forum.vantage.cz

Podpora přijímačů Vantage

VT-1 diskuze

Diskuze o novém modelu Vantage VT-1 Full HD PVR.

Re: VT-1 diskuze

Příspěvekod JaraN » 08 lis 2010, 22:28

durinov píše:Ja na tvojom mieste by som ešte chvíločku počkala ... .I keď ty funkcie nie su doposiaľ funkčné na 100 percent,je snaha výrobcu o doladovanie a vylepšovanie v rámci novších firmware(zoberme si to napr.aj vantage8000s má cez mála desiatku firmware,ale aj tam je čo vylepšovať).

Dovolím si maličkou připomínku. Pokud by se jednalo o přístroj v cenové úrovni 5-8 tisíc Kč tak bych asi bez připomínek "skousl" chyby a doufal v jejich (dříve_či_později) napravení. Ale v cenové kategorii 18 tisíc(bez HDD) bych předpokládal bezproblémový chod základních funkcí a čekal bych spíš "šperkování fajnovostí" než ostraňování toho, že přístroj často "zatuhne" (mimochodem .. zatuhával dost často ve verzi 1.04, teď testuji 1.07 a vypadá to líp).
durinov píše:Teraz stručne popíšem ako si motorom nastavujem polohu daných satelitných družíc.Prvým mojím krokom je vojsť do MENU,vybrať si napr.TUNER1,Nastavenie antény,potom šípkami hore a dolu si navolím danú družicu Astra 1D-3A(navolena je tak,že je zvýraznená bielym políčkom)a šípkami z ľava do prava prejdem do vedľajšieho okna,kde sa nachádza aj políčko zvané motor,ktoré prepnem do polohy ANO ak tam je NIE,skontrolujem či je všetko ponastavované tak ako má a potvrdím tlačítkom OK.

Prosím, o upřesnění co přesně znamená ... "všetko ponastavované tak ako má" ? Používám nastavení USALS.

durinov píše:Druhým krokom prejdem na Ručné hladanie,navolím si satelit šípkami z ľava do prava Astra 1D-3A a ak chcem pridať transpordér,tak stlačím na DO Červené tlačtko(IP) a následne Zelené(pridám nový,namiesto prepísania),šípkami hore a dolu povypĺnam políčka a nakoniec to potvrdím OK.Tretím krokom je Nastavenie motoru a hneď prvé políčko zmením šípkami z ľava do prava na Pozicioner alebo usals(ešte je tam aj žiadne a diesqc 1.2),potom si vyberiem satelit Astra 1D-3A,transporder ktorý som si v druhom kroku vytvorila a stlačím Žlté tlačítko na DO(audio)(ešte predtým si môžeš nastaviť limit otačania motora pre prípad poškodenia fasády budovy) a potom šípkami z ľava do prava otáčam motorom pokiaľ sa nezobrazí signál ,keď dosiahneme ten najsilnejší opäť stlačíme Žlté tlačítko na DO (vyskočíme s funkcie manuálneho ovládania motora) a prejdeme na políčko Uložiť aktuálnu pozíciu a potvrdíme opäť tlačítkom OK.A to je hadám všetko.

Teeda, díky za podrobný návod, Zelené tlačítko pro přidání jsem neznal (nemám český návod, tak ani nevím, jestli to tam je) .. mimochodem .. nemá zde někdo český návod ? takže SUPR .. ale :-)
Když mám nastaveno USALS tak se jiná poloha motoru stejně uloží ? S tím mi v hlavě se rodí otázka související s hláškou "motor se otáčí" .. nejde v tomto případě o pokus o jemné doladění pozice motoru ? Mám podezření, že kdybych měl mírně špatně nastavenou výchozí pozici motoru, tak jestli se VT1 nesnaží nějak dojet motorem na optimální signál a nakonec z toho zblbne..
No a abych dostál svému "kverulanství", mám ještě jeden zde zatím neřešený problém. používám zvukový výstup do BOSE LifeStyle, ve formátu PCM (nebo i Dolby Digital) a stává se mi cca 3-5x za večer, že Bose lupne, a zvuk je fuč .. Někdy pomůže vypnout a zapnout Bose, někdy ale ne, a pomůže tento postup .. 1. Změnit příjímaný kanál (myslím, že to je v případě příjmu HD). 2. Vypnout Bose. 3. Zapnout Bose (když se "chytne" zvuk). 4. Přepnout zpět na původní kanál. (manželka u této činnosti mluví dost sprostě). Jak máte připojený zvuk z VT 1 ? Respektive, máte někdo připojen zvuk jinak než HDMI ?
JaraN
 
Příspěvky: 11
Registrován: 23 zář 2010, 19:39

Re: VT-1 diskuze

Příspěvekod Seeker » 09 lis 2010, 08:42

mám ještě jeden zde zatím neřešený problém. používám zvukový výstup do BOSE LifeStyle, ve formátu PCM (nebo i Dolby Digital) a stává se mi cca 3-5x za večer, že Bose lupne, a zvuk je fuč .. Někdy pomůže vypnout a zapnout Bose, někdy ale ne, a pomůže tento postup .. 1. Změnit příjímaný kanál (myslím, že to je v případě příjmu HD). 2. Vypnout Bose. 3. Zapnout Bose (když se "chytne" zvuk). 4. Přepnout zpět na původní kanál. (manželka u této činnosti mluví dost sprostě). Jak máte připojený zvuk z VT 1 ? Respektive, máte někdo připojen zvuk jinak než HDMI ?[/quote]
Krom klasiky HDMI mám VT1 ještě propojený optikou do externího DACu (Ruby2) a dále do stereo zesilovače, v menu VT1 mám nastavené samozřejmě PCM, kvalita zvuku je tak o cca 50% lepší než v případě přímého analogového stereo propojení. Tvůj popisovaný problém nemám, resp. ani při dlouhodobém poslechu jsem ho zatím nezaregistroval, jenom pokud přehrávám již nahranou muziku z HDD skokově, tzn. posunuji dopředu např. po libovolných minutách tak najede (občas) obraz bez zvuku a ten tam dostanu zpět buď dalším "skokem", či zmáčknutím a vymačknutím tlač. pauze nebo i tlač. +- úrovně zvuku.
Jinak ještě zpět k mému prioritnímu (prozatím nezodpovězenému) dotazu; u VT1 tedy skutečně nelze natvrdo z již uložené nahrávky na HDD vymazávat libovolné sekvence, zkoušel jsi tuto editační možnost? Pro mne osobně je to velké mínus a zklamání u tohoto jinak dobrého přístroje.
Seeker
 
Příspěvky: 12
Registrován: 03 lis 2010, 09:49

Re: VT-1 diskuze

Příspěvekod Paul2081 » 09 lis 2010, 09:10

Seeker píše:mám ještě jeden zde zatím neřešený problém. používám zvukový výstup do BOSE LifeStyle, ve formátu PCM (nebo i Dolby Digital) a stává se mi cca 3-5x za večer, že Bose lupne, a zvuk je fuč .. Někdy pomůže vypnout a zapnout Bose, někdy ale ne, a pomůže tento postup .. 1. Změnit příjímaný kanál (myslím, že to je v případě příjmu HD). 2. Vypnout Bose. 3. Zapnout Bose (když se "chytne" zvuk). 4. Přepnout zpět na původní kanál. (manželka u této činnosti mluví dost sprostě). Jak máte připojený zvuk z VT 1 ? Respektive, máte někdo připojen zvuk jinak než HDMI ?

Krom klasiky HDMI mám VT1 ještě propojený optikou do externího DACu (Ruby2) a dále do stereo zesilovače, v menu VT1 mám nastavené samozřejmě PCM, kvalita zvuku je tak o cca 50% lepší než v případě přímého analogového stereo propojení. Tvůj popisovaný problém nemám, resp. ani při dlouhodobém poslechu jsem ho zatím nezaregistroval, jenom pokud přehrávám již nahranou muziku z HDD skokově, tzn. posunuji dopředu např. po libovolných minutách tak najede (občas) obraz bez zvuku a ten tam dostanu zpět buď dalším "skokem", či zmáčknutím a vymačknutím tlač. pauze nebo i tlač. +- úrovně zvuku.
Jinak ještě zpět k mému prioritnímu (prozatím nezodpovězenému) dotazu; u VT1 tedy skutečně nelze natvrdo z již uložené nahrávky na HDD vymazávat libovolné sekvence, zkoušel jsi tuto editační možnost? Pro mne osobně je to velké mínus a zklamání u tohoto jinak dobrého přístroje.[/quote]


Zdravím, nezkoušel ale zkus nahrávku etitovat v PC na fórech je popis a to dost programů na editaci.
Paul2081
 
Příspěvky: 69
Registrován: 07 pro 2009, 18:23

Re: VT-1 diskuze

Příspěvekod Seeker » 09 lis 2010, 21:10

Paul2081 píše:Zdravím, nezkoušel ale zkus nahrávku etitovat v PC na fórech je popis a to dost programů na editaci.


Samozřejmě že je zde tato možnost, ale proč to a proč tak, já jsem si pořídil značkový přijímač a ne zrovna levný s interním HDD od kterého čekám že by tuto funkci měl automaticky mít, zvlášť když je to běžné i u jiných výrobců, a to i u HDD Ready. Ideální univerzální satelitní přijímač zkrátka patrně neexistuje....
Seeker
 
Příspěvky: 12
Registrován: 03 lis 2010, 09:49

Re: VT-1 diskuze

Příspěvekod Paul2081 » 11 lis 2010, 09:46

Zpráva: Na stránkách www.vantage-digital.com je možno stáhnout nový Linux 2.01.
Paul2081
 
Příspěvky: 69
Registrován: 07 pro 2009, 18:23

Re: VT-1 diskuze

Příspěvekod Paul2081 » 30 pro 2010, 10:39

Přeji všem na fóru, do nového roku,vše nejlepší a hlavně hodně zdraví, štěstí.
PS: hlavně dobré nervy s VT1.
Paul2081
 
Příspěvky: 69
Registrován: 07 pro 2009, 18:23

Re: VT-1 diskuze

Příspěvekod durinov » 01 led 2011, 13:38

Rada sa pripojím k želaniu,všetkého naj... vtomto začatom roku a dúfam,že sa firme vantage podarí vyvinúť optimálny a plne funkčný firmware pre VT-1.
durinov
 
Příspěvky: 37
Registrován: 18 led 2010, 12:42

Re: VT-1 diskuze

Příspěvekod pank » 03 led 2011, 13:48

Mam problem s dekodovanim na VT-1. Aj napriek tomu, ze mam original kartu Skylink-Cryptoworks (nie ICE ani Irdeto) vyskusal som uz dva CI moduly (Philips aj Eurocam) a s oboma su problemy lebo obcas proste neodkoduje program. Ake pouzivate CI moduly, dostal som info, ze pre Vantage su najlepsie Smit moduly. Mate nejake skusenosti? Dakujem
pank
 
Příspěvky: 5
Registrován: 31 črc 2010, 00:07

Re: VT-1 diskuze

Příspěvekod Paul2081 » 03 led 2011, 20:38

pank píše:Mam problem s dekodovanim na VT-1. Aj napriek tomu, ze mam original kartu Skylink-Cryptoworks (nie ICE ani Irdeto) vyskusal som uz dva CI moduly (Philips aj Eurocam) a s oboma su problemy lebo obcas proste neodkoduje program. Ake pouzivate CI moduly, dostal som info, ze pre Vantage su najlepsie Smit moduly. Mate nejake skusenosti? Dakujem


Zdravím, já používám SKY CRYPTO Eurocam + stará karta a bez problémů.
Dotaz, jaký používáš fw? U mě Linux 2.03 a 1.09MO
Paul2081
 
Příspěvky: 69
Registrován: 07 pro 2009, 18:23

Re: VT-1 diskuze

Příspěvekod pank » 04 led 2011, 07:30

Paul2081 píše:
pank píše:Mam problem s dekodovanim na VT-1. Aj napriek tomu, ze mam original kartu Skylink-Cryptoworks (nie ICE ani Irdeto) vyskusal som uz dva CI moduly (Philips aj Eurocam) a s oboma su problemy lebo obcas proste neodkoduje program. Ake pouzivate CI moduly, dostal som info, ze pre Vantage su najlepsie Smit moduly. Mate nejake skusenosti? Dakujem


Zdravím, já používám SKY CRYPTO Eurocam + stará karta a bez problémů.
Dotaz, jaký používáš fw? U mě Linux 2.03 a 1.09MO


FW: 2.03ML-O, 1.08M-O, neviem odkial mozes mat tu 1.09? Dik
pank
 
Příspěvky: 5
Registrován: 31 črc 2010, 00:07

PředchozíDalší

Zpět na Vantage VT-1 Full HD PVR

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron