forum.vantage.cz

Podpora přijímačů Vantage

problem s otačenim paraboly

Diskuze o přijímačích řady Vantage HD.

problem s otačenim paraboly

Příspěvekod valmir » 11 říj 2009, 11:45

zdravim ,neumite nekdo poradit co zpusobuje, že otačení paraboly nepreleze nulovy bod /13E). Od zapdadu je to stejne jako z vychodu ů pokazde se antene nechce pres tu nulu. M :cry:
valmir
 
Příspěvky: 8
Registrován: 04 říj 2009, 06:13

Re: problem s otačenim paraboly

Příspěvekod Saidxxx » 11 říj 2009, 14:20

Ahoj valmire!Nejdříve se chci zeptat jak došlo k teto situaci no a potom je dobré napsat vždy co o tom víš a co nevíš okolo motoru a jeho nastavení.Takže je duležité nastavení souřadnic,Tvé polohy jsou to dva udaje které musí být vyplněny v menu nastavení pro motor.Další duležitá věc,píšeš že máš nulový bod 13E ,takže něco o tom víš ,nepíšeš co máš za motor,novější maji LED signalizaci na spodku motoru včetně ovládacích tlačítek.Tam běžně stačí odpojit přívod od přijímače a současně podržet 5s obě tlačítka ,znovu připojit koax ,LED diody dávaj rychlým současným 5s blikáváním signál že je reset proveden, tím se motor zresetuje a má zadaný nulový bod.Diody musi obě zpomalit blikání a potom současně pomalým blikáním dává správu že je vše připraveno k provozua stále blikají.Na motoru musí ale být šipka na NULE!!!!!!!Pokud se problem opakuje musí se v přijímači zadat příkaz Go To Reference 0 ,odpojit přijímač od koaxu ,znovu zapojit koax ,v menu přijímače zadat Přepočítej NULU,pamět se vymaže a přepíše se korekce nuly.Vše musí být správně předem v přijímači zadané!!!!! U každého motoru byl manuál všech nastavení a pokynu pro seřízení ,tak se musíš řídit těmito pokyny,muže se to v něčem lišit.Zdar a zkoušej , je to někdy i FW který měl s tím problém ale to jsi také nenapsal který tam máš . :?: :!:
Saidxxx
 
Příspěvky: 72
Registrován: 19 zář 2009, 22:31

Re: problem s otačenim paraboly

Příspěvekod valmir » 12 říj 2009, 13:50

ahoj, nejprve se zeptam , co jsem dlužen za tak vycerpavajici odpoved vzhledem k tomu, že jsem nic blizsiho neuvedl a ted k tomu memu problemku. Stalo se to tak, že jsem zkoušek kaona, tzn jsem prehodil koax na kaona a otačel parabolou, pak jsem to vratil zpet na vantage a problem byl na svete. Ani nevim jak jsem to prehodil od nuloveho bodu ze zapadu na vychod, ale když se me to povedlo, tak uz jsem to nedostal na digi a sirius. pomohl by me poradnej manual na nastavení motoru a anteny od vantage.
motor ma SG2100, na strechu jsem jeste nelez, ale musim tam zajit ho zresetovat jestli tomu pomuzu. Polohu v menu nastavení mam vyplnenou. FW jsem mel 2.49, ted ta mam 2.52 a myslim, že se spomalilo prepinani mezi programy. zatim ahoj. v :)
valmir
 
Příspěvky: 8
Registrován: 04 říj 2009, 06:13

Re: problem s otačenim paraboly

Příspěvekod Saidxxx » 12 říj 2009, 21:30

Ahoj valmíre!Dlužen nejsi vubec nic!!! :D Jednoduchá pomucka při každém odpojení koaxu od přijímače, motor na 0 bod(nulový bod). Jiný přijímač zapojit po té až vše zkontroluji a správně vyplním v menu pro nastavení motoru ,motor na "0" bod. Při zkoušce třeba DIGI TV 1,0°W předem nastavená anténa na tuto pzici , motor OFF ve zkoušeném přijímači ,v tomto případě nehrozí pohyb motoru a je možné připojit zkoušený přijímač. V případě výměny FW uložit dta systému ,kanálu,časovače, pro jistotu motor na 0 bod , je to pro zabezpečení aby motor nebloudil bez dat. vše dvakrát zkontrolovat !!! Popřípadě ručně doplnit. ;) Je toho na stránkách Webu hodně popsáno tak to chce jen najít a prostudovat .Dá se to pochopit a dobře zvládnout.Zdar a napiš jestli se Ti to povedlo!! ;)
Saidxxx
 
Příspěvky: 72
Registrován: 19 zář 2009, 22:31

Re: problem s otačenim paraboly

Příspěvekod valmir » 16 říj 2009, 07:38

udelal jsem restart motoru a uz parabola se natačí tak jak má. Sice to s natačením paraboly nesouvisí, ale ztratil jsem emu. Klice mam aktualni a píše to kodovany program. M
valmir
 
Příspěvky: 8
Registrován: 04 říj 2009, 06:13

Re: problem s otačenim paraboly

Příspěvekod Saidxxx » 16 říj 2009, 22:17

Nahrej klíče z 30.9 Digi TV a musí to šlapat.Nedávej tam TV Globo.Mě to teda nešlo.Zdar.
Saidxxx
 
Příspěvky: 72
Registrován: 19 zář 2009, 22:31

Re: problem s otačenim paraboly

Příspěvekod valmir » 17 říj 2009, 17:56

Saidxxx píše:Nahrej klíče z 30.9 Digi TV a musí to šlapat.Nedávej tam TV Globo.Mě to teda nešlo.Zdar.

dik, jdu na to. ahoj
valmir
 
Příspěvky: 8
Registrován: 04 říj 2009, 06:13

Re: problem s otačenim paraboly

Příspěvekod valmir » 21 říj 2009, 11:05

valmir píše:
Saidxxx píše:Nahrej klíče z 30.9 Digi TV a musí to šlapat.Nedávej tam TV Globo.Mě to teda nešlo.Zdar.

Ahoj, kliče jsem nahral pres maker 2,5 a nejde 0,8W, FTA šlape. Pak jsem udelal reset klicu a nacpal jsem klice rucně, taky to nepomohlo. A tak to delal porad dokola a kodov programy nejdou. Porad. diky
valmir
 
Příspěvky: 8
Registrován: 04 říj 2009, 06:13

Re: problem s otačenim paraboly

Příspěvekod Saidxxx » 21 říj 2009, 13:50

Ahoj valmire!Zkontroluj nebo znovu nahrej FW,je možné že jsi tam nahrál ten bez emulace.Na tomto foru dal admin oficiální a neoficiální FW.Mám tušení že tam máš ten bez emulace.Vantage FW unofficial ------ tam jsou----dva stejné,----- jeden je stažený 33 krát s EMU a ----ten druhý jen 4 krát bez EMU.Možná to máš ve Vantovi špatně.Zdar a vyzkoušej to. ;)
Saidxxx
 
Příspěvky: 72
Registrován: 19 zář 2009, 22:31

Re: problem s otačenim paraboly

Příspěvekod valmir » 24 říj 2009, 10:35

Saidxxx píše:Ahoj valmire!Zkontroluj nebo znovu nahrej FW,je možné že jsi tam nahrál ten bez emulace.Na tomto foru dal admin oficiální a neoficiální FW.Mám tušení že tam máš ten bez emulace.Vantage FW unofficial ------ tam jsou----dva stejné,----- jeden je stažený 33 krát s EMU a ----ten druhý jen 4 krát bez EMU.Možná to máš ve Vantovi špatně.Zdar a vyzkoušej to. ;)


vše bezi jak má, ale pod firm 2.53
Ahoj M
valmir
 
Příspěvky: 8
Registrován: 04 říj 2009, 06:13


Zpět na Vantage HD-8000 / HD-7100 / HD-6000 / HD-1100

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

cron