forum.vantage.cz

Podpora přijímačů Vantage

Zkušenosti s HD-1100 S + také zkušenosti s externí HDD...

Diskuze o přijímačích řady Vantage HD.

Re: Má už někdo zkušenosti s Vantage HD-1100 S

Příspěvekod keras » 10 zář 2009, 07:56

Ahoj, víme, v televizi ! ;)
Keras
keras
 
Příspěvky: 208
Registrován: 27 led 2009, 20:11

Re: Má už někdo zkušenosti s Vantage HD-1100 S

Příspěvekod mizu » 10 zář 2009, 21:32

keras píše:Ahoj, víme, v televizi ! ;)


No to je zajimave, pretoze ine full hd kanaly to nerobia a napriklad take "Mate slovo" ide normalne. Takze skor by som mal za to ze to nejak nahovno vysielaju. Rovnako Astra HD Promo ide uplne vpohode. Cudne... Ak ma niekdo nejake racionalne vysvetlenie tak sem s nim :?:
mizu
 
Příspěvky: 5
Registrován: 03 bře 2009, 18:51

Re: Má už někdo zkušenosti s Vantage HD-1100 S

Příspěvekod keras » 10 zář 2009, 22:46

Jo jasně že to tak vysílají... Dyť píšu "v televizi" :D Třebas čt1 HD vysílá formát 4:3 a na krajích pruhy, ale na čt1 SD to roztahujou na 16:9 ;)
Hele mizu když chceš roztáhnout 4:3 na fullscrean tak na vantovi musíš dát formát 4:3 a k tomu ještě 3 položku na laterbox... Pak to bude na celé obrazovce bez postraních pruhů... Třeba plasma panasonic má formát obrazu na auto, ale stejně když to do ní ženeš přes hdmi tak ty černé pruhy neodstraní (neroztáhne obraz). To dělá jen např. při analogovém přijmu tv. Myslím, že to nedělá (neroztahuje) ani na terestriálním digi tuneru. To je škoda, docela by se to hodilo !!!
Ahoj
Keras
keras
 
Příspěvky: 208
Registrován: 27 led 2009, 20:11

Re: Má už někdo zkušenosti s Vantage HD-1100 S

Příspěvekod weny » 11 zář 2009, 08:32

Ahoj keras,
navazuju na můjproblém s nahráváním na ext. disk. Prověřil jsem některé věci, o kterých se zmiňuješ a zjistil jsem toto:
fw není úplně poslední, ale prý je nedávno nový. Číslo fw nevím.
- nařídím přes časovač požadovanou nahrávku a přístroj vypnu (santby). v uvedený čas přístroj zapne, na displ. je číslo kanálu, který se má nahrávat a ext. disk zabliká a začne tiše sumět. Tedy běží. Při sledování jiného kanálu v čas zapnutí přepne na nahrávaný kanál. Ext. disk se rozběhne. Nahrávka pořád nikde (po skončení - nechávám aspoň hodinu).
Jediné, co funguje, je nahrávání přes Time shift. To ale musím při zapnutí a pro vypnutí být u přísroje, a to bebude to pravý.
Uvažoval jsem o reklamaci, ale nerad bych se ztrapnil, pokud by to mohlo být někde v nastavení. Je mi divné, že první den to fungovalo.
Nevím, jestli je ještě nějaká možnost. Přeju příjemný den a doufám....
weny.
weny
 
Příspěvky: 13
Registrován: 09 zář 2009, 08:08

Re: Má už někdo zkušenosti s Vantage HD-1100 S

Příspěvekod losos » 11 zář 2009, 09:26

Pro weny :
Měl bych jeden nápad - uvedu příklad, jak je to u Topfieldu - u něj lze v časovači nastavit dvě možnosti :
1. zapnout přijímač jen pro sledování pořadu (v tom případě se nic nenahrává)
2. zapnout příjímač i s nahráváním (potom se program nahrává na harddisk)

Třeba tam máš nastavenu tu první možnost ??????????

Také by mohl být problém s nastavením defaultní (=celkové) délky nahrávání - u TF je to v Menu/Pokročilé nastavení - mohl bys tam mít např. nějaký moc krátký čas, nebo něco špatně, nevím, keras by to měl znát a hlavně, má přijímač doma, může to kdykoliv prozkoumat. Já jej zatím doma nemám - snad za měsíc. Ale vím, že kamarád s tím žádné problémy nemá...
losos
 
Příspěvky: 95
Registrován: 02 úno 2009, 11:19

Re: Má už někdo zkušenosti s Vantage HD-1100 S

Příspěvekod weny » 11 zář 2009, 10:52

Ahoj losos,
dík za zájem, ale tuším, že takováhle možnost zapnutí u Vantu není. Tady zapnu přijímač, pak v menu najdu správu časovače a navolím nahrávání. Pokud nechám přijímač běžet, v době začátku nahrávání přepne na kanál, který má být nahrán. V případě vypnutí přístroje (do sandby) v čase nahrávání se "probudí" a měl by nahrávat. Měl by. V tom je ten problém.
Zdravím! weny.

P.S. Až po několikátém přečtení tvé zprávy jsem si uvědomil, že píšeš o nastavení v časovači. Tam u Vantu takováto možnost není.
w.
weny
 
Příspěvky: 13
Registrován: 09 zář 2009, 08:08

Re: Má už někdo zkušenosti s Vantage HD-1100 S

Příspěvekod losos » 11 zář 2009, 13:25

Hm, to se mi nechce věřit, až přestane pršet, pojedu to za kamarádem prověřit...
To přece umí i stařičký PremiumX 7100...
A zkoušel jsi časovač naprogramovat přímo v EPG ? Také to potom nenahrává ?
47PFL5603D, TF 7710 HDPVR 750 GB, a od 18.11.09 Ariva 200 HD (zatím bez poruchy)
losos
 
Příspěvky: 95
Registrován: 02 úno 2009, 11:19

Re: Má už někdo zkušenosti s Vantage HD-1100 S

Příspěvekod weny » 11 zář 2009, 14:20

On totiž je taky problém v tom, že nevím, co je to EPG. Zjistil jsem, že jde programovat nahrávání v INFO o programech, kde je tlačítko TIMER a po jeho stlačení se automat. napíše čas zap. i vypn. do Správy časovače. Není to ten EPG, o kterém píšeš? Pokud ano, výsledek je stejný. Nenahrává.
Dík a příjemný víkend.
w.
weny
 
Příspěvky: 13
Registrován: 09 zář 2009, 08:08

Re: Má už někdo zkušenosti s Vantage HD-1100 S

Příspěvekod Návštěvník (š) » 11 zář 2009, 14:30

Ahoj pánové!!Se zájmem sleduju tento problem ,já bych zkusil odpojit HDD aopakoval bych všechny zkoušky znovu na flash disk a tím vyloučil najednou dva problémy přijímač nebo HDD.No a časovač Vantage samozřejmě má bud v menu nebo v přímé volbě na ovladači v pravo dole!!Pokud Ti nefunguje tak je to standard tohoto ovladače,mě tak nechodilo více tlačítek!!Podařiko se je rozchodit až po opakovaném stisknutí 20-30krát.Nejhorší ovladač co znám!Ale to je jiné téma.----Nemám externí HDD tak nemužu testovat tuto chybu snad Losos aKeras budou vědět víc.Nechce se mě věřit že je to vadou přijímače.Ahoj a zkoušejte.
Návštěvník (š)
 

Re: Má už někdo zkušenosti s Vantage HD-1100 S

Příspěvekod Návšrěvník (š) » 11 zář 2009, 14:44

weny píše:On totiž je taky problém v tom, že nevím, co je to EPG. Zjistil jsem, že jde programovat nahrávání v INFO o programech, kde je tlačítko TIMER a po jeho stlačení se automat. napíše čas zap. i vypn. do Správy časovače. Není to ten EPG, o kterém píšeš? Pokud ano, výsledek je stejný. Nenahrává.
Dík a příjemný víkend.
w.

Jo tak takhle to je Weny, tak to musíš pořádně prostudovat ovládání přijímače,chce to čas a jestli tam máš ještě angličtinu tak jsme doma ,potom nenastavíš vubec nic pokud nejsi anglčtinou pokřtený.Dej tam poslední fw a vše Ti musí být jasné.Chce to hodiny a hodiny studia na netu je toho o sat technice o výrazech sat hatmatilky hafo!!!s Studuj je to nejlepší rada co Ti mužeme dát opravdu není to vitka ale dobrá rada.Rádi Ti nekteří přezto poradí.
Návšrěvník (š)
 

PředchozíDalší

Zpět na Vantage HD-8000 / HD-7100 / HD-6000 / HD-1100

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron