forum.vantage.cz

Podpora přijímačů Vantage

VT-1 diskuze

Diskuze o novém modelu Vantage VT-1 Full HD PVR.

Re: VT-1 diskuze

Příspěvekod durinov » 22 úno 2011, 23:04

mischooo píše:Už som skúšal aj to... aj ho vypnúť na nejakých 30 min. potom ho zapojil... nechal som ho pustený cca 1 hodinu a nič... asi to zajtra dám do servisu... :-(

Jediné,čo ti môže poradiť je,že pri zapnutí satelitu VT-1(vtedy,keď načitáva firmware-hneď popri loadingu) neustále stláčať MENU a tak sa dostať k zmene firmware(prejsť na storage a buď cez sd card alebo usb preinštalovať za pomoci staršieho firmware).Podotýkam skúšať viackrát,nieje isté že sa to podarí na prvý pokus.Tak hlavne veľa trpezlivosti.
durinov
 
Příspěvky: 37
Registrován: 18 led 2010, 12:42

Re: VT-1 diskuze

Příspěvekod fredykrueger » 23 úno 2011, 11:41

fredykrueger píše:
Paul2081 píše:Nový Linux 2.08 ke stažení na stránce Vantage.


Můžete mi někdo poradit jak se zbavím stálého zamrzání po nahrání nového firmware 2.08 ? Pokud dám jakýkoli starší nemůžu se s kartou Irdeto Skylink a modulem Cryptoworks dostat na stanice, které mi jinak jdou (ale přehrávač v 90% zamrzne) jako NOVA , NOVA HD, HBO, HBO HD...atd...to není na tento přehrávač stabilní firmware,aby mi vše běželo? Jinak souhlasím, že bez debat má LINUX lepší obraz než RTOS.
Díky za jakoukoli odpověď, co mi pomůže..


Byl bych rád, kdyby mi někdo poradil, jak mám na starších firmwarech 02.01 konkrétně rozchodit většinu HD programů..přehrávač je nalezne,ulozi stanice,ale pri prepnutí na tyto kanály se jen zobrazí hledá signál...U firmwaru 02.08 bylo vše v pořádku dokud nezačal krutě zamrzat.Poraďte někdo prosím...rád bych již měl bezproblémový příjem bez těchto chybiček s kterými si zatím neumím poradit.
fredykrueger
 
Příspěvky: 17
Registrován: 22 úno 2011, 00:48

Re: VT-1 diskuze

Příspěvekod durinov » 23 úno 2011, 15:21

fredykrueger píše:
fredykrueger píše:
Paul2081 píše:Nový Linux 2.08 ke stažení na stránce Vantage.


Můžete mi někdo poradit jak se zbavím stálého zamrzání po nahrání nového firmware 2.08 ? Pokud dám jakýkoli starší nemůžu se s kartou Irdeto Skylink a modulem Cryptoworks dostat na stanice, které mi jinak jdou (ale přehrávač v 90% zamrzne) jako NOVA , NOVA HD, HBO, HBO HD...atd...to není na tento přehrávač stabilní firmware,aby mi vše běželo? Jinak souhlasím, že bez debat má LINUX lepší obraz než RTOS.
Díky za jakoukoli odpověď, co mi pomůže..


Byl bych rád, kdyby mi někdo poradil, jak mám na starších firmwarech 02.01 konkrétně rozchodit většinu HD programů..přehrávač je nalezne,ulozi stanice,ale pri prepnutí na tyto kanály se jen zobrazí hledá signál...U firmwaru 02.08 bylo vše v pořádku dokud nezačal krutě zamrzat.Poraďte někdo prosím...rád bych již měl bezproblémový příjem bez těchto chybiček s kterými si zatím neumím poradit.

U mna to síce občas pri prepnutí zamŕza,ale to už som si zvykla.Skus si nahrať(keď chceš jedine linux) verziu 02.03ML,ktora doposiaľ je to najlepšie,čo je medzi linux od vantage.Potom skús či máš správne nastavené video nastavení TV ROZLÍŠENIE na 1080P,1080I alebo AUTO.
durinov
 
Příspěvky: 37
Registrován: 18 led 2010, 12:42

Re: VT-1 diskuze

Příspěvekod fredykrueger » 24 úno 2011, 08:41

No abych se přiznal, zkusil jsem všechny fw a nejlíp mi funguje 02.01ML-O s tím, že nenajedou HD programy.
Máš radu jak je tam nahodit? Resp.naladim je,ale pri prepnuti na ne se zobrazi hledá se signál nebo vůbec nic jen černo.Díky.Rozlišení mám 1080p.
fredykrueger
 
Příspěvky: 17
Registrován: 22 úno 2011, 00:48

Re: VT-1 diskuze

Příspěvekod Paul2081 » 24 úno 2011, 10:28

fredykrueger píše:No abych se přiznal, zkusil jsem všechny fw a nejlíp mi funguje 02.01ML-O s tím, že nenajedou HD programy.
Máš radu jak je tam nahodit? Resp.naladim je,ale pri prepnuti na ne se zobrazi hledá se signál nebo vůbec nic jen černo.Díky.Rozlišení mám 1080p.


Zkusil bych znovu reset,nejprve tovární nastavení,poté znovu nahrát fw 2.01.Jak píše durinov, spoléhal bych určitě na 2.03 je podle mých zkušeností nejstabilnější Linux..
Ps. ulož si nejprve nastavení kanálů.
Paul2081
 
Příspěvky: 69
Registrován: 07 pro 2009, 18:23

Re: VT-1 diskuze

Příspěvekod Seeker » 24 úno 2011, 12:52

Nechápu proč Korejci nedokážou vytvořit dokonalý, resp. prověřený-ověřený-bezproblémový nový firmware. Takový se mi jevil snad jen starý RTOS 1.04, smázl jsem si ho kdysi ale z flešky a jak vidím tak na downloads Vantage už není, je možnost si ho (pro sichr) ještě někde stáhnout? Jinak mám Linux 2.03 a ten má dosti much, vyvažuje to však o něco lepší (ostřejší) obraz oproti 1.04. Celkově je však celkové obrazové posouzení poněkud kontraproduktivní - obraz je nyní sice o něco ostřejší, avšak tím že má všeobecně Vantage "hrubší zrno" (větší obrazový šum např. oproti Technisatu) nevyznívá subjektivně hlavně u stanic s nízkým bitrate obraz zrovna moc dobře. U Technisatu (Digicordér HD S2) se mi taky ještě nestalo, že by mi za ty tři roky zamrzl (!), a to ani když s ním dělám psí kusy. Zato VT-1 si semtam zmrzne, jako by i v pokoji bylo -13°jak dnes venku, proto další experiment s 2.08 alespoň v současnosti raději zkoušet nebudu.
Znovu opakuju, že u tak drahého přijímače mi vadí i jiné, podstatné věci, a to že na interním HDD nejdou mazat jednotlivé sekvence v nahraném pořadu, pouze po zadání záložek přeskakovat, tzn. že nadále (i když skrytě) tam jsou a stále tak zabírají na HDD místo! Dále, u nahraných rádiových pořadů tyto nejdou plynule šipkami posunovat vpřed ani vzad, pouze číselnou klávesnicí jen vpřed, tam však absolutně nesedí udáváný čas daného čísla (např. 5 není zhruba 5 minut ale poskočí hned třeba o půl hodiny apod.). U videa zvláště u Linux 2.03 je občas nespolehlivý i zpětný obrazový posuv. Takže nahrát si nějaký rádiový audioblok s uvažovanou možností si poté vybrat a nahrát nějakou vybranou skladbu je zde prakticky nemožné, a to je tento přijímač prezentován jako špičkový sat. přístroj s multifunkčními mediálními možnostmi....O komplikovaném mazání a editaci video nahrávek ani nemluvě - např. přímé zrušení (neuložení) nahrávky zde také není možné, nedokonalá čeština (vyjma RTOS 1.04), nesmyslný ukazatel video bitrate, časté zámrzy a i další menší chyby a nedokonalosti nepředstavují v reálu tuto údajně "vlajkovou loď" zrovna v dobrém světle.
Závěrem mám ještě jeden dotaz, pokaždé při přeinstalaci zadám i původní tovární nastavení, je to potřebné nebo to není u VT-1 až tak nutné?
Seeker
 
Příspěvky: 12
Registrován: 03 lis 2010, 09:49

Re: VT-1 diskuze

Příspěvekod fredykrueger » 24 úno 2011, 17:29

Paul2081 píše:
fredykrueger píše:No abych se přiznal, zkusil jsem všechny fw a nejlíp mi funguje 02.01ML-O s tím, že nenajedou HD programy.
Máš radu jak je tam nahodit? Resp.naladim je,ale pri prepnuti na ne se zobrazi hledá se signál nebo vůbec nic jen černo.Díky.Rozlišení mám 1080p.


Zkusil bych znovu reset,nejprve tovární nastavení,poté znovu nahrát fw 2.01.Jak píše durinov, spoléhal bych určitě na 2.03 je podle mých zkušeností nejstabilnější Linux..
Ps. ulož si nejprve nastavení kanálů.


Díky za radu, zkusím večer a zítra dám vědět.
fredykrueger
 
Příspěvky: 17
Registrován: 22 úno 2011, 00:48

Re: VT-1 diskuze

Příspěvekod Paul2081 » 24 úno 2011, 18:58

Pro všechny, dnes po velkém nátlaku majitelů VT1 v D Vantage vydal rychlou opravu 2.08. Jedná se o 2.09 Beta1.
Uvidíme co dokázali. Jinak je pravda,že Vantage prostě netestuje fw. dokonale. Ale ,když bude upgrade každý týden, snad to pomůže ke spokojenosti uživateů.
Paul2081
 
Příspěvky: 69
Registrován: 07 pro 2009, 18:23

Re: VT-1 diskuze

Příspěvekod fredykrueger » 24 úno 2011, 21:46

Tož to já ho o víkendu prubnu, stejně s tím musím něco udělat, tak se pak podělím o poznatky.
Díky za info.
fredykrueger
 
Příspěvky: 17
Registrován: 22 úno 2011, 00:48

Re: VT-1 diskuze

Příspěvekod durinov » 26 úno 2011, 18:36

No myslím,že nový linux firmware 02.09ML-0 BETA1 LINUX vyzerá po krátkom prehliadnutí sľubne.Programy mi po hodine sledovania nezamrzajú ani u HD(i keď je to len krátka doba a dúfam,že sa to nezmení),diakritika v česom jazyku je v celku poriadku,obraz celkovo porovnatelní s inými linuxami,možnože v mojom subjektívnom pohlade o kúštiček lepší a na ďalšie funkcie sa pozrieme časom (ako je PVR,timeshift ,hbb atď).Vyskúšajte a nebudete lutovať,aspoň to tak bolo u mňa.
durinov
 
Příspěvky: 37
Registrován: 18 led 2010, 12:42

PředchozíDalší

Zpět na Vantage VT-1 Full HD PVR

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron