forum.vantage.cz

Podpora přijímačů Vantage

VT-1 diskuze

Diskuze o novém modelu Vantage VT-1 Full HD PVR.

Re: VT-1 diskuze

Příspěvekod durinov » 23 dub 2011, 20:43

Tak mi nedá pochváliť sa,že VT-1 je naspäť a opravená :D .Ešte tento týždeň som sa vrhla na takmer všetky linux firmware a musím súhlasiť s vyjadrením od seekera,že záleži aký dekodovací modul a samozrejme kartu pritom používate(používam dekodovací modul EUROCAM-irdeto cryptowork a modrú skylink).Rovnaké príznaky sa objavili aj u mňa(všetko ok,až po nejakom dlhšom prepínaní programov,jednoducho nenabehne kódovaný program,vtedy musím prejsť na voľne šírený(nekódovaný)alebo vytrvalo stláčať na diaľkovom OK.Najlepšie mi stých všetkých vyšiel firmware 2.08ML-O (podotýkam už som sa tu o tom zmienila,že VT-1 je každý kus akoby originál). ;)
durinov
 
Příspěvky: 37
Registrován: 18 led 2010, 12:42

Re: VT-1 diskuze

Příspěvekod Paul2081 » 28 dub 2011, 07:18

Zdravím.
Tak gratuluji to byla celkem rychlost. Několik postřehů,jelikož většinou preferuji HD programy, po testech jsem přešel napevno na CAM Mascom IRDETO a kartu SKYLINK čisté IRDETO. Je zajímavé,že CAM modul a karta v mém přístroji funguje 100% v dolním slotu. V horním, se děje to co píšeš-program nabíhá cca 5s a nebo musím přepnout na volný kanál. Snad tyto postřěhy někomu pomůžou při přechodu na nový systém SKYLINKU.
PS. Pokud by někdo koupil CAM modul Mascom je nutné nahrát poslední fw 1.23 stanice ORF 23,5 ASTRA teprve poté spolupracuje s kartami SKYLINK a CSLINK.
Paul2081
 
Příspěvky: 69
Registrován: 07 pro 2009, 18:23

Re: VT-1 diskuze

Příspěvekod Paul2081 » 30 dub 2011, 10:21

Zpráva:
Na fóru DE se objevily zprávy o možných příčinách různých závad na VT1,jedná se o koktání,přepínání kanálů, padání fw. atd. Podle nich, by možnou příčinnou mohla být vyšší teplota komponentů unnitř VT1.(byla měrena cca 70st.) Ventilátor a otvory na chlazení skříně jsou nedostatečné. Teď testují nové chlazení a kryt VT1. Uvidíme jestli to pomůže.
Jinak je pravda,že spousta sat. přijímačů má problémy s chlazením, což je příčinou mnoha chyb.
Paul2081
 
Příspěvky: 69
Registrován: 07 pro 2009, 18:23

Re: VT-1 diskuze

Příspěvekod durinov » 01 kvě 2011, 15:53

Ani netušíte,čo sa mi opäť stalo.Prehrávala som firmware a počas nahrávania som si všimla ku koncu zrýchlenie načítavanie a tušila som,že sa nespustí.To sa aj potvrdilo a spomenula som si na reklamáciu spred nedávna(pri zapnutí sietového vypinača sa na oled display zobrazilo len loading).Už ma to napálilo a v obave o pruchu zdroja som prijímač otvorila.Zistila som,že zdroj je v poriadku,vtom ma napadlo,čo ak pri toľkých prehávaní firmwarov je flash pamäť preplnená,alebo dochádza k prehriatiu.Z internetovej stránky vantage-digital.de som si stiahla editor channel a pomocou kríženého RS232 kábla natiahla firmware do VT-1(skúšala som to aj pred reklamáciou,ale používala som nesprávny editor channel určený pre HD8000 a HD7100 a nie pre VT-1).Podrobný popis ako použiť editor channel je na internete.Paul,kedže som mala otvorenú VT-1,je na procesore dosť chabý chladič a priklánam sa,že problem spôsobovaní vo vypisovaní kódovaný program a pod. bude v nedostatočnom chladení!!!
durinov
 
Příspěvky: 37
Registrován: 18 led 2010, 12:42

Re: VT-1 diskuze

Příspěvekod Seeker » 02 kvě 2011, 14:18

Re:Paul2081;
S tím spodním slotem mám naprosto stejnou zkušenost, už od provopočátku jsem si všiml, že horní jel i na CW pomaleji (při přepínání HD-SD) a s Irdetem nefachčil vůbec. Jenže toto není jenom problém VT-1, vzpomínám si, že před pár lety jsem něco podobného zaregistroval u Topfielda. Ke tomu chlazení - já zase tvrdím, že VT-1 má chlazení (a i hlučnost větráku) vyřešeno naprosto ok; tento přijímač se vůbec nepřehřívá, mám ho už přes rok a i loni v letních vedrech nebylo prakticky potřeba mít v menu ventil. trvale zapnutý (nastaveno na automat). Starší modely Vantage, Topfieldy apod. byly proti tomu smaženky, DreamBoxy dle recenzí nevyjímaje, Technisaty také daleko víc hřejí, jiná otázka je ovšem nedostatečné chlazení procesoru které je v protikladu s nízkou teplotou skříně. Tu jsem ještě odkrytovanou neměl, ale jak říkám, ani v loňských největších vedrech s tímto nebyl žádný problém.
Ještě k IR: jedu teď čistou IR kartu na IR/CW modul Mascom s posl. sw a v Linuxu už bez problémů, i když se starým dobrým CW (karta i modul SMITH) přepínaly HD vers. SD programy přeci jen rychleji a naprosto bezproblémově, zkrátka Irdeto nám byl čert dlužnej. Např. ale do Technisatu můžu dát cokoliv, horní spodní slot, jede pořád naprosto stejně a precizně.
Seeker
 
Příspěvky: 12
Registrován: 03 lis 2010, 09:49

Re: VT-1 diskuze

Příspěvekod Paul2081 » 03 kvě 2011, 08:23

Seeker píše:Re:Paul2081;
S tím spodním slotem mám naprosto stejnou zkušenost, už od provopočátku jsem si všiml, že horní jel i na CW pomaleji (při přepínání HD-SD) a s Irdetem nefachčil vůbec. Jenže toto není jenom problém VT-1, vzpomínám si, že před pár lety jsem něco podobného zaregistroval u Topfielda. Ke tomu chlazení - já zase tvrdím, že VT-1 má chlazení (a i hlučnost větráku) vyřešeno naprosto ok; tento přijímač se vůbec nepřehřívá, mám ho už přes rok a i loni v letních vedrech nebylo prakticky potřeba mít v menu ventil. trvale zapnutý (nastaveno na automat). Starší modely Vantage, Topfieldy apod. byly proti tomu smaženky, DreamBoxy dle recenzí nevyjímaje, Technisaty také daleko víc hřejí, jiná otázka je ovšem nedostatečné chlazení procesoru které je v protikladu s nízkou teplotou skříně. Tu jsem ještě odkrytovanou neměl, ale jak říkám, ani v loňských největších vedrech s tímto nebyl žádný problém.
Ještě k IR: jedu teď čistou IR kartu na IR/CW modul Mascom s posl. sw a v Linuxu už bez problémů, i když se starým dobrým CW (karta i modul SMITH) přepínaly HD vers. SD programy přeci jen rychleji a naprosto bezproblémově, zkrátka Irdeto nám byl čert dlužnej. Např. ale do Technisatu můžu dát cokoliv, horní spodní slot, jede pořád naprosto stejně a precizně.


Irdeto je problém, ale nejsme sami němci mají o dost větší s HD+ na VT1. Snad to vyřeší příští fw.
S tím teplem tak pravdu nemáš, jasně horní kryt O.K, ale stačí si sáhnou na spodní šasi VT1, nebo chladič procesoru, teplota vysoká. K tomu teď, jak jsem zjistil vyšší teplota u CAM Macom. Počkám na testy, pak se rozhodnu co s tím.
Paul2081
 
Příspěvky: 69
Registrován: 07 pro 2009, 18:23

Re: VT-1 diskuze

Příspěvekod durinov » 10 kvě 2011, 19:49

V skratke popíšem moje nové poznatky ohľadom najnoších firmwarov.RTOS 2.11 i keď v krátkom používaní je celkom vydarený,narozdieľ od rôznych linux firmwarov vydaných vantage firmou.Dovolím si tvrdiť,že problém linuxu bude v chybe firmware :?: a nie napr.chladedním(čo som aj eliminovala prídavným chladením a pri RTOS sa chladenie osvečilo teda pri prepínaní nedochádzalo k zamŕzaniu programov,narozdiel od linuxu,kde sa opakoval dificit mrznutia kódovných programov).Možnože je problém kódovacieho systému skylinku (prechod cryptoworks na irdeto),ale to pochybujem,kedže používam dekódovci modul s dekódovacou kartou.A podľa mňa bude prekážkou dual boot firmware(kde jeden ovplyvnuje ten druhý).Nezostáva dúfať,že firma vantage príde s novým firmware.
durinov
 
Příspěvky: 37
Registrován: 18 led 2010, 12:42

Re: VT-1 diskuze

Příspěvekod Paul2081 » 11 kvě 2011, 10:26

Já si myslím,že problém může být i Irdetu. Můj test, karta SK IRDETO moduly: I Neotion, I SMITH,I Mascom.
-I Neotion funguje tak,že jednou ano druhý den 0.(přepínání prog. atd.)
-I SMITH nefunguje vůbec nic
-I Mascom fungujena 90% po nastavení podle www.mascom.cz/_CI_moduly/_navod_menu.htm.
Proč 90%, některé dni musím restart box, modul se sekne a nepřepíná HD programy,SD O.K. Možná,že to souvisí s IRDETEM a zasílání kodů na kartu.Nevím. Tolik moje postřehy.
Paul2081
 
Příspěvky: 69
Registrován: 07 pro 2009, 18:23

Re: VT-1 diskuze

Příspěvekod okty » 17 kvě 2011, 20:06

Ahoj, dneska jsem si pořídil taky tenhle kousek, protože už mám 7100vku a chci zkusit doma sdílení karty. Ale zatím všechno špatně... V balení není český návod (neví někdo kde ho sehnat?) a po zapnutí se ukáže číslo FW a teď už asi 10 minut jen loading... Tuším zradu :(
okty
 
Příspěvky: 2
Registrován: 17 kvě 2011, 19:37

Re: VT-1 diskuze

Příspěvekod Paul2081 » 18 kvě 2011, 08:58

okty píše:Ahoj, dneska jsem si pořídil taky tenhle kousek, protože už mám 7100vku a chci zkusit doma sdílení karty. Ale zatím všechno špatně... V balení není český návod (neví někdo kde ho sehnat?) a po zapnutí se ukáže číslo FW a teď už asi 10 minut jen loading... Tuším zradu :(


Tušíš správně, kontaktuj prodejce-výměna.
Paul2081
 
Příspěvky: 69
Registrován: 07 pro 2009, 18:23

PředchozíDalší

Zpět na Vantage VT-1 Full HD PVR

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků

cron