forum.vantage.cz

Podpora přijímačů Vantage

Zkušenosti s HD-1100 S + také zkušenosti s externí HDD...

Diskuze o přijímačích řady Vantage HD.

Re: Má už někdo zkušenosti s Vantage HD-1100 S

Příspěvekod Garrison » 21 črc 2009, 15:49

No bohužel tu TV Sencor HD ready (66 cm), jsem koupil před měsícem. Takže toto je nová TV a další nová nebude. Já jsem původně chtěl větší, ale ten pokoj ve kterým spím je fakt hodně malý. Ta TV s (66 cm) pasuje tak tak, jakože se nemuselo nic řezat. Opět jsem řešil dilema mezi SD a HD přístrojem. Asi budu chtít HD, pač chci mít něco lepšího než budoucí tchán :twisted: . A v celkovém uvědomějí jsem došel k názoru, že si tento přístroj nekupuji na 2 roky, ale třeba na 10 let. 2 roky utečou jak voda, to vím když dělám technickou u auta :x . Ten analog co mám mě vydržel už 8 let. Tak proč by mi nějaký HD přístroj nemohl vydržet 15 let :) . To už bude fest vrak :roll: . A co říkáte na tento sat: Opticum 9500 HD PVR READY :) ? Co mu chybí nebo přebívá v porovnání s Vantage HD-1100 S :?: Já myslím, že za 4 885,- Kč to není špatnej kup.
Garrison
 
Příspěvky: 11
Registrován: 27 úno 2009, 21:06

Re: Má už někdo zkušenosti s Vantage HD-1100 S

Příspěvekod keras » 21 črc 2009, 17:41

No tedy garisone teď jsi mě fakt rozesmál. Opakuji, že to nemyslím zle a nijak na Tebe neútočím, takže to opravdu neber osobně... ALE :
Nechápu co tím myslíš a sleduješ (asi prachy...), ale koupit si telku senkor a ještě 66cm a potom uvažovat o Vantovi???????????
To snad nemyslíš vážně? Pokud tedy neuvažuješ o nové telce tak HD přístroj nekupuj... Fakt ne.
Píšeš, že se nemuselo nic řezat - ok.
Já bych řezal až bych brečel!!!!!!!!
Ty jsi nepodlehl kouzlu obrovských uhlopříček? Já mám 127cm a pokud bych měl financ šel bych klidně do 150cm! Neříkej, že když přijdeš do krámu, že nekoukáš "alespoň" po 107cm? Opravdu ne?
Já vím ono je to také o sledovací vzdálenosti. Já mám místa dost, proto ze skušenosti doporučuji hd ready páč když si od ní dál tak poznáš prdlajs. Pokud máš málo místa tak ok - jednoznačně full a k tomu kvalitní satelit (hd), ale opět to chce uhlopříčku jako prase-samo v rámci možností. Já jsem tím asi posedlej, měli jsme doma před tím projektor - to bylo žůžo, ale měl svá negativa tak šel z baráku. (zatemněná místnost, hlučnost-i když s tou jsem si vyhrál a dotáhl jí na minimum...)
K té plazmičce jsem přidal starší kino thomson, ale vše v kvalitním černém tuhém dřevě, kvůli zkreslení má obrovský výkon, k reprákům pořádně tlusté dráty, to je nářez... Subwoofer Magnat - také výborný kousek. A to je potom radost se dívat i na zprávy...
A k tomu bych měl nějakou malu bedýnku? To ne :D To nejde :D
Ale je to Tvá volba a teď už s tím asi nic nenaděláš...
A ještě něco... Televizi dneska na 10 let? Tak to je taky sranda!!! :D :D :D Neblbni, za pár měsíců no když pánbůh dá tak cca 2 roky a budeš koukat po jiné. Kór když si teď koupíš JEN 66cm...!
A hd satelit 15 let???? Ty si mi ale srandista... Když už nic jiného, tak v každém sráči máš dneska kurvítko (psal jsem o tom jinde - např. teplovodivé pasty které se po 2 letech a jednom měsíci mění v dokonalý tepelný isolant...) a je vymalováno. Všechno se dneska pájí horkou jehlou (bga kuličky) a po nějakém čase to odejde. Když ne elektrika, tak teplota, když ne teplota tak studeňáky páč se přechází na bezolovnatý cín a to je peklo. Nic Ti 15 let nevydrží!!!

No a nakonec jak si psal o tom Opticum 9500 HD PVR READY... Vypadá dobře co se parametrů a hlavně ceny týče... Ta je hlavní... Akorát zjisti jestli čtečka umí krypťák páč jinak musíš mít ještě modul...
Akorát Vám tedy kluci řeknu když koukám na toho opticuma:
Proč ty hovada všude serou takový kruhy!!!!!???? Kurva proč??? To je humus.! Myslím tím tlačítka do kruhu nebo kulaté displeje. Např. vant. 1100 tlačítka do kruhu... Hnus. Kdyby tam daly obyč. třeba do řady - paráda.
Nebo SD Kaon 570 uprostřed "magický voko". Hnus. Nebo tento opticum - zase talčítka do kruhu - to je na přesdržku!!! :D Nebo Topfield 5... s těmi kulatými tlačítky - HNUS.
Takovej vant 7-8000 nádhera. Nebo ferda 8900 sice taky náznaky té stříbrné klikaté linie to kazí, ale furt ještě hezkej kousek... Ten Optikum připomíná levnější hd Vanty...

Ty jo to je zase slohovka. Tak se nezlobte, a hlavně Ty Garrisone. ;)

Edit: Jo teď čtu, že ten Opticum 9500 HD cryptoworks na neof. softu umí - tak to je paráda. A prej děsně rychle přepíná hd kanály... Není co řešit... :D
Keras
keras
 
Příspěvky: 208
Registrován: 27 led 2009, 20:11

Re: Má už někdo zkušenosti s Vantage HD-1100 S

Příspěvekod Garrison » 21 črc 2009, 19:13

Ne já se fakt na tebe kerasi nezlobím. Vím, že to vypadá velice hezky na těch velkých úhlopříčkách. Ale bohužel nechám si tu malou TV. Tak dík za schválení toho Opticum 9500 HD. Taky mi příjde fájn a je větší než Vantage HD-1100 S což je velký +. Já jsem viděl nějaký saty v obchodech a konkrétně to byl OPENTEL ODS 1600 CW a jak byl malej, tak byl hnusnej :( .
Garrison
 
Příspěvky: 11
Registrován: 27 úno 2009, 21:06

Re: Má už někdo zkušenosti s Vantage HD-1100 S

Příspěvekod keras » 15 srp 2009, 23:19

Zdarec
tak co Garrisone koupils ten Opticum??? Už je za necelejch 4.900,- To by mě zajímalo jak fachá...
Keras
keras
 
Příspěvky: 208
Registrován: 27 led 2009, 20:11

Re: Má už někdo zkušenosti s Vantage HD-1100 S

Příspěvekod Garrison » 16 srp 2009, 17:51

:D ještě ne. Ale za týden si ho možná koupím. A zamluvím to tím, že jsem si to koupil k narozeninám ;) .
Garrison
 
Příspěvky: 11
Registrován: 27 úno 2009, 21:06

Re: Má už někdo zkušenosti s Vantage HD-1100 S

Příspěvekod keras » 20 srp 2009, 15:29

Ach ty polovičky!!! Koukám, že to máme doma všicí stejný... ;) Tak nezapomeň kluku napsat jak si spokojenej a hlavně co Tě sere. Jaké je EPG (např. oproti Vantovi), obraz, rychlost bootu a přepínání, lajout a kvalita DO, TEPLOTA, no celkový dojem!!! To jsou věci které se nikde nedovíte.


Jo kluci zkouším už pár dní fw 2.52 (pozor musí být verze 01, je ještě 02 - ta nemá emu !!!)
Musím říct, že je to zase lepší. Hlavně je odstraněna chyba (alespoň na 1100), že nově naskenované programy už se neidentifikují jako "USER" ! Restarty žádné, rychlejší přepínání programů (určitě na rádiu!!!), obraz výborný (fakt dobrý, subjektivně lepší v SD). Dobře to píše velikost nahrávky na hdd (ale čas furt blbne...), pip jako dycky jde jen když je v malém okně FTA, fonty stejné, zobrazování hlasitosti na zamčených programech furt nejde, menu na hdd je nově česky !!!...
Všem doporučuji - je to zase o kousek lepší a nejlepší co kdy ty učni udělali...
To kukáte jak je chválím co? :D :D :D
Testujte...

Jsem koukal na cssf a musím konstatovat, že je tam tedy hrozná banda. Nabubřelí machrové, sotva tam někdo něco napíše, hned ho spousta expertů zkritizuje. Nevím o co jim jde, ale chtěl bych ty kluky znát osobně jací jsou to skutčně odborníci. Bavil jsem se o tom s kámošem a říkal, že tam už ani nepíše, že má přesně stejný názor jako já... Njn

Ahoj ahoj
Keras
keras
 
Příspěvky: 208
Registrován: 27 led 2009, 20:11

Re: Má už někdo zkušenosti s Vantage HD-1100 S

Příspěvekod Návšrěvník (š) » 21 srp 2009, 16:16

Ahoj Kerasi!! Souhlas s těma forama neni to vždy ferovka.Chodim na několik z nich ale jen na některé píšu.Nejraději mám konstruktivní kde se opravdu neco řeší a to je potom zábava.Tam borci dokážou udělat z klasického sat. přístroje emu mašinku!!!! Nekecá se tam o blbostech ale maká.Je to radost sledovat!!!Moderátor nemachruje ale je zapojen do probléma a řeší!!Je to pohádka o foru ale je to opravdu na netu.Tady chcípá pes.Okukuju jiné HD sat.mašinky a čekám až pujdou dolu s cenama, zatím to je dosti vysoko.Zatím řeším Přepínač vstupu HDMI do TV protože ti konstruktéři šetří tam kde nemaj.Objednal jsem přepínač 5/1 at mam rezervu. Stojí 900kč darebáci.Má to umět přepínat všechny HDMI signály i 1,3a. Je to Digitus HDMI elektronický přepínač 5=1.Má to 4 vstupy vzadu a jeden ze předu a jeden výstup HDMI.Pokud si člověk pořídí plazmu tak už do ní nechce pouštět nekvalitní signál a potom narazí.Já mám zatím 3 zařízení s výstupem HDMI a jenom 2 vstupy na TV!!A budu potřebovat další.Toto je jakési řešení.Tak ahoj a pište.
Návšrěvník (š)
 

Re: Má už někdo zkušenosti s Vantage HD-1100 S

Příspěvekod Návštěvník š » 24 srp 2009, 11:33

Přepínač HDMI je doma,Je to maličké zařízeníčko 17/7/3,5 cm.Vleze do nohy mé TV plazmy Panasonic .Musim to tam nějak zafiksovat proti pohybu aby se to při ovládáni ručně na krabičce neposouvalo.Dálkové ovládání je 4krát 8,5cm a tlouštka jen 7mm.Taková hračka, baterka tam je CR 2025 jak do dálkáče u auta kulatá 2cm krát 2mm tlouštka..3V.Je tam venkovní trafátko 5V jak na mobil.Po uplném vypnutí a znovu zapnutí sám naskočí ale přepne na vstup č1, to je čelní vstup ,č2 začíná na zadní straně až do č5.Tak si nepamatuje poslední přepnutí.Nemá to zesilovač ani pamět.Led kontrolky by mohly trochu méně zářit. večer to muže rušit sledování obrazovky.Jinak to vypadá velmi slušně jsem zatim spokojen.Přepínání funguje okamžitě.------Píšu to pro ty co maji stejny problém s nedostatkem vstupu HDMI do TV.Je to jedno z mnoha řešeni dnes dostupných.... Je to dalši doplněk k VANTAGE ...... Tak ahoj lidi.
Návštěvník š
 

Re: Má už někdo zkušenosti s Vantage HD-1100 S

Příspěvekod Garrison » 26 srp 2009, 20:19

Tak už jsem si konečně koupil Opticum 9500 HD. Přesně na moje narozeniny ;) . Tak zatím musím říct, že jsem spokojený. Ale jak já říkám, vždycky to může být ještě lepší. Tak co mě potěšilo, krásný obraz v SD i HD. Mám to samozřejmě zapojené přes HDMI. Dále jednoduché ovládání, velice rychlá aktualizace SW a nahrání keys přes flash disk. A přepínání je taky rychlé, jen s SD na HD to HD trochu zakostičkuje. :shock: Koupil jsem si i flash disk 16GB, bohužel s pomalým zápisem. Takže jsem zkusil nahrávat ČT 24, celková velikost 392 MB v čase 14:14. Koncovka souboru je TRP, nahrávka OK. Pak jsem zkoušel nahrávat i ZDF HD i ARTE HD bohužel se mi to sekalo. Takže od teď budu nahrávat jen SD programy :( . Jinak nahrávky mi šly v pohodě i na PC. Nahrál jsem i kodovaný program MOTORS TV a v PC šel taky bez problémů. Zatím chytám programy přes monoblok z ASTRA 19,2 E a ASTRA 23,5 E. Mám tam něco přes 300 programů. Byla to fuška vymazat ty Hot linky a prázdné/některé kódované programy. Zatím jsem tam ještě nedal Skylink kartu, říkám si napřed si to dám do pořádku a pak ju tam tu dám. Ještě se mi u některých programů špatně zobrazuje diakritika v EPGu. Tak se mějtě jdu to dál koumat. :)
Garrison
 
Příspěvky: 11
Registrován: 27 úno 2009, 21:06

Re: Má už někdo zkušenosti s Vantage HD-1100 S

Příspěvekod Návštěvnik.š » 26 srp 2009, 22:58

Diky Garrisone za informaci ,je to zde sice Vantage forum ale nikdo sem stejně nic nepíše tak aspon nás pár to zde oživujeme.Keras zatím nepíše ale určitě se ozve a bude chtít podrobnosti.Mě zajímá ta fleška ,jakou že to má rychlost zápisu a čtení?Uvažuju taky o nějakém levném HD přijímači k druhé TV i Vantage 1100 je adept ale stojí sedmičku tak nevim.Opticum 9500HD má dobrou cenu ,snad bude dobře fungovat ,doufám že i to nahrávání bude v cajku.Na Vantage jsem zkoušel --A DATA flash 8GB a Kinston Data Traveler101- 4GB bez problému vše maká.Neznám ani datovou rychlost zápisu,taky to nebude žádná sláva asi 6 MB/s .Jen pro zajímavost zkoušel jsem nahrávat přez( MobileLife 9-in1 USB Card Reader) jednoduše čtečka pamětových karet do fotáku na kartu 4GB SDHC , bez problému, maká to taky,neseká se to.Jestli máš nejakou kartu SDHC tak to vyzkoušej prosim Tě ,jsem na to zvědavej co Ti to udělá.---(Ta čtečka vypadá jako tlustá flash a čte mikro,mini a MMCM/SD/MMC karty ,konecovka USB zástrčka.Stojí asi 200kč pruměrně.Poživám to i na nahrávání Firmvare a také vždy OK.)to jen na okraj co stim taky páchám.Ještě nám napiš cenu za jakou si to sehnal.Tak ahoj a napiš jak to maká.
Návštěvnik.š
 

PředchozíDalší

Zpět na Vantage HD-8000 / HD-7100 / HD-6000 / HD-1100

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků

cron