forum.vantage.cz

Podpora přijímačů Vantage

VANTAGE 8000 S nahrávání z T1 a sledování T2

Diskuze o přijímačích řady Vantage HD.

Re: VANTAGE 8000 S nahrávání z T1 a sledování T2

Příspěvekod Navštěvnik » 04 bře 2009, 21:08

oprava tuner1 nahravahi čT1 a tuner 2 nahravani TV Nova HD
Navštěvnik
 

Re: VANTAGE 8000 S nahrávání z T1 a sledování T2

Příspěvekod losos » 04 bře 2009, 21:33

prochazka píše:Když nahrávám např. z T1 program NOVY, tak mi na T1 fungují jen programy tohoto transpondéru a to samé na T2 a nekodované CT 24 a NOE ,ale už ne CT1 CT2 a Prima. To se týká i dalších transpondérů. Prosím o radu kde dělám chybu.

Když se na tuto větu dívám znovu a znovu, musím zopakovat mou první poznámku, že je to věta (dotaz) dost nesrozumitelná, dá se chápat různě...možná v ní chybí slovo současně asi takto ?
"Když nahrávám např. z T1 program NOVY, tak mi na T1 fungují jen programy tohoto transpondéru a SOUČASNĚ to samé na T2 a nekodované CT 24 a NOE ,ale už ne CT1 CT2 a Prima."

Každý z tunerů, je-li správně zapojený a správně naladěný, se MUSÍ chovat ZCELA SAMOSTATNĚ, pokud nejsou propojeny LOOP OUTem..., což může být buď přímo fyzicky mezi F konektory, a nebo v tom Menu, kde se nastavuje LNB...(jak jsem již napsal v předchozím příspěvku výše).

Pokud je vše správně, potom lze z tuneru č.1 nahrávat z jednoho transpondéru a další transpondéry jsou u tohoto tuneru v té chvíli nedostupné - současně u tuneru č.2 jde vše volně naladit bez omezení, ovšem jen do té doby, než začneme nahrávat něco i z tohoto tuneru. Potom se bude chovat také tak, to jest, budou přístupny jen ty programy, které jsou na transpondéru, ze kterého se nahrává, ostatní jsou rovněž nedostupné. Tak je tomu u Topfielda, jak je to přesně u Vantage, nevím, možná platí pravidlo o polaritě (V nebo H), ja uvádí výše návštěvník...

Zde připomenu jednu diskuzi z TVFreaku, kde je uvedeno, že Vantage prý umí nahrávat z jednoho transpondéru i více programů najednou jak u tuneru 4.1, tak současně i u tuneru č.2 třeba z téhož, nebo z jiného transpondéru, také více programů najednou... Je to tak ?
Jarino1978 tam píše :
"Na Vantage HD 6000/7100 je možný záznam naraz zo 4 SD programov z 1 TP ( rozumej z 1 frekvencie ), čiže napr. na jednej frekvencií vysiela CT1, CT2, CT24, CT4, takže je možné nahrávať naraz všetky tieto programy. Pri modely 8000 je možný záznam aj z 2 rozdielnych frekvencií, pretože je to model s dvojitým tunerom, čiže je možné nahrávať naraz záznam z 2 frekvencií ( napr. 1. frekvencia CT1/2/24/4 + 2. frekvencia markíza, Joj, Ta3 ). Nahrávať sa dá cez USB 2.0 ( asi najbežnejšie ) , alebo cez e-SATA ( menej používaný ). "
47PFL5603D, TF 7710 HDPVR 750 GB, a od 18.11.09 Ariva 200 HD (zatím bez poruchy)
losos
 
Příspěvky: 95
Registrován: 02 úno 2009, 11:19

Re: VANTAGE 8000 S nahrávání z T1 a sledování T2

Příspěvekod Badatel » 05 bře 2009, 17:15

U modelu HD 8000s se nám po zvoleni dvou nahrávanych programech a pokusu nahravat třeti nasledně vypnou ty dva prvně zvolene a začne se nahravat jen ten jeden.Na doplněni,vždy se omezi možnost vyběru po zapnuti nahrávni,jak na T1 tak na T2.Je možne sledovat jen programy Skilink na T1 nebo T2 kde nahravate 2programy současně.Tak dle našeho sledovani.Nahravat jde dva programy na T1 ale stejne frekvence a polarity ,sledovat programy neomezeně na T2 a( potom vše naopak).Máme HDD zabudovany do přijimače PIPELINE.Nahravat timto zpusobem na externi HDD odzkoušime časem,zatim jen na flasch disk 8Gb.Chova se to stejně jako HDD akorat tam přibude otázka kam to chcete nahrat zda na HDD nebo USB1 nebo 2 atd.Bylo by samozřejmě krásne kdyby to dokázalo nahravat vice programu najednou ale zatim se to nepotvrdilo .Bude to vše podobne jako u Topfildu jak piše kolega losos .Ahoj kluci jsme s VAMA.
Badatel
 

Re: VANTAGE 8000 S nahrávání z T1 a sledování T2

Příspěvekod prochazka » 09 bře 2009, 07:45

Tak už to jde!
Stačilo vyřadit modul cryptoworks, dát kartu přímo, nahrát neof. soft.( tomu jsem se dlouho bránil, ale situace mě donutila) a můžu současně sledovat jeden program na T1 a na T2 jiný nahrávat.
Přijimač jsem zakoupil u oficiálního prodejce včetně modulu, který mi doporučil, že takto by to mělo fungovat jak má. Než jsem se obrátil o pomoc zde na foru, tak jsem se pokoušel o pomoc jak u prodejce tak dovozce,ale marně.
Rada pro ostatní. Dávejte si pozor na modul, který použijete, né všechny jsou asi vhodné, sice dekodují (sky link), ale né pro oba tunery současně.
prochazka
 
Příspěvky: 4
Registrován: 08 pro 2008, 08:33

Re: VANTAGE 8000 S nahrávání z T1 a sledování T2

Příspěvekod losos » 10 bře 2009, 08:42

prochazka píše:Tak už to jde!
Stačilo vyřadit modul cryptoworks, dát kartu přímo, nahrát neof. soft.( tomu jsem se dlouho bránil, ale situace mě donutila) a můžu současně sledovat jeden program na T1 a na T2 jiný nahrávat.
Přijimač jsem zakoupil u oficiálního prodejce včetně modulu, který mi doporučil, že takto by to mělo fungovat jak má. Než jsem se obrátil o pomoc zde na foru, tak jsem se pokoušel o pomoc jak u prodejce tak dovozce,ale marně.
Rada pro ostatní. Dávejte si pozor na modul, který použijete, né všechny jsou asi vhodné, sice dekodují (sky link), ale né pro oba tunery současně.


Tak tohle je cenná informace, díky za ni. Myslím to vážně. Jen bys mohl ještě doplnit přesné označení toho modulu Cryptoworks, eventuelně třeba nějakou adresu s jeho obrázkem a pod. Díky předem.
47PFL5603D, TF 7710 HDPVR 750 GB, a od 18.11.09 Ariva 200 HD (zatím bez poruchy)
losos
 
Příspěvky: 95
Registrován: 02 úno 2009, 11:19

Předchozí

Zpět na Vantage HD-8000 / HD-7100 / HD-6000 / HD-1100

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků

cron