u mňa sa zakaždým prejavovala táto nedokonalosť.
durinov
 
Příspěvky: 37
Registrován: 18 led 2010, 12:42

Re: VT-1 diskuze

Příspěvekod durinov » 23 srp 2010, 18:24

Dnes som surfovala na nete a narazila som na info vantage.Kde,že už majú vytvorené hlavné menu linux verzie VT-1.Mne osobne inponuje a dúfam,že nás natchne.Netuším ako dlho ešte potrvá uvedenie nového linux softu,ale pravdepodobne to už nebude beh na dlhé trate.Rada vám ponúknem ukážku hlavného menu linux,čo vy nato?
linux_screenshot.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
durinov
 
Příspěvky: 37
Registrován: 18 led 2010, 12:42

Re: VT-1 diskuze

Příspěvekod Kostrhoun » 24 srp 2010, 11:47

Ahoj,

moc prosim nektereho majitele tohoto prijimace, aby se podelil se svymi zkusenostmi s nahravanim zakodovanych poradu.

Jak prijimac funguje, kdyz nahravam 2 kodovane kanaly najednou (a nebo kdyz jeden kodovany nahravam a druhy sleduji)? Ulozi se nahravka v zakodovanem stavu? Umi prijimac nasledne automaticky pres noc zakodovane nahravky odkodovat?

A jaka je kvalita obrazu - pokud muzete srovnavat s jinymi prijimaci...

Moc dekuji.

Tomas
Kostrhoun
 
Příspěvky: 2
Registrován: 24 srp 2010, 11:43

Re: VT-1 diskuze

Příspěvekod durinov » 30 srp 2010, 17:19

Kostrhoun píše:Ahoj,

moc prosim nektereho majitele tohoto prijimace, aby se podelil se svymi zkusenostmi s nahravanim zakodovanych poradu.

Jak prijimac funguje, kdyz nahravam 2 kodovane kanaly najednou (a nebo kdyz jeden kodovany nahravam a druhy sleduji)? Ulozi se nahravka v zakodovanem stavu? Umi prijimac nasledne automaticky pres noc zakodovane nahravky odkodovat?

A jaka je kvalita obrazu - pokud muzete srovnavat s jinymi prijimaci...

Moc dekuji.

Tomas

Vlastním tento prijímač a som sním takmer nadmieru spokojná.Píšem preto"takmer" lebo ešte osobne som sa nestretla s ideálnym satelitným prijímačom.Ale ak ho môžem porovnať s vantage 8000s tak v porovnaný stupnicou do 100 tak V8000S by som priradila 35 a VT-1 65 bodov.Prečo taký rozdiel? Tak len margo okrajovo zhrniem výhody VT-1.Najväčším plusom je osobne výber operačného softweru (klasik verzus linux),kde klasický je už takmer dokonalý a narozdiel od linuxového ktorý ešte nevyšiel(výrobca sa vyznal,že popracuje aj na neoficialnom softe len z linux verziou).Potom prepracované a dokonalé menu ako v češtine tak aj slovenčine,zatial len firmware vt1-0104.dlp.Nahrávanie kódovaných programov len za pomoci dekodovacej karty a v prípade nahrávania z hd programov je nutné mať prepnutý satelitný prijímač na HD program,pretože pri klasickom zobrazený a následnom prepnutí na hd kanál dochádza k automatickému prepnutiu rozlíšenia,čo pri timeshifte je problém.Obraz je asi o 5 percent lepší a to zavážilo pri kúpe tohto prijímača a nepochybne pripojenie SDcard a výborná komunikácia s týmto prijímačom.
durinov
 
Příspěvky: 37
Registrován: 18 led 2010, 12:42

Re: VT-1 diskuze

Příspěvekod Kostrhoun » 31 srp 2010, 14:06

durinov píše:Vlastním tento prijímač a som sním takmer nadmieru spokojná.Píšem preto"takmer" lebo ešte osobne som sa nestretla s ideálnym satelitným prijímačom.Ale ak ho môžem porovnať s vantage 8000s tak v porovnaný stupnicou do 100 tak V8000S by som priradila 35 a VT-1 65 bodov.Prečo taký rozdiel? Tak len margo okrajovo zhrniem výhody VT-1.Najväčším plusom je osobne výber operačného softweru (klasik verzus linux),kde klasický je už takmer dokonalý a narozdiel od linuxového ktorý ešte nevyšiel(výrobca sa vyznal,že popracuje aj na neoficialnom softe len z linux verziou).Potom prepracované a dokonalé menu ako v češtine tak aj slovenčine,zatial len firmware vt1-0104.dlp.Nahrávanie kódovaných programov len za pomoci dekodovacej karty a v prípade nahrávania z hd programov je nutné mať prepnutý satelitný prijímač na HD program,pretože pri klasickom zobrazený a následnom prepnutí na hd kanál dochádza k automatickému prepnutiu rozlíšenia,čo pri timeshifte je problém.Obraz je asi o 5 percent lepší a to zavážilo pri kúpe tohto prijímača a nepochybne pripojenie SDcard a výborná komunikácia s týmto prijímačom.


Dekuji moc za informaci a zkusenosti!! A jak se prosim prijimac chova pokud nahravate soubezne 2 zakodovane porady nebo jeden zakodovany nahravate a druhy sledujete? Ukladaji se nahravky jiz rozkodovane anebo se nejak nasledne najit odkodovat?
Kostrhoun
 
Příspěvky: 2
Registrován: 24 srp 2010, 11:43

Re: VT-1 diskuze

Příspěvekod koso09 » 12 zář 2010, 18:58

Zdravim vsetkych,
som tu novy a mam tiez seriozny zaujem o kupu VT-1. Som vsak zmeteny z info, ktore o nej citam na forach...

1/ Mozem poprosit Durinova o odpoved na otazku Kostrhouna o tom subeznom nahravani/sledovani kodovanych programov z dvoch roznych druzic, prip. este aj celkom bezna kombinacia, ze oba su kodovane a v HD?

2/ A funguje v takejto prijmovej kombinacii aj PIP-teda, ci bude bez problemov prepinat aj medzi dvoma kodovanymi kanalmi?
Samozrejme ze to vsetko predpokladam, ze budem mat v pristroji zasunutu len jednu Skylink kartu a tu si dokaze interne zdielat! Nechcem si platit mesacny balik 2x za dve karty, tak ako je to udajne nutne u Technisat DigiCorder S2 resp. Cize hned sa naskyta dalsia otazka:

3/ Dokaze VT-1 dekódovat jednou kartou dva rozne tel. programy?

4/ Velmi ma sokovala informacia o rychlosti prepinania a dalsich problemoch v nazore jedneho uzivatela, vid: http://www.digizone.cz/clanky/vantage-v ... 23/vlakno/

Len strucne zrekapitulujem:
1/ "přepínání je to v porovnání s jinými přijímači špíše dosti mizerné - až4 vteřiny (!)"
2/ "bohužel to ale neplatí o displeji při zapnutém přijímači, alespoň kdyby byla možnost ho ztlumit nejideálněji krokově)protože pokud je přijímač umístěný např. přímo pod zobrazovačem tak se hlavně ve tmě prostě musí
zakrýt aby nerušil"
3/ "nahrávání! To navíc na rozdíl od většiny jiných značek nefunguje ihned tak, že zkrátka jenom zmáčknem červené rec tlačítko ale musíme poté učinit ještě dva další potvrzovací úkony (při ukončení nahrávání také), takže je skoro nutností mít vždy zapnutou televizi "
4/ dalsie spominane problemy s nahravanim

Prosim ta Durinova, resp.ktokolvek so skusenostami, mozete vyvratit/okomentovat tieto tvrdenia (pri najnovsom fw)? - hlavne tu rychlost prepinania...

Vdaka za Vas nazor aj rady.
koso09
 
Příspěvky: 4
Registrován: 12 zář 2010, 16:12

Re: VT-1 diskuze

Příspěvekod durinov » 15 zář 2010, 09:28

Skúsenosti s nahrávaním dvoch programov v rovnaký čas(súbežne) mám,len z rovnakého transpordéru.Nahrávky si väčšinou predprogramujem cez timeshift a následne si upravím v menu aj dobu dĺžky nahrávnia(teda predĺžim o 20min. a to pre nedodržanie časového rozsahu daného programu,ktorý sa natiahne o reklamný čas).Ak chcem nahrávať z rozdielnych transporderov na to slúžia dva tunery(kde sa musia na zadnom panely pripojiť dodávaním prepojovacím koaxialnym káblom oba tunery"výstup T1 a vstupT2".Taktiež je možne nahrávať z oboch družíc a to len dva programy a popritom sledovať iný program,ale -(vždy zostáva podmienka rovnakého transpordéru) a preto aj tu sa musia využiť oba tunery(ktoré sú napájané dvoma konvertormi na jednej parabole alebo zvlášť).Čo sa týka kódovaných programov skylink na to stačí irdeto modul a dekódovacia karta skylink a nieje dôvod prečo by ich nemal nahrať.Pip bohužiaľ zatial funguje podobne ako na vantage8000S,teda perpojením cez hdmi konektor a môžeš nanajvýš pozerať jeden kódovaný a druhý voľny program(alebo oba voľne programy).Prepínanie TV programov naštastie netrvá tak dlho ako opisuješ,len v prípade ak prechádzaš s sd na hd program,kde sa mení zobrazenie(dá sa to obísť na úkor kvality zobrazovania a to keď vypneme auto a priamo navolíme 1080p,potom aj sd programy sú akoby zobrazované v hd, ale nedoporučujem,voľnym okom je nedokonalosť vidieť).Neoficialny firmvare sa neočakáva,i keď bol prislúbený v linux softe,ale zatial ešte nieje dokončený a podľa info. je už čoskoro na ceste.Zatiaľ najlepší pre slovenský a český jazyk v menu je firmware VT1-0104T.
durinov
 
Příspěvky: 37
Registrován: 18 led 2010, 12:42

Re: VT-1 diskuze

Příspěvekod Paul2081 » 19 zář 2010, 13:46

Zdravím, podělím se o zkušenost s fw. 1.06 Beta 4, EPG bohužel zase špatné znaky.
Jak to vypadá s 1.07 nemá někdo zkušenost (lepší zjistit co a jak než to nahrát).
P.
Paul2081
 
Příspěvky: 69
Registrován: 07 pro 2009, 18:23

Re: VT-1 diskuze

Příspěvekod koso09 » 19 zář 2010, 18:57

durinov píše:Čo sa týka kódovaných programov skylink na to stačí irdeto modul a dekódovacia karta skylink a nieje dôvod prečo by ich nemal nahrať.

Vdaka Durinov za tvoje odpovede!
Este poprosim o toto: Ak som pochopil, ty mas v pristroji zasunuty klasicky len jeden irdeto modul a v nom dekódovaciu kartu skylink. Totiz presne tak to chcem mat aj ja!
Otazka znie, ci mozes SUCASNE jeden KODOVANY program nahravat a zaroven iny KODOVANY program pozerat? Teda, ci VT-1 dokaze interne zdielat tu jednu Skylink kartu, cize ci dokaze dekódovat jednou kartou dva rozne programy?

durinov píše:keď vypneme auto a priamo navolíme 1080p,potom aj sd programy sú akoby zobrazované v hd, ale nedoporučujem,voľnym okom je nedokonalosť vidieť


Znamena to, ze ten upscaling SD programov na 1080p nie je moc dobry a radsej to pustas do telky bez neho a nechas to upscalovat az na televizor?

Vdaka uz predom za tvoje cenne info!
koso09
 
Příspěvky: 4
Registrován: 12 zář 2010, 16:12

Co dělat s hláškou : your smard card IS NOT SUITABLE TO REC

Příspěvekod JaraN » 23 zář 2010, 20:18

Co dělat s hláškou : your smard card IS NOT SUITABLE TO RECEIVE THIS PROGRAM ?
Nevíte někdo, proč mi to pořád hlásí ? Mám kartu od UPC Direct. Samozřejmě po stisku Back vše funguje OK.
Díky
Jara
JaraN
 
Příspěvky: 11
Registrován: 23 zář 2010, 19:39

PředchozíDalší

Zpět na Vantage VT-1 Full HD PVR

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

cron