forum.vantage.cz

Podpora přijímačů Vantage

Vantage 8000 - problém so sekaním obrazu pri nahrávaní

Diskuze o přijímačích řady Vantage HD.

Vantage 8000 - problém so sekaním obrazu pri nahrávaní

Příspěvekod zolo » 08 lis 2009, 20:14

Zdravím všetkých, rád by som poprosil o radu... som čerstvým majiteľom prijímača Vantage 8000S s interným HDD Pipeline 500GB s akt. chladením, sw verzia 2.52.01T-0. Zistil som, že občas po spustení nahrávania sa začne obraz "sekať", rovnako ako pri následnom prehratí nahraného súboru. Niekedy nahráva bez problémov, inokedy pomôže úplné vypnutie. Čiste len pri sledovaní sa problémy nevyskytli. Príjímač je pripojený k duálnemu LNB. Dík za každú užitočnú radu.
zolo
 
Příspěvky: 7
Registrován: 04 lis 2009, 10:41

Re: Vantage 8000 - problém so sekaním obrazu pri nahrávaní

Příspěvekod jiri.sztefek » 08 lis 2009, 20:42

zolo píše:Zdravím všetkých, rád by som poprosil o radu... som čerstvým majiteľom prijímača Vantage 8000S s interným HDD Pipeline 500GB s akt. chladením, sw verzia 2.52.01T-0. Zistil som, že občas po spustení nahrávania sa začne obraz "sekať", rovnako ako pri následnom prehratí nahraného súboru. Niekedy nahráva bez problémov, inokedy pomôže úplné vypnutie. Čiste len pri sledovaní sa problémy nevyskytli. Príjímač je pripojený k duálnemu LNB. Dík za každú užitočnú radu.

k tomuto problému bych s rovněž rád připojil. mám externí HD a obraz se při nahrávání seká. podotýkám,že mi obraz seká i při normálním příjmu programů z různých družic,takže někdo dejte vědět, jaké máte s tímto strojem nebo s jeho příbuznými,zkušenosti. já mám konvertor invacom twin 0,3dB.
jiri.sztefek
 
Příspěvky: 9
Registrován: 26 říj 2009, 21:57

Re: Vantage 8000 - problém so sekaním obrazu pri nahrávaní

Příspěvekod losos » 09 lis 2009, 02:03

Bylo by dobré, kdybys uvedl, jestli se ti obraz seká po spuštění nahrávání při ručním spuštění stiskem tlačítka record, nebo jestli to dělá jen při spuštění nahrávání pomocí časovače, nebo v obou případech...
Také bys měl uvést, zda to dělá při nahrávání jen kódovaných pořadů (např. ze Skylinku), nebo i volných (FTA) např. ČT24 ze Skylinku, případně kterých atd... blíže to prozkoumejte oba dva a pak se ozvěte znovu...
Rovněž uveďte, kde máte kartu Skylink (či jinou) vloženou - zda ve čtečce (které ?), nebo v CI modulu Cryptoworks (v jakém ?) a ve kterém slotu .... tak zkoumejte a potom napište.
(A na tom druhém fóru odpovídat nemusím, že ? Stačí zde, ne ?)
47PFL5603D, TF 7710 HDPVR 750 GB, a od 18.11.09 Ariva 200 HD (zatím bez poruchy)
losos
 
Příspěvky: 95
Registrován: 02 úno 2009, 11:19

Re: Vantage 8000 - problém so sekaním obrazu pri nahrávaní

Příspěvekod zolo » 20 lis 2009, 10:11

Čau Losos, dík za snahu pomôcť. Najprv informácie: sekanie obrazu som pozoroval pri použití časovača ako aj pri ručnom spustení nahrávania ( cca z 5tich pokusov sa to sekalo raz) zatial len u kódovaných väčšinou HD programoch. Skylink kartu mám v CA A Cryptoworks slote, registroval som ju 14.10.2009 a využívam dvojmesačnú akciu na balíky MULTI a HD PLUS zdarma. V tejto súvislosti som zistil pre mňa čudnú vec: v General card information - available entitlements - SkylinkII sa HD Plus nachádza raz s platnosťou do 11.11.2009 a raz do 16.1.2009, podobje je tam dva krát s rôznym dátumom balík MULTI1...
Skúsil som taktiež vypnúť HDD Auto Standby - raz sa mi objavilo sekanie aj tak. Včera mi začal dokonca obraz skákať v menu, keď som klikol na HDD... V cca sekundových intervaloch začala preblikávať čierna obrazovka ( to isté ako pri nahrávaní...) a súbory uložené na disku sa zobrazovali veľmi pomaly.. Po vystúpení z menu, úplnom vyp a zap. všetko v poriadku... tipujem problém s prístupom k disku... zformátovať ho s použitím menu príjímača? v PC? iné???... Dík za akúkoľvek užitočnú radu.
zolo
 
Příspěvky: 7
Registrován: 04 lis 2009, 10:41

Re: Vantage 8000 - problém so sekaním obrazu pri nahrávaní

Příspěvekod keras » 20 lis 2009, 23:40

Ahoj, zazálohuj seting, dej tovární nast., hdd určitě zformátuj...! To je základ.
Pak dej vědět...
Taky bych tipnul, že je to přístupem na hdd. Nepíšeš jak je zformátovanej (asi Vantem?), kolik toho na něm je (asi skoro nic když je nový co?)
HDD bude určitě esata tam je propustnost vysoká. Třeba jen zamlet s konektory. Nebo nejsou tam na desce dva řadiče esata?
Nebo vyzkoušet teploty Vanta a hdd v něm. Nemáš to někde zastrčené (špatná cirkulace vzduchu)
Poslechni si co dělají hlavičky v hdd při tom cukání obrazu? Neseekuje to nějak moc? To by mohlo být vodítko.
Dej do usb flešku (nebo hdd) a zkus to externě abys eliminoval problém...
A nebo nemáš blbej kontakt karty ve čtečce? Ale to by Ti asi blblo i bez hdd...
Na ty datumy expirace kanálů nekoukej, někde jsou i třeba dost staré a stejně ty kanály jdou...
Nakonec vyzkoušj jinej fw. Tam může být taky problém...
Jinak reklamuj...
Ahoj

P.S. Jo, nemáš toho Vanta zasíťovaného třeba?
Keras
keras
 
Příspěvky: 208
Registrován: 27 led 2009, 20:11

Re: Vantage 8000 - problém so sekaním obrazu pri nahrávaní

Příspěvekod HonzaKr. » 22 lis 2009, 17:55

zolo píše:Zdravím všetkých, rád by som poprosil o radu... som čerstvým majiteľom prijímača Vantage 8000S s interným HDD Pipeline 500GB s akt. chladením, sw verzia 2.52.01T-0. Zistil som, že občas po spustení nahrávania sa začne obraz "sekať", rovnako ako pri následnom prehratí nahraného súboru. Niekedy nahráva bez problémov, inokedy pomôže úplné vypnutie. Čiste len pri sledovaní sa problémy nevyskytli. Príjímač je pripojený k duálnemu LNB. Dík za každú užitočnú radu.


Dobrý večer. Jsem tu nový, tak snad nebudu plácat tolik nesmysly. Mám také asi 3měsíce Vantage 8000S s interním HDD Pipeline 500GB a akt. chlazením, sw verze 2.52.01T-0, kartu Skylink v horním slotu, tv. LG50PS6000 (fullhd). Mám stejný problém jako zmiňuje výše Zolo. Doposud probíhalo nahrávání na hdd bez problému. Mám tam již asi 8filmů. V Pá při nahrávání starší verze Sněženek se začal obraz občas kostičkovat. Bylo to při sledování nahrávaného filmu z tv. Kostičkování se však nahrálo i na hdd verzi. To samé se dělo v So při další verzi Sněženek. Tak koukám zde na fórum a objevil jsem stejný probém. Zkusím tedy natvrdo (tlačítkem vzadu) vypnout přístroj a uvidím, co dále bude vyžadovat. Mj. mě překvapilo, že filmové záznamy mají tak kolem 1.5GB. Není to divné, když na dývku mají filmy přes 4GB v sd kvalitě? Jinak s přístrojem jsem celkem spokojený. Zapojení mi dělal technik, toho jsme byl sproštěn. Už jsem zvládl nahrát nový fw, přeladění obou tunerů. Při popisu názvů filmů mi chybí některá naše písmena - ř,ě,ů. To je asi podružný problém pro vývojáře nových fw. Ovšem střih je pomocí přístroje těžkopádný. Mám nervy na ořezání začátku a konce filmu. Na vyjmutí reklam už nervy (a čas) nemám. To je tedy očistec. Dám tedy vědět, zda se nahrávání zlepšilo či ne. Děkuji prozatím za rady kerase a lososa.
HonzaKr.
 
Příspěvky: 4
Registrován: 22 lis 2009, 17:39

Re: Vantage 8000 - problém so sekaním obrazu pri nahrávaní

Příspěvekod keras » 22 lis 2009, 19:12

Hele to vypadá možná na: 1.výpadky signálu. 2. Nestíhá CPU popř. hdd a tím brzdí CPU...
Napiš jak velkou máš parabolu, kolik % signálu a kvality Ti to ukazuje.
Nepamatuješ si jaké bylo počasí když dávali ty sněženky?
Nebo když hdd odpojíš tak se kostičky nedějou? Pak to signálem nebude, bude to spíš něčím "zabržděné" CPU...
Ono pokud jste již ostatní vypozorovali, všechny tyto problémy se dějí pokud pracujete s HD. Škobrtá zvuk, kostičkuje obraz... Třeba když nahráváte HD program a do toho přepínáte kanály nebo nějak jinak jebete s přístrojem tak pak na nahrávce je všehno poznat.
Podle mého soudu, Vant jen stěží stíhá práci s HD. Je to všechno tak na hranici. I ten vzpomínaný střich je u HD KATASTROFA!!! Prostě je to slaboch. Čipset, CPU, ram, atd...
V SD je všechno docela pohoda...

Tu velikost vůbec neřeš. PVR v satelitech používá strým... Záleží jaká komprese, rozlišení, fps, atd je u videa použité...
Vezmi si třeba solidní avi (divx) film kterých se válí na internetu hodně... Pokud se ripují z DVD mají většinou velikost na 1CD - kolem 700MB. A když si ho pustíš solidním přehrávačem (VMP klasic - home cinema) z PC do TV tak "skoro" nepoznáš, že je horší kvalia. Já jsem avi vždycky odmítal, stahoval jsem celé DVD, ale nyní už stahuju jen avi (samozřejmě s dobrým rozlišením, každý to ripuje jinak-podle svého-musí se číst info o kvalitě...) a jsem spokojenej. Stáhnuté je to za chvíli a kvalita je v pohodě... Třeba dětem kreslené filmy v avi nemají chybu!!! A třeba takový rip s BD má kolem 1,5giga a je to daloko lepší než DVD...
Teď uvažuji o dobrém DVD playeru (nejlépe panasonic... :) ) který bude umět divx, několik avíček nasmažím na jedno DVD a bude pokoj. To vše protože avi přehrávané ve Vantovi je nahovno! Jeden z deseti filmů v avi hraje na Vantovi solidně, ostatní cukají a nedá se na to dívat. Kdyby si to člověk ripoval sám, tak už bude vědět jaké použít hodnoty, aby avi jelo v pohodě. Ale než ztrácet čas to znovu předělávat, bude ten player nejlepší. Mám vedle plazmy doma smolené HTPC, ale rodinka to moc dobře neumí ovládat čili player to vyřeší...
Ty vole to je dýlka. Ahoj
Keras
keras
 
Příspěvky: 208
Registrován: 27 led 2009, 20:11

Re: Vantage 8000 - problém so sekaním obrazu pri nahrávaní

Příspěvekod HonzaKr. » 22 lis 2009, 20:40

Na tak dlouhý postřeh se musí odpovědět co nejdříve. Tak jdeme na to. Parabola je 80cm. Signál je dobrý. Nevím přesně hodnoty, ale nad 85% určitě. Počasí bylo u nás dobré, asi jasná obloha. Dělalo to v Pá i v So. Je fakt, že se to objevilo teď při nahrávání z Nova HD. Ale mám dojem, že jsem už HD program nahrával. Ale dojem je dojem. Během nahrávání jsem nepřepínal (a nic neřešil :geek: ). Nahrávání jsem také nepřerušil. Našel jsme nový fw - 025501, tak ho zkusím nahrát a třeba bude po problému. Možná se zlepší i ve střihu. Co ta psímena ř,ě,ů? Asi tam nejsou, že? Hledal jsem je v sekci TAB a v následných 10-ti podskupinách a nic. Ohledně nakousnutého téma videoformátů se pouštím na tenký led. Já zatím mpeg2 a video v avi nepřehrával, protože mě přístroj (proti mé vůli nebo s mým přispěním) externí hdd zformátoval do FAT. Tím mě naštval. Tak jsme se zatím k tomu nedostal. Já sd videonahrávky ukládám do mpeg2 a do avi, ale ty jsou někdy přes 4GB, takže mám s FATem smůlu. HTPC nemám. Uvažuji o koupi PANASONIC SC-BTX70EG-K. Tak snad si s Vantem a s tou LG budou rozumět. Díky moc za postřehy.
HonzaKr.
 
Příspěvky: 4
Registrován: 22 lis 2009, 17:39

Re: Vantage 8000 - problém so sekaním obrazu pri nahrávaní

Příspěvekod keras » 22 lis 2009, 22:20

čus
HA, máš FAT nebo FAT32??? Nemohl by být problém tady???? Já tedy ani vlastně nevím jak vant formátuje. FAT nebo FAT32???
Zkus v PC ten 32 (pomocí utility která umí větší svazky než 32GB) a uvidíš. Jiné formáty nečekej - satelity jiné neumí. To bys ho musel partejšnem rozdělit a dát si tam i ntfs - taky to tak kluci dělají pokud ho používají i jinde než u saťáků.

fw 2.55 tam nedávej... Budeš naštvanej až to bude pořád psát "kodovaný program"!!!
To zkus raději 2.57 beta (přidal jsem ho do sekce ofic. fw), ale ještě není s emu tak Ti nepůjde crypťák... Ale co nevidět už bude *.hdp
Třeba bude lepší...
Teď čtu na cssf.cz že je vydaný nový fw 2.55 je to fix s novým datumem, ale kodovaný program to prej píše furt - hovada!

"Nahrávání přerušit" nejde - to se pak zastaví...
Hele ty české znaky jsem projížděl, ale taky nenašel. Je divné, že ale v EPG je "řěů" normálně...
Akorát teda nevím když dáš např. u přejmenování nahrávky "Table" tak tam zkočí tabulka písmen č.5 (0 až 9) ale nikde jsem nenašel jak dáš tabulku čísel 1,2,3, atd...?

Jo hele co teplota + cirkulace? Zkus to honit bez krytu třeba...
Keras
keras
 
Příspěvky: 208
Registrován: 27 led 2009, 20:11

Re: Vantage 8000 - problém so sekaním obrazu pri nahrávaní

Příspěvekod HonzaKr. » 23 lis 2009, 06:43

Jen v krátkosti. Jiné fonty znaků (po vstupu do nich pomocí TAB či TABLE, teď nevím, co je na té klávesnici napsané) se zpřístupní normálně přepínáním číslicemi 0-9 na horním okraji ovladače (či 1-9?). Je tam i azbuka, arabské písmo, ale to naše ř,ě a ů ne a ne. Je mi nejde mám dojem číslice 6, tu to vždy přepíše na 7.sadu. Vnitřní hdd je dle mého zformátovaný do FAT32. Na ostatní odpovím jindy.
HonzaKr.
 
Příspěvky: 4
Registrován: 22 lis 2009, 17:39

Další

Zpět na Vantage HD-8000 / HD-7100 / HD-6000 / HD-1100

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron