forum.vantage.cz

Podpora přijímačů Vantage

Zkušenosti s HD-1100 S + také zkušenosti s externí HDD...

Diskuze o přijímačích řady Vantage HD.

Re: Má už někdo zkušenosti s Vantage HD-1100 S

Příspěvekod keras » 15 zář 2009, 21:36

Nazdárek slovani!!!
Omluvám se, ale až teď večer jsem se dostal k netu. Dělám něco kolem baráku a když je volno tak smolím a ladím PC pro známé... Za děkuju... Znáte to :)
Tak tu pěkně diskutujete, to se mi líbí. Bez úšklebků a jízlivostí - musím Vás kluci pochválit - je to tu prima a děláte mi radost!!!

Nazdar losos Ty nadčenče - koukám, že Ti to taky nedalo s HDD!!! Máš dobrého bastlířského a badatelského ducha! Tak nám neumři ještě je spousta bádáního...

Sakra weny jak to že Ti neumí PC formát na fat32??? To kecáš! Buď máš Linux, ale o tom pochybuji když píšeš, že si amatér, a nebo ještě starší FAT, ale tomu taky nevěřím...
Šak jsem Ti psal hned nazačátku (nalistuj si to...) abys udělal novej formát disku !!!... To byl základ.
A prosím Tě jaké systémové soubory si na disku měl??? Je to ext. HDD - kdo ví co jsi tam měl za bordel!!! Možná myslíš koš (recycler) a system volume informejšn (obnovení systému) ale to vůbec nevadí widle je rvou skoro všude (na hdd, na flash nee...), těch si nevšímej. Akorát na PC je dobré zaškrtnou aby na tom ext. HDD nepoužívalo PC obnovení systému (ovl. panely-systém-obnovení syst...)
Vantovi samozřejmě vůbec nevadí co na hdd je. Je pro něj jen důležité aby byl správně naformátovaný ve fatu32 (musí na to být i přímo utilitka pokud ten hdd je větší, aby byl celý ve fat32...) a aby neměl chyby ! (použít scandisk nebo chkdisk)
DÁLE, MŮŽEŠ TAM MÍT NARVANÉ JAKÉKOLIV SOUBORY (akorát když jich je tam hodně moc tak při připojení hdd dost dlouho trvá než si je Vant "očuchá"-naindexuje...). On si sám vytvoří adresáře které potřebuje pro svou činnost (record, media, timeshift...atd.) a ostatní ignoruje (ale jsou ve vantu samozř. viditelné...)
Můžeš mít dokonce i hdd rozdělený na více logických jednotek s různým formátem... Ale vant bude vidět jen jednu tu ve fatu32. Další můžeš mít ntfs a tu používat třeba pro PC a vant jí neuvidí a nepřemaže...
Tímto ti samozřejmě weny nenadávám a nezesměšňuji Tě. Je to pro Tebe veliký přínos, že jsi na to vlastně přišel sám a chválím Tě za to Ty kluku kulišácká. A pro ostatní je to také poučné.!

Kluci klíží se mi oči mám mám před nimi metrix :D (samé 0 a 1...)

Návštěvník psal na cssf něco o 3D televizích - to musí být nářez! Taky zdravím kluku - sorry fakt málo času ;)

Tož se mějte, zase sem mrknu.
Ahoj ahoj
Keras
keras
 
Příspěvky: 208
Registrován: 27 led 2009, 20:11

Re: Má už někdo zkušenosti s Vantage HD-1100 S

Příspěvekod weny » 16 zář 2009, 06:45

Zdravím všechny, především kerase!
Na fakt, že mi počítač neumí naformátovat disk na FAT 32 jsem přišel tak, že při připojení disku k PC a zadání "naformátovat" se mi objeví tabulka, kde je NTFS sice na roletce, ale jiná možnost tady není, Prý existuje jakási utilita, ale to už je na mně moc.
Systémové soubory. Na to jsem zase přišel tak, že při kopírování disku na HD počítače (pro sichr) se PC ptal, zda kopírovat (?nebo přesunout?) i systémové soubory... Ale i na ext. disku je návod, jak formátovat. Radí cosi stahnout z netu atd. Zkrátka návod tam je. Ale protože to tak nutně nepotřebuju, dál jsem to nestudoval.
Přiznám, že spoustu věcí, týkajících se PC i SAT pomaleji a hůř chápu. Už totiž nejsem žádný mladík a spousta věcí se už hůř učí.

Ještě jednou zdravím a zachovejte mi přízeň.
weny.
weny
 
Příspěvky: 13
Registrován: 09 zář 2009, 08:08

Re: Má už někdo zkušenosti s Vantage HD-1100 S

Příspěvekod Návštěvník (š) » 16 zář 2009, 11:03

Ahoj weny!!To co si napsal o věku mě vede k omluvě jsem na tom podobně.Já dělém do sat hodně dlouho a je tam stále co se učit.Hlavně kdyš zabrousiš do linuksu.Máme ho v rodině a občas za nepřítomnosti bratra musím zasáhnout i já.Jako třeba z mého PC po bezdrátové síti musím zabrouzdat do sat.přístroje u dědy a změnit tam klíče.Zajímavá prácička.Jsme už staří dědové a mládí vše má ve školách a mnohem rychleji vše chápou.Muj táta má 88roku a je pořád čupr.Závidím mu jeho vitalitu a nasazení do, života ten se ještě v žádném případě nevzdává.To mě motivuje studovat nové a nové věci je to uplně něco jiného než za našeho mládí to musíš uznat weny.Jsi stejně dobrej že si se dal na tuto cestu a držím Ti palce!!! AHOJ!!
Návštěvník (š)
 

Re: Má už někdo zkušenosti s Vantage HD-1100 S

Příspěvekod losos » 16 zář 2009, 21:31

Sakra, jak to tak vidím, tak jsem oproti vám ostatním úplný bažant (jen 67).

Vím, že to sem nepatří, ale aspoň vás tu trochu poškádlím : ;)

Až dosud jsem vždy každému doporučoval Vantage HD 8000S, ale :
V poslední době také Topfield TF 7710 HDPVR 750 GB se správným harddiskem Seagate DB 35.3 - ST 3750840SCE hodně boduje (řekl bych, že "dospěl"), jeho poslední firmware je již docela spolehlivé a až na nějaké chybky v EPG, které jsou spíše způsobeny odlišnostmi v českém vysílání EPG a dají se "zkousnout", funguje celý přijímač velice dobře a mohu jej také každému doporučit. (Spolupracuje i s CI modulem Diablo...).
Jeho PVR funkce (= nahrávání a přehrávání) jsou docela bezva a pohyb v Menu a jeho přehlednost je dokonce lepší, než u Vantage.
Jediný jeho nedostatek oproti Vantage je zatím v tom, že pomocí karty dokáže odkódovat vždy jen jeden program. V posledních dnech se ale již testuje nové firmware, které tento problémek nápaditě řeší "oklikou" tak, že programy, které jsou na harddisku uloženy zakódovaně, dokáže automaticky sám pomocí speciální funkce překopírovat ve volných hodinách, které mu předem určíme... (čtyřnásobnou rychlostí).
Něco o tom píše Tomík na cssf.cz v sekci Topfield...
Takže potom to bude teprve O.K. přijímač.
Pro ty, kdo si troufnou a nebojí se linuxových strojů, a pro "kutily" je jistě zajímavé, že do TF 7710 HDPVR a i některých jiných TF lze nahrát linuxové firmware ENIGMA 2, které z tohoto přijímače udělá úplně jiný stroj, s možnostmi, o kterých moc nevím, a asi vědět nebudu, dokud to nevyzkouším... (k tomu jsem zatím nenašel odvahu - hlavně proto, že jsem v poslední době s funkčností mého TF plně spokojený a nemám tudíž žádný důvod k nějakým změnám - ale, jak se říká, NIKDY NEŘÍKEJ NIKDY...). Z těch nových možností vím jen to, že dokáže nahrávat najednou i tři programy.
I o tom se dočtete na cssf v sekci Topfield a Enigma 2...
Naposledy upravil losos dne 26 zář 2009, 01:24, celkově upraveno 1
47PFL5603D, TF 7710 HDPVR 750 GB, a od 18.11.09 Ariva 200 HD (zatím bez poruchy)
losos
 
Příspěvky: 95
Registrován: 02 úno 2009, 11:19

Re: Má už někdo zkušenosti s Vantage HD-1100 S

Příspěvekod keras » 17 zář 2009, 14:36

Nazdar chlapi!!!

Moc pěkné čtení losos i návštěvníku....
Je tu jedno velké ALE!
Koupím saťák, mobil, mp3 (ten je pro mladší což já taky rozhodně nejsem! :D) dvdčko no prostě věc která má nějaký firmware nedej bože přímo operační systém... Dám za něj nekřesťanský prachy (topf. a hlavně Vant...) a vono něco nejde. Tak přehraji fw nebo poladím systém. Všechno špatně! A znova fw a znova něco v systému. A co zkusit ještě toto... A tak furt dokola.
Hodina, dvě, celý den, týden v prdeli. Pak zjistíte, že je venku tak krásně, rostou houby a hlavně děti přímo před očima.
Víte co s tím chci říct? No to co říkám už dávno. Neladit, neštelovat, nepřehrávat fw....
Život je až příliš krátký na tyhle hovadiny :D :D :D

Lidi, kupujte rozhodně optikuma 9500 hd. Je za 4800,- ;)
Ahoj

P.S. Ty vole Losos Tobě je 67??????????????????
Tak to mně poser, ale stejně si myslím, že kecáš!!! Neznám nikoho v tomto věku s Tvým technickým (elektronickým) slovníkem.
A jestli nekecáš tak klobouk dolů!
Ty jo to není možné viz. http://www.tvfreak.cz/forum/search.php? ... er&u=42711
Keras
keras
 
Příspěvky: 208
Registrován: 27 led 2009, 20:11

Re: Má už někdo zkušenosti s Vantage HD-1100 S

Příspěvekod Návšrěvník (š) » 17 zář 2009, 23:14

Ahoj pánové!! - - - - - - Klobouk dolu PANE Losos!! Netušil jsem s kým mám tu čest hovořit, nestává se to každý den ,ale jsem velmi překvapen, sejně jako kolega Keras.Máte nejspíš zdravej kořen, jak se říká a technické myšlení s nadáním rozdávat všem okolo.To se velmi cení a proto si zde dovolím poděkovat Vám že přispíváte i do tohoto fora Vantage.- - - - -P.S.Ahoj Kerasi! Máš naprostou pravdu s tím neustálím doladováním a straceným časem u PC včetně TV,život je fakt krátkej a nejsme zde jen na zkoušku ale naposled.Dokud je pěkně chce to žít s rodinou je to fakt užitečnější.Ahoj všichni ale nezapomente na toto forum.
Návšrěvník (š)
 

Re: Má už někdo zkušenosti s Vantage HD-1100 S

Příspěvekod losos » 18 zář 2009, 00:00

Nu, pánové, děkuji za uznání, ale doufám, že nenecháte všechno jen na mně... :D
Píšu jen o tom, co znám - a i tak při tom ještě dělám chyby. Horší je, že samozřejmě neznám všechno, ale jen nepatrnou část - a o tom mnohem větším zbytku pište zase vy . O.K.?
Např. bych potřeboval poradit s TDL-2..., nebo jak nahrát češtinu do Lumix TZ7...
Naposledy upravil losos dne 18 zář 2009, 12:32, celkově upraveno 1
47PFL5603D, TF 7710 HDPVR 750 GB, a od 18.11.09 Ariva 200 HD (zatím bez poruchy)
losos
 
Příspěvky: 95
Registrován: 02 úno 2009, 11:19

Re: Má už někdo zkušenosti s Vantage HD-1100 S

Příspěvekod keras » 18 zář 2009, 09:12

Čauves klucí,
Já se zase jebu s mobilem KS20 - má windows mobile - je to super hračka, ale vzhledem k mému věku je to už k smíchu :D

Losos do toho foťáku češtinu nedostaneš... Po usbéčku to nende, uvnitř je malej konektor (něco jako Jtag u saťáku - to znáš ne???) kterej se připojuje přes speciální interfejs na com port. Jenže tu češtinu respektive firmware který obsahuje češtinu asi jen tak neseženeš. Tu maj v servisech, na rapidu nebo jinde na internetu se určitě jen tak neválí...
Čili musíš žít s anglinou, ale za těch 850 kaček míň se to vyplatí a zahřeje na duši ne?

JO ale hele koukal jsem na to kolo TDL-2 to je supr vehykl... Docela mně to zajímá. Jak je to hlučné? Píšou že to uveze 120 je to fakt? Mám to do práce tak kilák a půl to by bylo žůžo. Má to značku nebo ne? Co helma musí být??? Napiš mi prosím o tom něco. Děkuji Ti a ahoj

P.S. jo sorry tady máš všechno...
http://www.priroda.cz/debata.php?vlakno=24302
Keras
keras
 
Příspěvky: 208
Registrován: 27 led 2009, 20:11

Re: Má už někdo zkušenosti s Vantage HD-1100 S

Příspěvekod losos » 18 zář 2009, 12:29

Jo, díky, ještě si pamatuji, že jsem to tam psal... :D
Je to bezhlučné, i to jsem tam napsal, má to masivní konstrukci, přidělal jsem si vzadu na nosič košík od Babety a vozím na tom i patnáctikilové pytlíky brambor a vezl jsem na tom i 25 kg pytlík suché betonové směsi. (to se to ale již dost kymácelo).
Je to klasifikováno jako obyčejné kolo, čili žádná helma, ani značka...
Má to jednu nevýhodu, jede to jen 25 km/hod (má to v řídící krabičce nějaké elektronické omezení, právě v tom bych potřeboval poradit, jak to odstranit, aby to mohlo jezdit rychleji...)
Jinak - vše jsem celkem podrobně popsal v tom příspěvku tam, jak uvádíš...
Mrkni se i sem (píše se tam o bílém drátu) :

http://ctirad.blogspot.com/

Do zadního kola TDL-2 vede celkem 8 (slovy osm) drátů. Tři z nich jsou tlustší a pět jsou tenčí. Barvy si již nepamatuji, ale je možné, že by pomohlo ten "bílý" odpojit, kdož ví...
47PFL5603D, TF 7710 HDPVR 750 GB, a od 18.11.09 Ariva 200 HD (zatím bez poruchy)
losos
 
Příspěvky: 95
Registrován: 02 úno 2009, 11:19

Re: Má už někdo zkušenosti s Vantage HD-1100 S

Příspěvekod weny » 20 zář 2009, 14:36

Zdravím vás, přátelé!
Není to ani 14 dní, kdy jsem se zbavil problému (nahrávání na ext. disk) a už tu je problém další. Mám Vanta 1100S něco přes dva měsíce a dosud chodil bez chybky. Před několika dny začal zlobit. Po zapnutí vše funguje tak, jak má. Ale po 20-30 minutách zatuhne obraz, po chvíli zmizí a objeví se hláška "Kódovaný program". Takto nefunkčních je většina programů, ale pozor! Některé jdou! Funguje např. ČT24, Public TV, Z1, Óčko. Nejprve jsem si myslel, že jde o atmosférické poruchy, potom mně napadlo, zda nedošlo k pohnutí paraboly. Nic z toho, protože přijímač na půl hodinky vypnu a vše zase chvíli funguje. Někdy 10 minut, jindy půl hodinky.
Skutečně si nevím rady, proto Vás prosím o radu. Ještě jsem nenapsal, že mám naladěno na Astru 1 a 3. Myslíte, že je to na reklamaci?
Děkuju Vám za radu a přeju příjemný zbytek víkendu.
Weny.
weny
 
Příspěvky: 13
Registrován: 09 zář 2009, 08:08

PředchozíDalší

Zpět na Vantage HD-8000 / HD-7100 / HD-6000 / HD-1100

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron