forum.vantage.cz

Podpora přijímačů Vantage

Zkušenosti s HD-1100 S + také zkušenosti s externí HDD...

Diskuze o přijímačích řady Vantage HD.

Re: Má už někdo zkušenosti s Vantage HD-1100 S

Příspěvekod usak » 29 bře 2009, 14:27

Zdar tak u FW 246 se mi stal restart při aktivaci playeru, to se mi ještě nikdy nestalo. Vrátil jsem se k 247 a po nastavení TV obraz OK, včera jsem zkoušel AU a opravdu je funkční, super :) Vše jede jinak dobře,akorát by to opravdu chtělo lepší češtinu abychom věděli co po nás vanta přesně chce a mohli ho pořádně užívat, když už to není v návodu. Jinak všem přeji pěkný víkend.
usak
 

Re: Má už někdo zkušenosti s Vantage HD-1100 S

Příspěvekod keras » 29 bře 2009, 15:17

Zdar chlape
ono je to s těma restartama velmi specifické. Mě například u fw 2.46 se restartoval vant někdy na čt1 a někdy na čt2 po zmáčknutí tl. INFO. Pak jsem dal to tovární nastavení a ejhle restarty už se nekonali. Jak se tu již hodněkrát psalo to tovární nast. to chce dávat.......
Na fw. 2.47 se mi zdá o dost horší obraz na SD kanálech. Opakuji MĚ SE TO ZDÁ... Proto používám final 2.46 se kterým jsem asi nejvíce sokojený. Jsem zvědavej jak vypadá ten novej endžin playeru na verzi fw 2.48. Bohužel ještě není s emu...

Jinak někdo na cssf psal, že je dobré pokud se používá skilink (popř. gital) karta "promazat klíče"...
Hledal jsem jak by to šlo nejrychlejc, ale jde to asi jen ručně, číslo po číslu u jednotlivých typů kódování. (nagra, cryptow...... atd.) Smazal jsem vše od cryptoworks (nic se neděje páč klíče jsou přece na kartách), že prý pak nabíhání (přepínání) kanálů je o dost svižnější. Ale bohužel jsem nepozoroval žádné zlepšení, zrychlení... A to jsem cryptoworks smazal úplně celej. A pak i další asi 3 typy šifr. klíčů... Nic. Vant běhá furt stejně-pomalu :-) Tak nevím. Pokoud někdo máte jiné zkušenosti s promazáním klíču napište co a jak !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Další na co jsem náhodou narazil je v menu obrazu tuším položka "video freeze" Takže to jak jsem kdysi psal, že ten a ten fw bliká černě obrazovka při přepínání je BLBOST. Tímto nastavením jde právě udělat to, že při přepnutí kanálu se starý obraz "zmrazí" do doby než naběhne nový obraz a nebliká mezi tím černá obrazovka. Je to mnohem lepší s tím zmrazením... Na cssf taky psali fw které neblikaly, ale právě že tato položka to umí upravit.......

Tak ahoj a taky hezkou neděli...
Keras
keras
 
Příspěvky: 208
Registrován: 27 led 2009, 20:11

Re: Má už někdo zkušenosti s Vantage HD-1100 S

Příspěvekod McLaren » 29 bře 2009, 17:06

Nazdar páni. Skúšal som to rôzne stále ten obraz nie je čo som čakal.Skúsim prehodiť HDMI kábel a uvidíme ale mám originál Panasonic 3m takže uvidíme. Mám FW 2.46 final.Mám Panasonic 37 THPV60E. Ako najlepšie spojiť Vant. s DVD Rekordérom ?alebo cez scart. Vďaka za radu zatiaľ som na 2.47 radšej neprešiel som celkom spokojní s 2.46. Neblbne to. Ešte peknú Nedeľu.
McLaren
 
Příspěvky: 11
Registrován: 21 bře 2009, 13:18

Re: Má už někdo zkušenosti s Vantage HD-1100 S

Příspěvekod keras » 30 bře 2009, 10:11

Tak si se ozval................ok

Tv máš určitě tuto:
http://www.panasonic.cz/vyrobek.aspx?id ... obky_stare

To mi teda řekni, že na 94cm kocorovi to má blbej obraz !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! NENÍ MOŽNÉ!!!

Ten třímetrový hdmi kabel to by mohlo být ono! Na třech metrech (to už je opravdu dost) už se pozná kvalita koncovek, průřez, stínění. Že je to originál Panasonic na to nedej!!! Pokud můžeš dej co nejkratší kabel, pak nemusí být zas ten "nejlepší" ("nejdražší"). Vant je ale přece dodávanej spolu s HDMI kabelem a ten šlape fakt dobře (taky není tak dlouhej!)
- tak to zkus prvně s ním a budeš vědět!!!
Ještě zkus zalaborovat s normami. Pal, secam, atd... Jak ve Vantu tak v TV...
Dále si zkus v Panáku v menu obraz pohrát s položkami:
-redukce šumu obrazu
-redukce šumu MPEG
-3D-comb
Roztažení (poměry) obrazu máš doufám dobře. Každej zoom také horší obraz...

Prostě na 94cm musíš mít obraz JAKO PRASE !!! Ještě taky z jaké dálky tu TV sleduješ?
Ahoj

Edit:
Kluci furt jsem přemýšlel jak vylepšit "vzhled" vant 1100. Je oproti ostatní domácí sestavě malej jak už jsem psal.... Našel jsem doma starou nefunkční černou DVD mechaniku. Docela dobře pasuje jak na výšku tak na šířku k vantovi. A i ten dizajan docela ujde. Dal jsem jí hned vedle vanta (na těsno) Pod ní malé černé nožičky aby byla ve stejné výšce jak vant. Dala by se i vybrabčit a do ní dát ext. hdd... Vůbec to vedle něj nevypadá jako mechanika a popř. by se dalo pohrát i s předním panelem... Ale tu co jsem měl já (LG) tak i ty stříbrné nápisy jsou stejné jako na Vantovi. Vypadá to určitě líp než samotnej malej vant položenej nahoře na DVD Panasonic... Šířka je teď stejná jak ostatní komponenty (VHS, Kino, DVD player) a já jsem zase o kousek spokojenější :-) ...
Keras
keras
 
Příspěvky: 208
Registrován: 27 led 2009, 20:11

Re: Má už někdo zkušenosti s Vantage HD-1100 S

Příspěvekod losos » 31 bře 2009, 08:36

Pro McLaren
U televizoru je třeba pečlivě nastavit ostrost obrazu - vyzkoušej u SD a i u HD.... Sat. přijímač připoj samozřejmě kabelem HDMI a žádným jiným...
A pohrej si trochu s tím nastavením jak výstupu ze sat. přijímače (vyzkoušej různé možnosti v Menu), tak i vstupu u TV (kontrast, jas a hlavně nezapomeň na tu ostrost obrazu). Obvykle se ta ostrost u SD a HD liší, záleží na tom, jak máš nastaven výstup ze sat. přijímače...
47PFL5603D, TF 7710 HDPVR 750 GB, a od 18.11.09 Ariva 200 HD (zatím bez poruchy)
losos
 
Příspěvky: 95
Registrován: 02 úno 2009, 11:19

Re: Má už někdo zkušenosti s Vantage HD-1100 S

Příspěvekod keras » 31 bře 2009, 10:11

čauves

mekleren, ostrost nechej "pečlivě" naplno s tou si hrát nemusíš !!!!!! Když jí dáš na míň nebude to ono. Používá se u méně kvalitních signálů na mírné slití (rozmazání) obrazu.
Mluvím ze zkušenosti o plazmách Panasonic. Já mám 50", 2 kamarádi 42", naši 37".....
Všichni jsme se shodli, že při satelitním přijmu je nejlelpší nechat ostrost naplno.! Při analogu je lepší jí malinko stáhnout... Samozřejmě záleží na vkusu, to losos myslel...

A tady všeobecně a hodně zrychleně - kvalita obrazového propojení od nejlepšího k nejhoršímu:
1. hdmi - digi
2. dvi-D, I (nemá zvuk) - digi
3. komponent RGB nebo YCbCr nebo YUV (nemá zvuk) - analog
4. vga-to je vlastně RGB (nemá zvuk) - analog
5. SCART - analog. Ale pozor aby obsahoval komponentní (RGB, YCbCr) signál. Pokud má jen kompozit - nepoužívat!!!
6. kompozit - 1x žlutej cinch (nemá zvuk) - analog. Ten snad ani nepoužívat :-)
Naposledy upravil keras dne 31 bře 2009, 10:46, celkově upraveno 2
Keras
keras
 
Příspěvky: 208
Registrován: 27 led 2009, 20:11

Re: Má už někdo zkušenosti s Vantage HD-1100 S

Příspěvekod losos » 31 bře 2009, 10:27

Ano, většina stížností na špatný obraz u SD kanálů je právě z důvodu nastavení příliš vysoké ostrosti - nutno vyzkoušet !
47PFL5603D, TF 7710 HDPVR 750 GB, a od 18.11.09 Ariva 200 HD (zatím bez poruchy)
losos
 
Příspěvky: 95
Registrován: 02 úno 2009, 11:19

Re: Má už někdo zkušenosti s Vantage HD-1100 S

Příspěvekod McLaren » 31 bře 2009, 14:30

Ďakujem vám všetkým za radu. Vymenil som HDMI kábel za kratší trocha som sa pohral z nastavením a je to ok. Naladil som balík HD Plus to je krása len tak daľej.Aký je podľa vás najlepší FW do Vant 1100?
McLaren
 
Příspěvky: 11
Registrován: 21 bře 2009, 13:18

Re: Má už někdo zkušenosti s Vantage HD-1100 S

Příspěvekod keras » 31 bře 2009, 21:22

Nóóóóóóóó´kurva a je to tady !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Pardon...
Dobrá zpráva meklerene :-)
fw podle mě ten co tam máš.... 2.46 final !!!!!!!!!!!!!!! Nic jiného nehledej.... Zatím...
čau
Keras
keras
 
Příspěvky: 208
Registrován: 27 led 2009, 20:11

Re: Má už někdo zkušenosti s Vantage HD-1100 S

Příspěvekod McLaren » 01 dub 2009, 14:09

Dík keras!!!!. Ty máš ako nastaveného panáka Typ obrazu Dynamický,Normal,Kino alebo Eco?
Vantage je celkom super mašinka teraz tie HD programy si doslova užívam.Objednal som k tomu HDD.
Dúfam že nebudem zase potrebovať radu aby som to rozchodil.Čau
McLaren
 
Příspěvky: 11
Registrován: 21 bře 2009, 13:18

PředchozíDalší

Zpět na Vantage HD-8000 / HD-7100 / HD-6000 / HD-1100

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků

cron