forum.vantage.cz

Podpora přijímačů Vantage

VT-1 diskuze

Diskuze o novém modelu Vantage VT-1 Full HD PVR.

Re: VT-1 diskuze

Příspěvekod JaraN » 06 říj 2010, 21:53

koso09 píše:Este ma trapi jedna vec - skoro vsetci majitelia si stazuju, ze inak skvely Oled display je strasne silny a vecer doslova vadi pri sledovani TV, ze ho musia zakryt deckou a pod...
Mozte niekto z uzivatelov toto potvrdit? Ako to riesite?
Neviete, ci je sanca, ze bude vyriesena nejaka softwarova moznost regulacie jasu tohto displeja? Ci to vobec je mozne dosiahnut len cez sofware?

Teda, pokud te trapi JEN tato vec, jsi stastny clovek )))
JaraN
 
Příspěvky: 11
Registrován: 23 zář 2010, 19:39

Re: VT-1 diskuze

Příspěvekod JaraN » 06 říj 2010, 21:56

Paul2081 píše:ToJaRan
Mám instalovaný fw.1.07 a vše mám O.K. žádné hlášky. Motor SG 2100 také O.K
1. Jaký typ máš modulu máš vložen? "červený CW dává hlášky a seká se viz. články na Parabole.
2. Motor nastav na USALS!!! (musí ho samožřejmě podporovat), podle návodu a máš klid
Já točím 30E až 30W. Vše funguje

fw 1.07 mi kromě jineho nedovolil nahrat program na HDD stiskem cerveneho tlacitka na DO. Po Downgradu na 1.04 to funguje OK. Tobe tento firmware nahrava na HDD ?
JaraN
 
Příspěvky: 11
Registrován: 23 zář 2010, 19:39

Re: VT-1 diskuze

Příspěvekod Paul2081 » 07 říj 2010, 08:41

To: JaraN
Ano normálně nahráván, zkus nahrát fw znovu.
Paul2081
 
Příspěvky: 69
Registrován: 07 pro 2009, 18:23

Re: VT-1 diskuze

Příspěvekod JaraN » 13 říj 2010, 22:52

durinov píše:Ja osbne používam na otáčanie paraboly "pozicioner",čo je paradox pred 10 rokmi som používala humax,s motorom u ktorého je predpísaná funkcia diseq C a potom som prešla na vantage,kde som musela zmeniť nastavenie na pozícioner(spolupracoval aj s diseqC,ale pri zmene družice nebol schopný prejsť na inú bez toho,aby si uchoval tú predchádzajúcu).


Pozicioner máš jako HW krabičku mezi VT1 a motorem, nebo jde o nastavení VT1 někde v menu ?
Pokud to máš v menu, můžeš mi naznačit kde ? Dost s tím motorem (neuspěšně) bojuju a nevím, jestli je chyba u mne nebo jestli mm vadný kus VT1.
Díky
P.S. Taky jsem měl dřív Humax (chodil krásně), pak Topfield (ten už hůř) a ted VT1 (kdybych měl hodnotit, tak je na nastavení z nich nejhorší)
JaraN
 
Příspěvky: 11
Registrován: 23 zář 2010, 19:39

Re: VT-1 diskuze

Příspěvekod JaraN » 13 říj 2010, 23:33

koso09 píše:1/ Mozem poprosit Durinova o odpoved na otazku Kostrhouna o tom subeznom nahravani/sledovani kodovanych programov z dvoch roznych druzic, prip. este aj celkom bezna kombinacia, ze oba su kodovane a v HD?

O5 nevím, jestli mám něco špatně nastavené, ale ... jak zapnu nahrávání (běží mi pouze na FW 1,04) tak dost zešedne seznam vybratelných kanálů. Myslím, že to jsou vsecky kodovane. Stejný problém je s PIP.

koso09 píše:1/ "přepínání je to v porovnání s jinými přijímači špíše dosti mizerné - až4 vteřiny (!)"

Dnes jsem se pokoušel měřit dobu odezvy přepnutí mezi SD->HD, HD->HD, HD->SD a SD->SD. Přepínal jsem na jedné družici (mám problémy s natáčením motoru a samozrejme cekani na motor je nutne, takze jsem prepinal v ramci paketu SkyLink aby se motor nemusel otacet). Vysledky jsou rozporuplne: nejdrive jsem zmeril SD->HD +- 5s (nejpomalejsi bylo prepnuti na novuHD z jakehokoli SD rekord je 9s), SD->SD <1s, HD->SD <2s, HD->HD <2s. Potom jsem prerovnal programy a provedl test znovu a SD->HD se snizilo na <2s (nevim proc, jedine, co jsem udelal bylo priblizeni progarmu SD a HD "k sobe", ale kdyz jsem zkousel i "vzdalenejsi" programy, tak bylo "pouzitelne rychle"). Pak jsem prepinal "vzdalene" i "blizke" a odezva byla stejna <2s. Pri testu jsem chvili myslel, ze to zalezi na kvalite HD programu, protoze nektere byly evidentne v dost spatne kvalite i kdyz se "pysnily" nazvem HD. Pak jsem si rekl, ze to prepinam moc rychle a udelal mezi jednotlivymi prepnutimi asi 2 minutovou pauzu = stejny vysledek <2s. Konec testu byl neplanovany, neb jsem omylem zvolil program na Thoru a od te doby jsem cca 1/2 hodiny videl jen Motor se otaci .. a NIC .. nepomohlo vypnuti, vyndani ze zasuvky, pokusy o rucni nastaveni ... az se to najednou nejak profouko".
koso09 píše:2/ "bohužel to ale neplatí o displeji při zapnutém přijímači, alespoň kdyby byla možnost ho ztlumit nejideálněji krokově)protože pokud je přijímač umístěný např. přímo pod zobrazovačem tak se hlavně ve tmě prostě musí
zakrýt aby nerušil"

Display víti dost, ale z meho pohledu je to "kosmeticky problem", ktery kdyby tvurci FW chteli, by uz neexistoval, ale realnemu provozu nevadi.
koso09 píše:3/ "nahrávání! To navíc na rozdíl od většiny jiných značek nefunguje ihned tak, že zkrátka jenom zmáčknem červené rec tlačítko ale musíme poté učinit ještě dva další potvrzovací úkony (při ukončení nahrávání také), takže je skoro nutností mít vždy zapnutou televizi "

To je pravda.

Zase abych jen nehanel, VT 1 ma opravdu kvalitní obraz. Skoda, ze to je jedine, co mohu pochvalit. A na tvou otazku, zda bych si VT1 koupil ted, odpovidam nekoupil, protoze za cenu kolem 18000,- Kč si predstavuji podstatne lip fungujici pristroj a kvalitni dokumentaci a podporou. Je mozne, ze mam vadny kus (asi stejne pujde do reklamace, nebo si nekoho pozvu, aby mi ho "spravne" nastavil, protoze nevylucuji, ze vsechny me problemy jsou spatnym natavenim), nebo mam nestastnou kombinaci VT1-motor. Z druhe strany Topfielda jsem mel taky a ten se pro zmenu se pri zahrati vzdy "kousl" .. musel jsem ho nucene vetrat a ani to moc nepomahalo, servis moc nefungoval (1x byla uznana reklamace, ktera vsak nepomohla) a VT1 jsem kupoval kvuli kvalitni TV. Je zvlastni, ze jedinej Sat co funguje mam "na chalupe" je Philips od UPC (neni HD) ale ten funguje uzasne. Kdyby udelali neco s HD kvalitou a HDD tak bych asi nevahal ..

No neporadil jsem .. ))))
Jara
JaraN
 
Příspěvky: 11
Registrován: 23 zář 2010, 19:39

Re: VT-1 diskuze

Příspěvekod Paul2081 » 14 říj 2010, 17:02

To: JaraN
Podle mého může být problém ve verzi, mě ukazuje 1.3 a znovu opakuji, že s 1.07 vše funguje.
1. nahrávání jen přes č. tl. DO O.K
2. Používám motor SG 2100 v menu nastaveno na USALS - označeny satelity, natáčení přesné O.K.
Snad ti to pomůže. Paul
Paul2081
 
Příspěvky: 69
Registrován: 07 pro 2009, 18:23

Re: VT-1 diskuze

Příspěvekod koso09 » 16 říj 2010, 08:05

Moja velka vdaka Jaranovi za rozsiahlu a velmi uzitocnu odpoved! Tymto uz jednoznacne s vt1 koncim, hoci to bol pocas posl. 2 mesiacov moj favorit c.1.
Idem bud do Topfileda 2411 - zatial asi najbezproblemovejsi stroj zo vsetkych s high end obrazom (Vantage, Topfield, Technisat) alebo pockam na ten uplne novy Technisat DigiCorder ISIO S.
Zelam vela stastia vsetkym, ktory sa chytili do drahej pasce zvanej VT-1.
koso09
 
Příspěvky: 4
Registrován: 12 zář 2010, 16:12

Re: VT-1 diskuze

Příspěvekod durinov » 18 říj 2010, 15:27

Ja na tvojom mieste by som ešte chvíločku počkala s tým tvojím rozhodnutím.I keď je väčšinou pravda,čo opisuje jaraN,ale veľa závisí na správnom nastavení VT-1 a spôsob obsluhy tohto zariadenia.Ono zaleží aké najdôležitejšie kritérium si daný uživateľ zvolí a potom čo ten prístroj je schopný ponúknuť.Ja som sa pre VT-1 rozhodla hlavne pre obraz,ktorý ponúka ako jeden z mála najlepší v rámci satelitnej techniky.I keď ty funkcie nie su doposiaľ funkčné na 100 percent,je snaha výrobcu o doladovanie a vylepšovanie v rámci novších firmware(zoberme si to napr.aj vantage8000s má cez mála desiatku firmware,ale aj tam je čo vylepšovať).Teraz stručne popíšem ako si motorom nastavujem polohu daných satelitných družíc.Prvým mojím krokom je vojsť do MENU,vybrať si napr.TUNER1,Nastavenie antény,potom šípkami hore a dolu si navolím danú družicu Astra 1D-3A(navolena je tak,že je zvýraznená bielym políčkom)a šípkami z ľava do prava prejdem do vedľajšieho okna,kde sa nachádza aj políčko zvané motor,ktoré prepnem do polohy ANO ak tam je NIE,skontrolujem či je všetko ponastavované tak ako má a potvrdím tlačítkom OK.Druhým krokom prejdem na Ručné hladanie,navolím si satelit šípkami z ľava do prava Astra 1D-3A a ak chcem pridať transpordér,tak stlačím na DO Červené tlačtko(IP) a následne Zelené(pridám nový,namiesto prepísania),šípkami hore a dolu povypĺnam políčka a nakoniec to potvrdím OK.Tretím krokom je Nastavenie motoru a hneď prvé políčko zmením šípkami z ľava do prava na Pozicioner alebo usals(ešte je tam aj žiadne a diesqc 1.2),potom si vyberiem satelit Astra 1D-3A,transporder ktorý som si v druhom kroku vytvorila a stlačím Žlté tlačítko na DO(audio)(ešte predtým si môžeš nastaviť limit otačania motora pre prípad poškodenia fasády budovy) a potom šípkami z ľava do prava otáčam motorom pokiaľ sa nezobrazí signál ,keď dosiahneme ten najsilnejší opäť stlačíme Žlté tlačítko na DO (vyskočíme s funkcie manuálneho ovládania motora) a prejdeme na políčko Uložiť aktuálnu pozíciu a potvrdíme opäť tlačítkom OK.A to je hadám všetko.
durinov
 
Příspěvky: 37
Registrován: 18 led 2010, 12:42

Re: VT-1 diskuze

Příspěvekod durinov » 22 říj 2010, 18:59

Máme tu nový firmware vantage_VT1_1.08 a pozitívum je,že korektne sa zobrazuje slovenčina,polština a čeština.Ešte som sa neodhodlala ho preskúmať,čo mi časovo nedovoluje,ale v najbližiej dobe sa k nemu vrátim.
Naposledy upravil durinov dne 25 říj 2010, 06:31, celkově upraveno 1
durinov
 
Příspěvky: 37
Registrován: 18 led 2010, 12:42

Re: VT-1 diskuze

Příspěvekod Paul2081 » 23 říj 2010, 09:54

Včera jsem 1.08 testoval, bohužel čeština se opět nezobrazuje korektně. Jinak se jeví stabilní. Žádné problémy a to ani při nahrávání přes DO. Funkce motoru SG 2100 v pořádku (USALS).Zatím, také žádné hlášky typu zakódovano atd. A ještě podle posledních zpráv měl být Linux vydán 19.10, nic, další termín 30.10 tak uvidíme.
Zdraví Paul
Paul2081
 
Příspěvky: 69
Registrován: 07 pro 2009, 18:23

PředchozíDalší

Zpět na Vantage VT-1 Full HD PVR

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron