forum.vantage.cz

Podpora přijímačů Vantage

Chování po ročním provozu Vantage 8000S

Diskuze o přijímačích řady Vantage HD.

Chování po ročním provozu Vantage 8000S

Příspěvekod Saidxxx » 01 led 2010, 11:01

Dovoluji si upozornit na velmi stručné informace o některých poznatcích, které velmi z
znepříjemnují provoz tohoto zařízení.
Po zapnutí se začne barevně proměnovat obraz než naběhne.
Při provozu HDD a nahrávání delší dobu se přehřeje natolik že se začne zasekávat obraz i zvuk.
Provoz HDD a nahrávání z dvou tuneru je tragický ,vypíná nahrávání jeden druhého.
Vymazávání časovače při shodném čase začátku nahrávání.
Po ruzném pohybu v MENU dochází zamrzání některých funkcí,je nutný tvrdý restart.
Zamrzání obrazu při probuzení HDD.Pomuže jen přepnout na jiný program.
To vše jen po nahrátí jednoho neof.FW ,dodržení postupu s továrním nastavením.
FW--02,52,01T-O Aug 6 2009 :cry: :(
Saidxxx
 
Příspěvky: 72
Registrován: 19 zář 2009, 22:31

Re: Chování po ročním provozu Vantage 8000S

Příspěvekod Saidxxx » 01 led 2010, 12:06

Nemužu si odpustit jedno srovnání které jsem vyzkoušel při nahrávání pořadu finále Superstár, které moje rodina sledovala a bohužel ne v přímém přenosu.Já jsem měl štěstí jen na to, že jsem byl doma a pro všechny jsem to nahrával v přímém přenosu!!!
Jsem zatíženej na hudbu ,tak jsm to propojil s mou aparaturou dig.přenosem do AV rec. a začal nahrávat na Vantage 8000S a současně poslouchat talenty tohoto pořadu.Vše jsem pojistil dalším nahráváním na jiné zařízení Ferguson ARIVA 200 HD,jen na flash disk,ale fungovalo to OK.Další jen doplněk na PANASONIC recorder analog pozemni příjem.
No a hádejte který přístroj vyhrál.
Chování Vantage 8000S jsem nezažil,jak na truc se po krátkem čase obraz i zvuk začal zasekávat že se to nedalo poslouchat,no říkal jsem si ještě že to nahrávam tolikrát,a jen jsem ztlumil zvuk zesilovače a pozoroval nahrávání Fergusna ,no je zatím mladej tak vše proběhlo nad očekávání bezvadně.Panasonic standartní kvalita super.Bez jediného problemu.
Jsme na foru o Vantage a to je otázka pro vyvojáře,proč takové seky,a konkurence lehce porazí i ten nejlevnější HD přijímač na našem trhu.
Po spuštění nahrávky rodině jsem se styděl za tento stroj a předem je upozornil na strašné nahrávání, neustálé výpadky obrazu i zvuku.Jenže na HDD bylo vše až na malé výpadky signálu celkem vše OK.Nechápu chování tohoto stroje.Dokáže pořádně naštvat a nemám jistotu že spolehlivě nahraje muj pořad.
Nikdy bych už nechtěl HDD zabudovaný v přístroji!!!Jsou s tim jen potíže. :(
Naposledy upravil Saidxxx dne 01 led 2010, 18:15, celkově upraveno 2
Saidxxx
 
Příspěvky: 72
Registrován: 19 zář 2009, 22:31

Re: Chování po ročním provozu Vantage 8000S

Příspěvekod Saidxxx » 01 led 2010, 14:41

Další pokoření tohoto přístroje!!!!!
Právě skončilo nahrávání novoročního koncertu ve Vídni!!!
Nahrál jsem to pro velkou jistotu na recorder Panasonic DVB-T ,dig.tunerem na HDD který je uvnitř.
Nečekal jsem nic zázračného,protožr pozemce nevěřím.ALE POZOR!!!!Nahrávka je FANTASTICKA !!!! Takovou čistotu v obraze jsem nečekal,záběry na květiny ve výzdobě jsou tak detilní až se mi zdá že je to HD.Panasonic mám sice HDMI připojen k TV a mám tam nastavený přepočet na 1080i ale pozemní vysíléní?To je neuvěřitelný!!Přijímám to z Kjálu 29 ka.Anténa natočená o 30°jinam než je směr vysilače,antení zesilovač 32dB a domovní zesilovač Teroz ,super zesilovač pro kvanta TV.
Jen doufám že se nezhorší datový tok až obsadí všechny programy v letošním roce na podzim.
Jen škoda že Panasonic je značka která je vázaná zákony a musí dodržovat ochranu autorských práv a dokáže také přerušit nahrávání !! Hlavně na Nově a je zajímavé že v reklamě ,jako by hlídali tu reklamu.Mějte se a nahrávání zdar. :) :D
Saidxxx
 
Příspěvky: 72
Registrován: 19 zář 2009, 22:31

Re: Chování po ročním provozu Vantage 8000S

Příspěvekod Saidxxx » 01 led 2010, 18:06

Dávám mu poslední šanci se zabudováním chlazeni podle sousedu v německu.Je to foto na posledním příspěvku.
http://www.forum.vantage-digital.com/sh ... 951&page=6
:D
Saidxxx
 
Příspěvky: 72
Registrován: 19 zář 2009, 22:31

Re: Chování po ročním provozu Vantage 8000S

Příspěvekod Saidxxx » 02 led 2010, 00:45

Upozornuji že Vantage je:
Vantage HD-8000 S + Pipeline HD 500GB + Aktivní chlazení
Montáž od prodejce!!!! :(
Saidxxx
 
Příspěvky: 72
Registrován: 19 zář 2009, 22:31

Re: Chování po ročním provozu Vantage 8000S

Příspěvekod keras » 02 led 2010, 11:56

No jo nenadělš nic.
Ty keci o nejlepším obraze jsou jen výplody chudáků kteří si osmitisícovku za nekřesťanské peníze pořídily, ale za žádnou cenu nikdy nepřiznají, že tak nějak nalítli nádhernému dizajnu dotykového černého Vanta a superlativů (bohžel i nepravdivých) kolem něj. To je asi tak všechno!!!
Jsem zvědavej co Ti řekne Losos na ten interní HDD :D :D :D
Keras
keras
 
Příspěvky: 208
Registrován: 27 led 2009, 20:11

Re: Chování po ročním provozu Vantage 8000S

Příspěvekod losos » 02 led 2010, 22:05

Co řeknu ? Také by mne naštvalo, kdyby mi u sat. přijímače (a ještě k tomu tak drahého) nefungovalo dobře nahrávání na vnitřní harddisk !!!! To je pravda !
Ovšem je třeba předtím, než přístroj pošleme do recyklace, zkusit zjistit, v čem je příčina potíží... - jak jsem již uvedl jinde, mí dva kamarádi s tím u svého Vantage HD 8000S nemají žádný problém !!!
Proto dost dobře nechápu, proč někdo problém má. Např. tuto kombinaci : Vantage HD-8000 S + Pipeline HD 500GB + Aktivní chlazení - Montáž od prodejce!!!! - jsem každému vždy doporučoval (a sám jsem si ji chtěl pořídit, než se objevila ta hračka pro důchodce Ariva 200 HD), opravdu nevím, v čem je problém...
Ani jak to zjistit...
Potřeboval bych jej mít nějakou dobu u sebe doma a pohrát si s ním, jinak opravdu nevím, co poradit... - vše již, myslím, bylo o tom řečeno v sekci Vantage 1100 HD. (Četl jsi to vůbec Saidxi ?)
47PFL5603D, TF 7710 HDPVR 750 GB, a od 18.11.09 Ariva 200 HD (zatím bez poruchy)
losos
 
Příspěvky: 95
Registrován: 02 úno 2009, 11:19

Re: Chování po ročním provozu Vantage 8000S

Příspěvekod Saidxxx » 02 led 2010, 22:30

Zdravim LOSOS !!! Sleduju to zde všechno a jak jsem už jednou Vám napsal jsem v jiných forech a informace zbírám jen kde se dá.Jen prkticky to nestiham ,jsem totiš strašně zaměstnán,pracuju u dvou firem a to je na mašli!!Píšu jen v noci kdy mám chviličku čas.Budete se divit ale od vánoc jsem dvakrát deně v práci a budu až do konce roku.Jsem fanatik do sat. techniky a doma mě za to nemají moc rádi.Každou chviličku volna věnuju pročítání všech for a zbírám veškeré informace.Je to moje droga!! :D

Co se týká těch potíží s nahráváním u mě to opravdu vypadá na přehřívání některých obvodu,čtu to dostí často,dokonce to řešil jeden manik na Vantage 6000 venkovním chlazením přez kryt,němci jak jsem uvedl zde v jiném vláknu použil PC ventilátorek pro chlazení procesoru a jeho okolí.A druhý je na bedně pro chlazení HDD.Puvodní montáž jako u mého přístroje.
Udělal jsem jedno opatření na zkoušku a to že jsem Vantu podložil tam kde nejsou zespod větrací otvory asi 5cm nad přihrádku aby tam mohl lépe proudit vzducha vypadá to zatím lépe.Když to leželo na puvodních nožičkách tak moje dřevěná přihrádka pod ním byla dosti zahřátá včetně kovového zakrytování.To mě utvrdilo v tom že se to tam pěkně smažilo.Nejhorší je že nahoře je to studený a přišel jsem na to dosti pozdě.Muže tam být něco chyceny,možná ,nevim.Uvidím až zkusim 2 hod nahrávat.No a musím při tom na to koukat ,to nevim kdy.Tam jsou ty prušvihy nejvice vidět :(
Saidxxx
 
Příspěvky: 72
Registrován: 19 zář 2009, 22:31

Re: Chování po ročním provozu Vantage 8000S

Příspěvekod losos » 03 led 2010, 00:54

Já automaticky u každého nového stroje (i u Arivy) zvyšuji nožičky kvůli lepšímu chlazení.
Jeden z těch mých kamarádů, co mají Vantage 8000S, nepoužívá žádné chlazení, ani zvýšené nožičky a říká, že mu vše funguje O.K.
Ten druhý zase doporučuje to přichlazování procesoru, bez chlazení měl nějaké problémy, od té doby, co si chlazení pořídil (nalepil na chladič procesoru ventilátorek k PC), mu již funguje vše O.K. Říká, že to musel udělat, protože přijímač provozuje ve stísněném prostoru...Víc nevím...
A tož teď si vyber, ogare... :mrgreen:
47PFL5603D, TF 7710 HDPVR 750 GB, a od 18.11.09 Ariva 200 HD (zatím bez poruchy)
losos
 
Příspěvky: 95
Registrován: 02 úno 2009, 11:19

Re: Chování po ročním provozu Vantage 8000S

Příspěvekod jarino1978 » 03 led 2010, 19:08

@keras : pamätám si na teba, ako si somral na cssf a na freaku rady, ako sa do Vantage Hd nahráva FW. Dodnes si to nepochopil a pretože tvoje znalosti naznačujú aj naďalej, že to nikdy nepochopíš, tak tu ľutujem všetkých, ktorý sem chodia po tvoje odborné rady...
ty by si sa hodil ako moderátor do materskej školy...


@ Saidxxx : daj sem fotku, ako máš umiestnený Vantage HD... OK ?
jarino1978
 
Příspěvky: 24
Registrován: 03 led 2010, 19:00

Další

Zpět na Vantage HD-8000 / HD-7100 / HD-6000 / HD-1100

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron