forum.vantage.cz

Podpora přijímačů Vantage

Zkušenosti s HD-1100 S + také zkušenosti s externí HDD...

Diskuze o přijímačích řady Vantage HD.

Re: Má už někdo zkušenosti s Vantage HD-1100 S

Příspěvekod losos » 11 zář 2009, 17:06

Byl jsem se podívat u kamaráda a je to přesně tak, jak jsem předpokládal v mém příspěvku - viz výše :
Uvedu postup (u Vantage), jak by se to mělo dělat - jsou dvě možnosti - buď přímo v EPG, nebo v Menu.
V EPG se to dělá takto :
1. Stisknout tlačítko GUIDE (což je to EPG, nebo jak jsi napsal INFO o programech), tím se dostaneš na stránku, kde si vybereš program, který si chceš nahrát.
2. Vybrat žádaný program
3. Objeví se stránka ze Správy časovače, kde je na horním řádku uvedeno : Událost č. to a to, což je řádek v časovači, na který naprogramujeme, co chceme nahrát, kdy atd. Z toho EPG to máme již "předprogramováno", ale musíme to DOPLNIT o další údaje
4. Samozřejmě je tam datum a na dalším řádku "Záznam" musíme vybrat způsob záznamu - buď "jednou", nebo "denně", nebo "týdně", nebo "vyp." Vsadím se, že ty tam máš vždy nastaveno právě to "vyp.", což způsobí, že se přijímač zapne, přepne se na naprogramovaný kanál, ale nezačne nahrávat na harddisk - je to logické, máš tam "vyp.".....A v tom je ta chyba !!!! To "vyp." je pro použití jen "jako budík", kde si můžeš naprogramovat přepnutí na určitý program včas, abys jej nepropásl...
5. Na dalším řádku "Den" si můžeš (v případě, že jsi si vybral "týdně") zatrhnout dny, ve kterých chceš, aby se program automaticky opět nahrával v oněch zatržených dnech v týdnu...
6. Na dalším řádku "Zapnout" si můžeš nastavit (když to děláš přímo z Menu), nebo upravit, čas začátku nahrávky
7. Na dalším řádku "Vypnout" si můžeš totéž udělat s časem konce nahrávky
8. Další řádek ukazuje délku nahrávky (můžeš jej použít, když chceš, místo zapsání času konce nahrávky (někdo to tak má rád))
9. Na dalším řádku je "Standby" a to buď "zap." nebo "vyp." - zkoušel jsem to, nahrávalo to úplně stejně v obou případech, ale teď mne napadlo, že je to možná řádek pro nastavení toho, co má přijímač udělat PO SKONČENÍ nahrávání - to si již vyzkoušej sám...

Druhá možnost programování časovače je přímo z Menu - a to buď vstupem do Hlavního Menu a přechodem na ty ozubená kola a nebo stiskem tlačítka TIMER, které je na ovladači vpravo dole.

Postup je podobný, najedeš si na řádek v časovači, který chceš nějak změnit (nebo naprogramovat), dole na obrazovce si zvolíš možnost "UPRAVIT" a další postup je prakticky shodný od bodu č. 3 jako jsem již výše uvedl.

Na závěr je třeba všechno vždy ULOŽIT - zase si vybereš na obrazovce dole tlačítko ULOŽIT, potom to potvrdíš a potom BACK UP, což je EXIT, neboli výstup z tohoto Menu.
A JE TO !

Také vím, že se nastavuje ještě zařízení, na které chceme nahrávat - nastavuje se to samo automaticky, ale v případě, že máme připojeno více záznamových zařízení, tak musíme vybrat to, které má přístroj použít - to ale, myslím, není tvůj případ.
Pokud to vše děláš, jak jsem popsal, a přesto to nenahrává, tak je asi chyba někde jinde, kde, to nevím - v tom by možná mohl poradit keras, já s externími harddisky nemám žádné zkušenosti (nemám tento způsob nahrávání v oblibě, jsem zastáncem harddisků zabudovaných vevnitř - je to tak jednodušší).
Naposledy upravil losos dne 11 zář 2009, 18:38, celkově upraveno 2
47PFL5603D, TF 7710 HDPVR 750 GB, a od 18.11.09 Ariva 200 HD (zatím bez poruchy)
losos
 
Příspěvky: 95
Registrován: 02 úno 2009, 11:19

Re: Má už někdo zkušenosti s Vantage HD-1100 S

Příspěvekod Návšrěvník (š) » 11 zář 2009, 17:27

No a je to tady!!Losos je prostě borec !!
Návšrěvník (š)
 

Re: Má už někdo zkušenosti s Vantage HD-1100 S

Příspěvekod weny » 11 zář 2009, 18:09

Zdraím losos a dík za obsáhlý příspěvek. Hned jsem běžel vše prověřit a je to téměř tak, jak píšeš. Mám navoleno Jednou. Tady tedy chybka není.
Na prvním řádku je datum, druhý obsahuje volbu Jednou, denně, týdně, a i vyp. Třetí řádek je prázdný, aktivní je jenom při zadání (2.ř.) Týdně.
Ostatní je tak, jak má být, možnost volby záznam. zařízení nemám, mám jen jeden disk přes USB.
Takže jsem zase tam, kde jsem byl. Přesto moc děkuju za snahu. Jsem dlužníkem.
Přeju příjemný večer. weny.
weny
 
Příspěvky: 13
Registrován: 09 zář 2009, 08:08

Re: Má už někdo zkušenosti s Vantage HD-1100 S

Příspěvekod losos » 11 zář 2009, 18:39

Tak jsem sázku prohrál, co se dá dělat...

Ještě : TEĎ tam máš "jednou", ale zkontroluj to vždy, když budeš zadávat nahrávání - a hlavně to TEĎ také vyzkoušej s tím "jednou" - stačí pár minut... - co kdyby ???
(Třeba jsi tam při minulých pokusech to "jednou" neměl, kdožví ?)
A kde je keras ?
47PFL5603D, TF 7710 HDPVR 750 GB, a od 18.11.09 Ariva 200 HD (zatím bez poruchy)
losos
 
Příspěvky: 95
Registrován: 02 úno 2009, 11:19

Re: Má už někdo zkušenosti s Vantage HD-1100 S

Příspěvekod weny » 11 zář 2009, 18:47

Dík, vyzkouším, ale předem pochybuju. Jsem na 90% přesvědčen, že tam to Jednou bylo pokaždé.
Dám zprávu.
weny.
weny
 
Příspěvky: 13
Registrován: 09 zář 2009, 08:08

Re: Má už někdo zkušenosti s Vantage HD-1100 S

Příspěvekod losos » 11 zář 2009, 18:51

A máš možnost zkusit nahrávat na něco jiného ? Třeba na USB flash disk ?
A jak máš vlastně ten harddisk připojený ? Ve kterém konektoru ? Možná to v každém nefunguje ? Já to přesně nevím, ale keras to bude vědět určitě... - teď je již pozdě, již to nemohu jít vyzkoušet - ostatně ani žádný externí harddisk nemám. Mám jen flašku.

To s tím jiným konektorem by mohla být trefa, mám dojem, že jsem někde četl, že pro nahrávání na harddisk nelze jeden z konektorů použít (USB), ale nevím který, a jestli to opravdu je pravda...

Kerasi, vzbuď se, harddisk se zbláznil...
47PFL5603D, TF 7710 HDPVR 750 GB, a od 18.11.09 Ariva 200 HD (zatím bez poruchy)
losos
 
Příspěvky: 95
Registrován: 02 úno 2009, 11:19

Re: Má už někdo zkušenosti s Vantage HD-1100 S

Příspěvekod weny » 12 zář 2009, 06:53

Pánové zdravím po ránu a znovu dík za zájem.
Pravda je, že večer jsem ho brzo zalomil a tudíž nic nezkoušel. Dnes musím do fachy, takže nejdřív až odpol, spíš k večeru. Jinak flešku mám, ale jen 1GB a někde jsem četl, že je to málo. Ale přesto vyzkouším. Co se týká konektoru USB, můj Vant má pouze jediný. Ale zase když mi nahrává přes Time shift????
Přeju příjemnou sobotěnku a navečer se ozvu.
Zdraví weny.
weny
 
Příspěvky: 13
Registrován: 09 zář 2009, 08:08

Re: Má už někdo zkušenosti s Vantage HD-1100 S

Příspěvekod losos » 12 zář 2009, 10:43

Jo, to je fakt, to by mělo jít... - tak už zbývá jen poslední pomoc = keras.

Tím vyzkoušením nahrávání na flešku zcela jasně určíš, jestli je to problém harddisku, tak to udělej aspoň s tou malou, stačí přece nahrát 5 minut a pod.

Větší flešky dnes stojí pár korun, kup, určitě se ti bude hodit...
47PFL5603D, TF 7710 HDPVR 750 GB, a od 18.11.09 Ariva 200 HD (zatím bez poruchy)
losos
 
Příspěvky: 95
Registrován: 02 úno 2009, 11:19

Re: Má už někdo zkušenosti s Vantage HD-1100 S

Příspěvekod weny » 13 zář 2009, 07:48

Sláva! Můj problém je vyřešen!
Včera jsem byl u kamaráda, který mi se satelitem radí. Měli jsme dlouhou debatu, co s tím. Protože mi můj počátač nemůže zformátovat ext. disk na FAT 32, vymyslel jsem, že ho prostě vymažu. Po vymazání (mimo systémových souborů) nahrává tak, jak má. Jsem tomu opravdu rád, že se dobrá věc podařila. Problém tedy nebyl ve Vantu, ale v ext. disku. Nebo ještě pravděpodobněji ve mně, že jsem něco špatně udělal.

Při té příležitosti bych se rád zeptal ještě na toto: Můžu tento ext. disk použít zároveň pro zálohování dat z PC? Nebo na něj nic jiného nepatří? Nemám v tomto směru zkušenosti a nerad bych něco zk....l.
Dík za vaše rady, přeju všem příjemný zbytek víkendu.
weny.
weny
 
Příspěvky: 13
Registrován: 09 zář 2009, 08:08

Re: Má už někdo zkušenosti s Vantage HD-1100 S

Příspěvekod losos » 13 zář 2009, 11:21

Gratuluji...a nevím, vyzkoušej a napiš sem o tom...
47PFL5603D, TF 7710 HDPVR 750 GB, a od 18.11.09 Ariva 200 HD (zatím bez poruchy)
losos
 
Příspěvky: 95
Registrován: 02 úno 2009, 11:19

PředchozíDalší

Zpět na Vantage HD-8000 / HD-7100 / HD-6000 / HD-1100

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

cron