forum.vantage.cz

Podpora přijímačů Vantage

Zkušenosti s HD-1100 S + také zkušenosti s externí HDD...

Diskuze o přijímačích řady Vantage HD.

Má už někdo zkušenosti s Vantage HD-1100 S

Příspěvekod Killing Joke » 27 led 2009, 14:34

Má už někdo zkušenosti s Vantage HD-1100 S?
Co neoficiální podpora, jde na něj aplikovat stejný software jako pro 6000 - 7100 - 8000?
Killing Joke
 

Re: Má už někdo zkušenosti s Vantage HD-1100 S

Příspěvekod keras » 27 led 2009, 18:55

Ahoj
Tak už taky konečně přidejte model 1100 do nadpisu threadu !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :evil:
keras
 

Re: Má už někdo zkušenosti s Vantage HD-1100 S

Příspěvekod keras » 27 led 2009, 19:26

2 Killing Joke:
Používej google !

Jasně že E*U jde... Jde tam všechno co do ostatních modelů... Je to nejmenší a nejlevnější HD model, ale pajšl je stejnej. Teda jako procík, ramky, epromka...Dokonce oproti 6000 ma Lanku, ale sharing nevím nevím... To by tam pak byla jen na parádu. Ale co jsem zjišťoval já od kluků co už ho mají, tak obraz je ok jako ostatní vyžší modely...
Akorát co mě docela překvapilo v obchdě jsem šahal na 8000 a vajíčka bych na něm upekl! Ventoš tam nebyl a asi tam potřeba je. To je ztrátovej výkon jak hrom... To by mi na něm vadilo. Dizajn dobrej, ale druhý kamna v obýváku. Že by tohle udělal ten HDD nevím. (vždyť jde vypínat) Spotřebu u něj píšou jen 45W ! (na mém starším SD kaonu 570 je zhruba 30W ale je studenej :D )
1100 prý snad netopí...
Já ho už objednal tak uvidím co to je zač...
keras
 

Re: Má už někdo zkušenosti s Vantage HD-1100 S

Příspěvekod keras. » 29 led 2009, 10:41

Ahoj

Takže tak:
1100 mám doma. Jeden mi tvrdil, že SD programy na něm nejsou nic moc... Že prý na Technisatu byl přes scart na SD programech o "třídu" lepší obraz. Třeba muj starej Kaon 570 tak ten má udajně dobrej D/A převodník a také má jeden z nejlepších obrazů. No nemohl jsem si stěžovat.
S tímto 1100 je to jiné. Samozřejmě, že má SD obraz dobrý. Lepší nežli ten kaon (trochu jsem se toho bál...) Ale když uvidíte obraz novy hd, bravy hd a ostatních hd tak pak ty SD se fakt zdají "hrozné" !!!
Proto majitelé tvrdí, že SD nic moc a jsou z toho smíšené pocity... Pokud by nebyl na porovnání HD kanál tak ten SD bude "výbornej" Ten HD signál potom pocitově všechno degraduje.
Mám vyzkoušené že nejlepší výsledek je nechat vantage 1100 upscalovat veškerý signál na 1080i. Mám tv Panáka 50px70ea... Někde jsem četl ( http://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?p=157828 ), že snad 720p je stejné nebo snad i lepší než 1080i. Ale z vlasní zkušenosti je to tak jak říkám - teda na mojí TV. Je tam i režim "auto", ale s tím je problém, že hrozně dlouho trvá přepínání mezi programy (jak hledá příslušné rozlišení daného kanálu) a stejně výsledek není tak dobrý jak to nechat všechno počítat na 1080i.
Zajímavé také je podaní černé barvy a celková "kolorizace" . Černá je o poznání "černější" ! Obraz je tímto subjektivně o dost kvalitnější.
Jinak je to malej hajzlík, fakt malej. Na to, že je to HD a ještě zn. vantage mohl by mohl být větší dominanta v obýváku!!! Ale za ty prachy co bych chtěl, že jo.
Teplota přiznám je trochu vyžší. Čekal jsem míň. Ale asi hd přijímače hřejou vždycky víc než sd... Oproti vantage 8000 to je ale v pohodě. O té "pánvičce" za 14tis. už jsem psal (nebíte mě!)... Co je ale důležité-kamarád ho předevčírem koupil a včera jsme porovnávali obrazy na stejné TV 50" a jsou obrazově shodné-na chlup. Takže pokud máte hlouběji do kapsy jako já a oželíte integrovaný hdd (ale topí jak hrom tak si myslím, že přes usb to je stejně lepší!) a alfanumerický displej+dotyk. panel (který opět doma nepoužijete-na co máte dálkové :-) ) tak 1100 je totožný jak jeho dražší bratříčci.
Trochu jsem měl divné pocity z toho "nového" černého DO na AAA. Nemá totiš klasický zdvih tlačítek přes gumovou membránu jak jsme zvyklí u ostatních DO, ale má pod tlačítky něco jako kovové planžety které při mačkání "cvakaj" a jdou tím pádem těžko a stává se také , že ho nedomáčknete! Proto je tam asi také nahoře uprostřed červená ledka která indikuje zmáčknutí. Doufám ale, že je to jen o zvyku a že se třeba "ochodí". Jinak dosah a úhel jsou v poho.
Další mínus bych měl k dlouhé době náběhu (bootování). Je to pekelně dlouhé. Nevím jestli to je věc fw, třeba to opraví. Mám tam verzi 024101 která je v současné době to nejlepší. Je to předposlední fw, poslední se moc nepovedl!!!

Kdyžtak se ptejte...
keras.
 

Re: Má už někdo zkušenosti s Vantage HD-1100 S

Příspěvekod Killing Joke » 29 led 2009, 13:27

Díky za "radu" ohledně googlu.

Teď vážně.
1. Jak je na tom zapojení do domácí sítě. kdž jej zapojím přes router do domácí sítě, tak uvidím přes USB zapojený pevný disk jako síťový a můžu si z jiného počítače stáhnout nahrávky přes síť?

2. Pokud tam dám "ten správný" firmware, aby universální čtečka četla i Cryptoworksové CZ karty a kartu použiju, budu se dívat na jedn pořad z multiplexu a nahrávat jiný - když si pak stáhnu nahrávku na počítač, bude odkódovaná, resp. co s ní, aby se dala použít. Teď nepočítám převod z .trp, nebo .ts

3. Vzhledem k tomu, že vantage přece jen patří k tomu lepšímu a vnitřek by měl být u 1100 podobný jako u 7100-8000 po stránce obrazu. Problém s SD je spíš asi problémem následného srovnání s HD, nebo pouštění SD bez upsclaingu do HD ready, nebo full HD TV. Nebo ne???

Dík, když vynecháš ten google. :D
Killing Joke
 

Re: Má už někdo zkušenosti s Vantage HD-1100 S

Příspěvekod keras.. » 01 úno 2009, 15:51

1. síť nevím, ještě jsem nezkoušel. Nemám důvod s .trp dále pracovat. Používáme to jen na příležitostné nahrání-zkouknutí a smazání... Mám k tomu 40GB 2,5" HDD s vývodem na přídavné napájení. Na vícero PC musím zapojovat 2xUSB kvůli větší proudové spotřebě, ale zde na vant. 1100 funguje spolehlivě jen na datovej 1xUSB. Takže umí dodávat dostatek proudu což je dobrá zpráva. (je na něm zezadu napsáno 500mA-což dodává s přehledem) Ještě jsem ale nepřišel na to jak vypnout napájení do USB disku když vypnu přijímač do standby... Disk se furt motá :( Sice tam je funkce auto suspend hdd, ale nějak nejde :(

2. Nahrávka je odkódovaná a použitelná i jinde (třeba i v PC) bez CW...

3. Ano. Ona vlastně upscaluje sama TV (do svého nativního rozl.) když dostane signál v menším rozlišení, ale asi ten Vantage to umí trochu "líp" :D takže požívam ten 1080i na všechno a je to znatelně lepší... Mám sice jen HD ready, ale i když Vantage vše dopočítá na 1080i a TV to zase sníží na své nativní 1366x768 tak to vypadá lépe než když sama TV (SD signál) to upscaluje (dopočítává) na 1366x768 ...

P.S Tu síť snad někdy zkusím Ty guglisto :D
keras..
 

Re: Má už někdo zkušenosti s Vantage HD-1100 S

Příspěvekod keras » 01 úno 2009, 15:57

Ty jo tady je to MRTVÝÝÝ !!!!!!!!!! Oni tam ten 1100 nepřidaj !!!!!!!!!!!!! To moc lidí nenajde :(
Keras
keras
 
Příspěvky: 208
Registrován: 27 led 2009, 20:11

Re: Má už někdo zkušenosti s Vantage HD-1100 S

Příspěvekod losos1 » 02 úno 2009, 11:27

Pro keras
Nevím, zda je to i u tohoto přijímače stejné jako u 8000S, ale pokud ano, tak aby se harddisk vypínal (na přání), tak musí být vypnuta funkce "timeshift". U té osmitisícovky to funguje, má ovšem harddisk vnitřní. Vyzkoušej to a potom nám sem o tom, prosím, napiš. Díky předem.
losos1
 

Re: Má už někdo zkušenosti s Vantage HD-1100 S

Příspěvekod Primo » 02 úno 2009, 11:31

Ahoj
to: keras
Diky za odpoved na CSSF foru. Je zajimave, ze k tomu davaji manual k 7100S. Ten jsem zatim nestahl, nejsou volne free porty. Tak pozdeji. Ten manual je ale take na oficialnich strankach Vantage. Muzes sem prosim napsat jaky pouzivas typ toho USB disku na nahravani?
Primo
 
Příspěvky: 25
Registrován: 02 úno 2009, 11:24

Re: Má už někdo zkušenosti s Vantage HD-1100 S

Příspěvekod keras » 02 úno 2009, 12:43

Nazdááár "CSSFáci"
rád Vás vidím!!! Tak že bychom to tu oživili :-) ?
Pokud budeš chtít dám ten pdf manuál někam jinam - klidně si řekni.... Ale řekl bych, že strejdové dávají ke všem HD modelům stejnej :( Je to z toho malého CDčka co bylo u toho. Někde jsem četl, že je tam vir nebo troják, ale je to blbost - je čisté.... Aspoň to moje...
Ten disk je obyčejný 2,5" rámeček (už hodně starý-za 2 stovky) s dalším konektorem na přídavné napájení (kulatá koncovka na jedné a na druhé USB), ale to u 1100 používat nemusím - jak jsem psal - 1100 dává dost proudu! Tuším Toschiba, má 40GB a jen 2Mb cache - ale šlape v pohodě...
Teď jsem zkoušel ten Time shift - (volba off tam není!!!) bylo to na "AUTO" a druhá volba je na "RUČNÍ" tak uvidím co to udělá na to ruční... V položce HDD auto standby (v infu) píšou, že by se měl po 5ti minutách vypnout. Tak se du kouknout co to udělalo když jsem 1100 dal do standby. Hned se to nevyplo s vypnutím přijímače (5 voltů šlo do USBčka furt - motal se :-) )
HMMM tak hovno s kroužkem. Uteklo 10min a disk se motá a svítí furt. Ze zdroje do USB leze pořád 5 voltů. Ať timeshift mám na auto nebo na ruční... ŠKODA. Třebas nový fw...
Ještě zkusím co to udělá po 5min když je přijímač puštěněj...

Jinak jsem moc rád, že jsem se nechal "ukecat" a šel do HD přijímače. Když jsem uviděl tu posr... Novu HD (pardon) tak mi spadla brada. Jen skrytě doufám, že naše čt programy s k tomu postaví čelem a HD začnou na Skylinku taky šířit (v ceně!!!) :D

Opravdu na 50" plazmě a hdmi spojení je obrazovej skok fenomenální!!! Kdo váhá tak ať kupuje HD PŘIJÍMAČ!!! Supr barvy, podání černé a o obrazovém šumu ani nemluvě!!! To, že SD programy přes scart na SD přijmačích jsou obrazově lepší je HOVADINA. Bál jsem se toho, ale ZBYTEČNĚ !!!
Jestli jsi to Ty losos co mě "tahal za uši" jinde na fóru tak jsi měl pravdu nóóóóó´- přiznávám voléééé :D
Tak sorry - jsem se rozvášnil...
Jo tak ten externí HDD se nevypnul ani při puštěném přijímači - zkušel jsem všechno možné ale NEE !
Nějaké nápady? Pište i ostatní co ho máte jaké máte zkušenosti...
Tak čau

P.S. Jo a také zkušenost s "vystříháváním" nahrávky... V přijímači to lze (v modu přehrávače, pravé tl. a v menu zelené) ale je to tak nezkutečně zdlouhavá záležitost, že to v přijmači NEMÁ cenu... Nahrávka cca 4GB-asi 3,5 hodiny SD signálu, ustřihnutí úplného konce-cca 15min trvalo půl hodiny !!!
Keras
keras
 
Příspěvky: 208
Registrován: 27 led 2009, 20:11

Další

Zpět na Vantage HD-8000 / HD-7100 / HD-6000 / HD-1100

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků

cron