forum.vantage.cz

Podpora přijímačů Vantage

Zkušenosti s HD-1100 S + také zkušenosti s externí HDD...

Diskuze o přijímačích řady Vantage HD.

Re: Má už někdo zkušenosti s Vantage HD-1100 S

Příspěvekod keras » 04 úno 2009, 10:35

Zdar :-)

Jo jo přesně tak to mám... Mám ho ve stolku pod plazmou, poležené na DVDčku uplně vlevo a je něco málo přes půlku. Dývko má na šířku (a cela sestava, kino, video...) 43cm... Tennto má 26cm ... No a vpravo od něj mám ten ext. hdd přes usbéčko. No je to o zvyk. Tím, že ale ten hdd k PC nepřenáším (mám vlastně i vedle plasmy HTPC) tak by mohl bejt někde schovanej na furt...
To, že je u vyžších modelů vantage satovej hdd jsem našel v návodu... Tuhle 1100 jsem rozdělanou ještě neměl :D To by baba asi zešílela :D Ne dělám si srandu... Ale myslím, že tam příprava na hdd (ať pata nebo sata) nebude. Někde ty prachy museli ušetřit když je to jinak hardwarově stejné ne? (je tam navíc vlastně i lanka-ta je až 7100, na 6000 nee) No uvidíme časem až se do toho začnu vrtat :D ...

1.
Je na prd, že ten pulsní zdroj žene do USB pořád 5 voltů ať je ve standby nebo ne. A softwarově to nejde vypnout jak jsem psal. Ani volbou "auto hdd suspend" ani "timeschiftem".
Musím furt ten ext. hdd odpojovat když vypnu přijímač, což mě sere!
Kdyby někdo věděl - ozvěte se prosím...

2.
Abych nemusel používat ten malej ext. HDD-
Jak použít velkej HDD (myslím 500GB) v tom mojim HTPC, když ho mám hned vedle, aby se spojil s vantage??? (Buď přes USB, nebo přes lanku-router mám taky)... Kloudně ten HTPC nepoužívám tak by aspoň k něčemu byl. Ví někdo ???

čau a dík

P.S. Jo losos díky, na kabel se vyprdnu... Litr dobrej :-)
Keras
keras
 
Příspěvky: 208
Registrován: 27 led 2009, 20:11

Re: Má už někdo zkušenosti s Vantage HD-1100 S

Příspěvekod pavel33 » 04 úno 2009, 10:52

Čau

1. Nevím jak tobě ale mělo by být jedno jestli v USB je pořád 5V, protože ten externí HDD by se měl po určitý doby nečinnosti sám uspat nezávisle na přijímači! Alespoň to takhle všude funguje. Uspává se ti když ho máš propojenej s PC? Když máš disk s externím napájením (ne pře USB), tak je taky pořád pod napětím a přitom se sám uspí. Zkusil bych na ten HDD dát novej firmware.

2. Ten lepší kabel hdmi by podle měl smysl jedině při větší délce toho kabelu, kde jsou znát ztráty (jako u všech ostatních scart atd.), jestli máš ten od Vantage, tak ten má asi 1m a na tom jednom metru rozdíl nepoznáš!

Až bude čas tak ho rozeberu a podívám se co tam je a není :)

Čau

keras píše:1.
Je na prd, že ten pulsní zdroj žene do USB pořád 5 voltů ať je ve standby nebo ne. A softwarově to nejde vypnout jak jsem psal. Ani volbou "auto hdd suspend" ani "timeschiftem".
Musím furt ten ext. hdd odpojovat když vypnu přijímač, což mě sere!
Kdyby někdo věděl - ozvěte se prosím...

2.
Co ten "lepší" hdmi kabel??? Ví někdo ???

čau
pavel33
 

Re: Má už někdo zkušenosti s Vantage HD-1100 S

Příspěvekod keras » 04 úno 2009, 11:03

Jo Pavle dík za reakci
Byl jsi moc rychlej, na ten původní bod 2 (hdmi kabel) mi už i losos naspal, že to nebude mít cenu, tak jsem ho změnil na to spojení htpc s vantage...

Jo tak, Ty myslíš že se hdd uspí sám? To mě nenapadlo... Nechám to teda delší dobu a uvidím...

Díky
Keras
keras
 
Příspěvky: 208
Registrován: 27 led 2009, 20:11

Re: Má už někdo zkušenosti s Vantage HD-1100 S

Příspěvekod pavel33 » 04 úno 2009, 12:35

Jak spojit Vantage s PC najdeš zde, ale nevím jestli ti půjde i nahrávat: http://vantagefunclub.cz/viewtopic.php? ... sc&start=0
pavel33
 

Re: Má už někdo zkušenosti s Vantage HD-1100 S

Příspěvekod keras » 04 úno 2009, 16:12

Jo díky za link - koukal jsem a ptal se tam...Uvidím
Jen pro informaci - Ten 2,5" ext. HDD nevypne ani za boha sviňa jedna. 3 hodiny běžel (vant. byl ve standby) pak už jsem neměl nervy... Jiný FW (na disku) nepomáhá. HERGOT!
Keras
keras
 
Příspěvky: 208
Registrován: 27 led 2009, 20:11

Re: Má už někdo zkušenosti s Vantage HD-1100 S

Příspěvekod pavel33 » 05 úno 2009, 08:39

Čau,
a běží ti, jako že se pořád točí, nebo ti jen svítí kontrolka? Když dáš Vantage do standby, tak taky svítí, že je připravenej. HDD by mělo být to samý, když ho chvíli nepoužíváš tak by se měl uspat (přestat točit) být vpodstatě ve standby, ale kontrolka ti bude svítit pořád, že je jako připravenej k použití. Proto u HDD např. 2.5" píší: Spotřeba energie (v pohotovosti) 0.25 W, Spotřeba energie (aktivní) 2.0 W. To znamená, že když je aktivní - 2W, ale když ho chvíli nebudeš používat tak přejde do režimu v pohotovosti (nebude se točit disk) a bude žrát jen 0.25W, ale svítit bude pořád!!! Takhle je v pohotovosti Vantage, televize, DVD atd. všechno svítí, nic se nevypne úplně :)
Čau

P.S. na vantagefunclub.cz jsem si přečetl: no špatně jsem to řekl "5V" . Jasně že se motá. Prostě je furt v činnosti. Nevypne ho ani přijímač ani se hdd nevypne sám. Kdyby se nemotal a jen na něm svítila ledka tak to neřeším...
Takže odpověď je jasná

Stejně mi přijde, že nahrávat na síťovej disk je dost nepraktický, když budeš nahrávat někdy vnoci, tak budeš muset nechat HTPC běžet celou noc, protože Vantage ti ho nezapne. Navíc z Vantage do PC to jede rychlostí 1,7 MB a někomu jen 1,3 MB, což si myslím, že je dost málo na nahrávání :x
Máš na tom HTPC e-sata? Že by jsi si ten disk dal do externího boxu, kterej má USB+e-sata a přes e-sata ho spojil s HTPC a přes USB s Vantage, takže by ho využívali oba dva :) Myslím, že je to nejlepší řešení a nebo koupit novej HDD.


keras píše:Jen pro informaci - Ten 2,5" ext. HDD nevypne ani za boha sviňa jedna. 3 hodiny běžel (vant. byl ve standby) pak už jsem neměl nervy... Jiný FW (na disku) nepomáhá. HERGOT!
Vantage HD-1100 S (Skylink), Maximum E85 - 23,5°E, 19,2°E, 13°E a 1°W, HDD Samsung 2,5" HM320JI v ext. boxu Welland ME940J
pavel33
 
Příspěvky: 12
Registrován: 04 úno 2009, 12:42

Re: Má už někdo zkušenosti s Vantage HD-1100 S

Příspěvekod losos » 06 úno 2009, 17:01

Osmitisícovka umí nahrávat i na USB flašku. A co 1100 ? Vývoj stejně spěje k pevným pamětem. Tak kup tu 128 GB USB flašku Sony (na Aukru) A JE TO !
47PFL5603D, TF 7710 HDPVR 750 GB, a od 18.11.09 Ariva 200 HD (zatím bez poruchy)
losos
 
Příspěvky: 95
Registrován: 02 úno 2009, 11:19

Re: Má už někdo zkušenosti s Vantage HD-1100 S

Příspěvekod keras » 06 úno 2009, 23:49

Ty myslíš, že pvr přes usb umí jen ty elektrické pánvičky za 14tis??? To umí dnes běžně SD mašinky za 1700,- ! I ten "Tvůj" hd comaq za 100éček... +doprava - Mimochodem, tady je dražší (upřednostňuji čr kvůli záruce), NEMÁ hdmi kabel, NEMÁ čtečku a NEOBSAHUJE ani CW modul do CI !!! A EPG katastrofa! Proč myslíš že je tak levnej? Takové terno to tedy nebude!!! Což?
Pokud by to dnes neumělo pvr tak uznáš, že nemá cenu do toho jít...
A s tou fleškou sony (kterou nikdo nechtěl :D ) za 4,5tis si děláš doufám srandu ne????????
1100 má silnej zdroj a hlavně umí i dost proudu posílat do 5V větve v USB... HDD je nejlepší volba!!!
Keras
keras
 
Příspěvky: 208
Registrován: 27 led 2009, 20:11

Re: Má už někdo zkušenosti s Vantage HD-1100 S

Příspěvekod pavel33 » 07 úno 2009, 13:16

Tak jsem ho už rozebral a bohužel vše co by se mohlo hodit, tak odstranili :( (což se dalo čekat) Je tam jen jeden konektor, který vypadá, že by mohl být k další čtečce karet a nějaká volná místa k připájení něčeho (nevím čeho) to by věděl Zorbas. Docela mě zarazilo, že na levé straně (z pohledu zepředu) je přilepen nějaký slabý, průhledný plastový kryt, který je vlastně před žebrováním kudy má proudit vzduch a ten průchod vzduchu vlastně blokuje, máte to tam taky?
2 fotky ke stažení zde: http://uloz.to/1278918/Vantage1100.rar
Vantage HD-1100 S (Skylink), Maximum E85 - 23,5°E, 19,2°E, 13°E a 1°W, HDD Samsung 2,5" HM320JI v ext. boxu Welland ME940J
pavel33
 
Příspěvky: 12
Registrován: 04 úno 2009, 12:42

Re: Má už někdo zkušenosti s Vantage HD-1100 S

Příspěvekod keras » 07 úno 2009, 13:41

NO Ty si kolík Pavle!!!
Řekni mi má to někde nějakou blombu??? Pokud nee jdu na to také... Ale asi ne to Ty by jsi taky nerozdělával, že jo???
To ulož.to je pěk na HOVNO! Taky jsem tam něco dával. Teď z toho potřebuju ty Tvoje dvě fotky a překročen limit free slotů - sakra!!!
Zajímá mě ten plast. kryt... Jestli ho tam budu mít taky tak jde ven! Přeci jen ta teplota je maličko větší. Třebas by to pomohlo. Oni tohle asi neřeší když k modelu 8000 nejsou schopný ZA TY NEKŘESŤANSKÝ PRACHY dát standartně ve výbavě ani tichej větrák za cca 100kč !!!!!!!
Tak tady asi nějakej kryt co brání proudění vzduchu neřeší tuplem. Udělaj zátěžovej test a když se to neupeče šup s tím do prodeje...
Mrknu na to taky...
Jo a ty konektory to se dalo čekat! Někde museli ušetřit!
Taky chci zkusit jestli na něm bude fungovat USB hub na 4 porty. ??? Jeden mám doma navíc...
Naposledy upravil keras dne 07 úno 2009, 14:31, celkově upraveno 1
Keras
keras
 
Příspěvky: 208
Registrován: 27 led 2009, 20:11

PředchozíDalší

Zpět na Vantage HD-8000 / HD-7100 / HD-6000 / HD-1100

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků

cron