forum.vantage.cz

Podpora přijímačů Vantage

Test Vantage HD 8000S

Diskuze o přijímačích řady Vantage HD.

Test Vantage HD 8000S

Příspěvekod šmejdik » 27 led 2009, 13:08

Zdravim přiznivce VANTAGE.Dovolil jsem si vytvoři kratke zhodnoceni VANTAGE HD 8000S.Znamky od 1do 5 jako ve škole.Satelitni technikou se zabyvam od začatku kdy se vubec objevila na orbitu.Stavěni natačecich zařizeni,vlastni vyroby vcetně pozicioneru atd.Digital sebou přinesl mnohe vyhody přiklad množstvi kanalu ale v jake kvalitě že panove. A jsme u jadra o čem chci napsat.Vantage mam vlastně dva jeden Combo X221 a HD8000s.Jedna hlavni věc je kvalita obrazu v SD a HD.Ostatni je bonus navic dobře zaplacený!!!Vybaveni 8000 ma 1,obsluha celkem ujde 2,konektoru hafo 1,vzhled přistroje 2-,USB čelni panel nepovedena věc,po odklopeni celeho čela na na vas řvuo obrovske modre fleky VELMI rušive a nevzhledne,vhodne tak do dilny ,nemohu jinak nž za 4,Nahravani funguje i časovč neblbne,za 1,zvuk funguje po všech strankach za 1,Obraz SD za 3-,HD 1-2,Upozornuju zvlašt u SD na plazmě podavá VANTAGE HD 8000S silně podpruměrny obraz!!!!!!!!! kolik je jich na orbitu? Kolik HD?To si musite sami rozhodnout do jake televizky 55 nebo 66 mam i 42cm tam je obraz nejleoši! Do plazmy jsem vyzkoušel všechny varianty ale nepodařilo se odstranit digitali kazy. Jsuo to svisle trhance v pohybujich se věcech,okolo obrysu dvojte linky okolo pismen nitě plovouci ve vodě ,nejlepši přirovnani , Muj Vantage 221 mu dá s přehledem na frak!Mam ještě takovej LIDL šmejdik SilverCrest no ty si mohou podat ruce s 8000.Musim letět do prace tak zase někdy až zase koupim nějakej šit AHOJ?AHOJ?
šmejdik
 

Re: Test Vantage HD 8000S

Příspěvekod kalibanmilan » 28 led 2009, 11:15

Dobrý den, uvažoval jsem o tomto přístroji, ale Vaše negativní hodnocení mě velmi zarazilo. Ptám se jaký zdroj signálu jste odzkušoval. Já mám plazmovou televizi Panasonic a kartu Skylink. Děkuji Vám za odpověď. Milan.
kalibanmilan
 
Příspěvky: 4
Registrován: 28 led 2009, 11:11

Re: Test Vantage HD 8000S

Příspěvekod Badatel » 28 led 2009, 12:27

Ahoj pane Milane.Zkoušim všechny družice co jsou viditelne 80W-80E.Kartu CSlink mam take,naše programy patři k těm lepšim co se tyka kvality obrazu.Nejlepe podle meho nazoru poznáte co je to za přijimač na Astře 19,2 německe programy,jak se tam objevi digi kazy tak hodně rychle zapomente že to bude někde lepši.Neni mě uplně jasna vaše otázka ale mohu řici že mam take PANASONIC plazmu a zkoušim jak HDMI ,komponent kompozit, S-video,SCART RGB přepinani na televizi PANASONIC ma velke množstvi.Mužete snižovat ostrost obrazu,uplně rozmazat obraz ale moc to nepomuže.Muj članek neměl odradit ostatni od koupi tohoto přistroje ale probudit vyrobce co vubec vypusti do prodeje.Nechapu proč nišši modely jsou v pohodě a ten drašši musi mit znovu takove chyby.Jinak mam několik parabol 2krat natáčeci zařizeni něco jako 23,5,19,2,13, napevno.Mnoho přistroju vyžaduje tento blazinec na střeše.Mam však štěsti nikdo to nevidi je to zašite ve střechach domu.Cena VANTAGE je na tuto kvalitu přehnaná.Použivam VANTAGE 221 signal vedu RGB scartem do recorderu PANASONIC to kvuli nahravani,no a recorder umi prepočitat obraz bližici se vysokemu rozlišeni.Super obraz,upravi i ty s nizkým datovým tokem na koukatelný obraz.Připojeni do televize HDMI 1080i,umi i připonu p, ale ja mam HD rozlišeni a ten ještě neumi p.Zkuošel jsem toto propojeni s 8000 ale jde z nej dosti horši obraz tak že mam smulu.Musim komčit pane Milane, mužem pokračovat zase až se vratim z odpoledni .AHOJ ,AHOJ!
Badatel
 

Re: Test Vantage HD 8000S

Příspěvekod kalibanmilan » 28 led 2009, 22:48

Dobrý večer, jaká byly odpolední směna, já přišel z práce také až v 8 večer. Děkuji Vám za odpověď. Je vidět, že jste velký odborník na satelitní techniku. Já jsem opravdu uvažoval o zakoupení tohoto vychvalovaného přístroje, ale už mě to přešlo. Nejste sám, někde jsem dnes četl hodně podobné hodnocení, jako máte vy. Nevíte jak se chová tento přístroj TOPFIELD TF 7710HD PVR HDD 250GB? Kdosi ho srovnával s Vantage 8000S a dotyčného závěr byl, že jednoznačně lepší je TOPFIELD. Zatím se mějte hezky a děkuji za Vaše poznatky. Milan od Litomyšle.
kalibanmilan
 
Příspěvky: 4
Registrován: 28 led 2009, 11:11

Re: Test Vantage HD 8000S

Příspěvekod Třebovák » 29 led 2009, 00:09

Ahoj krajane!Ja jsem od Mor. Třebove.Kolega v praci ma Topfilda 7700 to označeni nevim přesně ale je nadšený kvalitou obrazu.V recenzich jsem právě o Topfildu četl že umi SD programy špičkově přepočitat na krásný obraz na 1080i.Hodně se mu přibližuje udajně muj recorder PANASONIC dle recenzi.Jinak odpoledni byla rušna, take začiná dolehat i na nás ta krize jak je všude slyšet.Odbornik na sat.techniku jsou jini borci ja jsem do toho jen hodně dlouho blázen.Zdravim všechny i ty mě podobne .AHOJ,AHOJ!
Třebovák
 

Re: Test Vantage HD 8000S

Příspěvekod mudr.sat » 01 úno 2009, 17:03

Anonymous píše:Zdravim přiznivce VANTAGE.Dovolil jsem si vytvoři kratke zhodnoceni VANTAGE HD 8000S.Znamky od 1do 5 jako ve škole.Satelitni technikou se zabyvam od začatku kdy se vubec objevila na orbitu.Stavěni natačecich zařizeni,vlastni vyroby vcetně pozicioneru atd.Digital sebou přinesl mnohe vyhody přiklad množstvi kanalu ale v jake kvalitě že panove. A jsme u jadra o čem chci napsat.Vantage mam vlastně dva jeden Combo X221 a HD8000s.Jedna hlavni věc je kvalita obrazu v SD a HD.Ostatni je bonus navic dobře zaplacený!!!Vybaveni 8000 ma 1,obsluha celkem ujde 2,konektoru hafo 1,vzhled přistroje 2-,USB čelni panel nepovedena věc,po odklopeni celeho čela na na vas řvuo obrovske modre fleky VELMI rušive a nevzhledne,vhodne tak do dilny ,nemohu jinak nž za 4,Nahravani funguje i časovč neblbne,za 1,zvuk funguje po všech strankach za 1,Obraz SD za 3-,HD 1-2,Upozornuju zvlašt u SD na plazmě podavá VANTAGE HD 8000S silně podpruměrny obraz!!!!!!!!! kolik je jich na orbitu? Kolik HD?To si musite sami rozhodnout do jake televizky 55 nebo 66 mam i 42cm tam je obraz nejleoši! Do plazmy jsem vyzkoušel všechny varianty ale nepodařilo se odstranit digitali kazy. Jsuo to svisle trhance v pohybujich se věcech,okolo obrysu dvojte linky okolo pismen nitě plovouci ve vodě ,nejlepši přirovnani , Muj Vantage 221 mu dá s přehledem na frak!Mam ještě takovej LIDL šmejdik SilverCrest no ty si mohou podat ruce s 8000.Musim letět do prace tak zase někdy až zase koupim nějakej šit AHOJ?AHOJ?


Chci se zeptat jakou plazmu máte?Já používám LCD Samsung LE40A856 a můžu říct že obraz je výborný jak u sd tak vynikající u hd.Mám předposlední soft a používám hdmi.Vy u svého strojku Combo X221 používáte HDMI??Tento přijímač
je silně nekompromisní na přijímanou kvalitu vysílání.Montoval jsem tento satelit 8000S na plazmu Panasonic TH-42PX80EA
a obraz byl katastrofální.A srovnávat to s X221. No to je síla.Mám nastaveno tv resolution na auto to znamená že když máte
rozlišení 720 tak se i televizor přepne na 720.Tak i 1080i se přeformátuje na 1080i.Takže sleduji sd kanály v takovém formátu jakém jsou vysíláné.Třeba u sd Select Kino je obraz nádherný(samozřejmě přes HDMI né přes scart.)A jestli srovnáváte kvalitu sd DIGI TV tak to je všeobecně známo že ta je katosrofální.Měl jsem kamaráda který hleděl na DIGI přes
openboxa a jak si koupil vantage tak řek že by se už nevrátil na to kostečkování.A ještě na konec je zajímavé že ho vlastníte a přesto ho psujete.Topfielda bych s tím radši ani nesrovnával.Ten umře s takovým softem s jakým ho koupíte,kdežto vantage má už asi cca 20soft který ho silně vylepšuje.Kdo má zájem o opravdový test a hodnocení tak přikládám tyto odkazy::
http://www.parabola.cz/clanky/3187/vant ... -prijimac/

Video,DVD a Domácí Kino-test Vantage HD 8000TS
V posledním čísle tohoto časopisu proběhl test Vantage HD 8000TS.
Verdikt.......95%

+ Výborná produkce signálu ze satelitu,dva tunery-satelitní a pozemní
-s podporou přijmu HDTV,možnost instalace či připojení HDD,
kvalitní lokalizace do češtiny,snadná obsluha,moderní design


- komunikuje pouze s disky formátovanými ve FAT 32,
horší kvalita z pozemního příjmu

S pozdravem mudr.sat
mudr.sat
 
Příspěvky: 4
Registrován: 18 dub 2008, 21:50

Re: Test Vantage HD 8000S

Příspěvekod kalibanmilan » 02 úno 2009, 23:10

Dobrý večer, uvažoval jsem o tomto přijímači, ale jsem velmi na "vážkách". Vy popisujete, že na Vaší LCD televizi je obraz výborný a na plazmě Panasonic TH-42PX80EA, kterou také vlastním je obraz hrozný. Proč tomu tedy tak je?. Děkuji Vám za odpověď. Milan K.
kalibanmilan
 
Příspěvky: 4
Registrován: 28 led 2009, 11:11

Re: Test Vantage HD 8000S

Příspěvekod SaskiaB » 03 úno 2009, 14:36

Zdravím všechny,
předně musím reagovat na článek tzv.odborníka přes satelitní techniku v úvodu a jeho hodnocení Vantage HD8000S . Samozřejmě - každý můžeme vnímat různé věci jinak, nebudu se vyjadřovat k tomu, zdali je nějaký konektor umístěn vhodně nebo ne, nebo jak receiver vypadá - to je věc názoru, nicméně se ale nemohu ubránit pocitu, že tento příspěvek napsal někdo poněkud účelově. Souhlasím s názorem "mudr.sat" níže, že obraz z tohoto přijímače je skutečně výborný. Používám ho doma už dva měsíce a mám obsazeny oba tunery, přičemž tuner2 využívám pro anténu s motorem a tuner1 pro přepínání 4 družic z multipřepínače. Mám k němu dále připojen externí USB 320GB HDD pro nahrávání a přehrávání záznamů a jako televizor používám přes kabel HDMI plazmu Pioneer PDP-436XD. Obraz je skvělý, a to jak u programů HD, tak i u stanic ve standardním rozlišení. Měl jsem možnost srovnat kvalitu příjmu zejména HD i SD kanálů s receivery i od různých jiných výrobců (Ferguson, Humax, Golden Interstar, NanoXX, Technisat a Topfield), protože jsem trochu šílenec a chci všechno vyzkoušet, a musím říct, že nejkvalitnější příjem mají podle mého pozorování receivery Topfield a Vantage. Obraz je krystalicky čistý, plně barevný, bez rušivého moiré. Myslím také, že test uvedený v posledním čísle časopisu VDK 1/2009 na model HD-8000TS je velmi výstižný. Článek samozřejmě nezmiňuje spoustu dalších nadstandardních vymožeností, které jsou ve výbavě tohoto receiveru, a díky kterým předčí všechny ostatní. Má-li někdo zájem sledovat české programy co nejkvalitněji a přijímat přitom i stanice v HD, je určitě Vantage HD8000S a karta SKYLINK tou nejlepší volbou. A všem, kdo případně dále pochybují doporučuji, ať navštíví nějakého prodejce a s příjmačem se osobně seznámí. Jsem si jist, že potom už nebudou váhat ani chvilku.
SaskiaB
 
Příspěvky: 1
Registrován: 03 úno 2009, 14:08

Re: Test Vantage HD 8000S

Příspěvekod mudr.sat » 03 úno 2009, 16:12

Mám Vantage hd 8000ts.Na jednom tuneru motor a na druhém DVB-T Ostrava.Všechny 3 multiplexy.11 digitálich kanálů.Nechytám jen mux 4 kde je NOVA a ČT 1 v HD.Výkon jen 800Watů.Prodal jsem celkem asi 10 techto strojků.Různá lcd a plazmy.Až u jedné jsem se zarazil.Byla to popisovaná Panasonic plazma.Obraz byl takový jakýsi divný,matný a tmavý.Nepomohly žádné ůpravy obrazu ani satelitu.Můj dojem je že to ja závada plazmy.Tky jsem uvažoval o koupi jiného stroje.Ale vyhrál vantage.Jestli cenou nevím,ale výbavou,vzhledem a funkčností.Neměl by si kupovat tento přijímač začátečník.
Je tam spousta ůprav a nastavení.A podpora????No super:::::::http://vantagefunclub.cz/index.php a samozřejmě i toto forum

S pozdravem mudr.sat
mudr.sat
 
Příspěvky: 4
Registrován: 18 dub 2008, 21:50

Re: Test Vantage HD 8000S

Příspěvekod mudr.sat » 03 úno 2009, 16:32

kalibanmilan píše:Dobrý večer, uvažoval jsem o tomto přijímači, ale jsem velmi na "vážkách". Vy popisujete, že na Vaší LCD televizi je obraz výborný a na plazmě Panasonic TH-42PX80EA, kterou také vlastním je obraz hrozný. Proč tomu tedy tak je?. Děkuji Vám za odpověď. Milan K.



Poslední dobou Panasonic plasmy nic moc.Myslím do ceny cca 25000kč.Měl jsem vantage dříve připojený na
LCD Samsung LE 40A656 a obraz byl brilantní.Těd mám Samsung LE40A856 řada 8 a obraz je super.Tím nechci říct že Panasonic je šrot,ale není to už ta značka co bývala.Špičkové plazmy Panasonic můžou být dobré.Montoval jsem jeden Vantage
na plasmu Panasonic cca 3 roky starou.Základní rozlišení(asi 1024+768) a obraz byl na tu dobu hodně dobrý.Až jsem hleděl.
Nevím co to byl za model plasmy ale zjistím.Pojedu tam k zákazníkovi natahovat nový soft a seting do vantage.Samsung šel v LCD hodně daleko.Dříve jsem chtěl jen plasmu ale dnes je situace jiná.Je to nová série Samsungu "8"

http://www.samsung.com/cz/consumer/deta ... 1_850LCDTV

Ful HD obraz s rozlišením 70000:1 a šířkou jen 44,4
http://www.samsung.com/global/experienc ... /index.jsp

S pozdravem mudr.sat
mudr.sat
 
Příspěvky: 4
Registrován: 18 dub 2008, 21:50

Další

Zpět na Vantage HD-8000 / HD-7100 / HD-6000 / HD-1100

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků

cron