forum.vantage.cz

Podpora přijímačů Vantage

Zkušenosti s HD-1100 S + také zkušenosti s externí HDD...

Diskuze o přijímačích řady Vantage HD.

Re: Má už někdo zkušenosti s Vantage HD-1100 S

Příspěvekod Garrison » 27 úno 2009, 21:58

Díky moc. To abych si pořídil 32GB flash disk :D . No jinak jsem dnes na Parabole ve fórum četl, že už vydali nový firmware. ;)
Garrison
 
Příspěvky: 11
Registrován: 27 úno 2009, 21:06

Re: Má už někdo zkušenosti s Vantage HD-1100 S

Příspěvekod keras » 27 úno 2009, 22:34

nemáš zač...
Ostatní SD kanály ale zas tolik místa nesežerou... (kéž by ale sežrali co?)
Třeba HBO je na skylinku jeden z nejhorších !!! Docela peklo... Platit ho je celkem na prd... Leda HD...

Jo o novém fw jsem psal. Byl beta (až 5). Teď už je ofic 2.46. Jsem na něj zvědavej. Rychlejší náběh timeschiftu, zase lepší čitelnost epg, nějaká oprava audia, lepší zápis na hdd, a třeba se smilujou (jestli je to hardwarově možné) a vypnou 5voltů v usb ve standby (bych si krupnul...:-) )
Čeká se na neofíko, až bude umět uni čtečku kvůli skylinku :-) Tak to tady http://www.cssf.cz/showthread.php?t=32159&page=11 hlídejte !!!
čus
Keras
keras
 
Příspěvky: 208
Registrován: 27 led 2009, 20:11

Re: Má už někdo zkušenosti s Vantage HD-1100 S

Příspěvekod losos » 28 úno 2009, 02:03

Anonymous píše:Kupoval jsem to samozřejmě na netu u staservisu. Dnes jsem s nimi mluvil nabídli mi, že s tím mám přijet pokud můžu a kouknou na to hned, nebo jím to mám poslat a budou to testovat tři týdny. Upozornil jsem na to, že mi poslali přijímač jiné barvy a dostal omluvu, na výměně netrvám. Tip na praskání v reprácích není špatný, včera jsem stál přímo u TV a to prasknutí bylo určitě reprák, ale některé z těch předešlých to nebyli, ty byli mnohem sylnější, prostě šupy jak blázen, ten reprák to je jen takové nic. Však jsem se taky třepal jestli to vanta přežil. Jinak rozhodně doporučuji koupi tohoto stroje, kvalita obrazu je znatelně lepší u SD kanálů. TV samsung LE40A786 a rozhodně bych už neměnil .

Tak to práskání v reprácích není vždy stejné. Někdy je to nic moc, někdy se až člověk lekne...
47PFL5603D, TF 7710 HDPVR 750 GB, a od 18.11.09 Ariva 200 HD (zatím bez poruchy)
losos
 
Příspěvky: 95
Registrován: 02 úno 2009, 11:19

Re: Má už někdo zkušenosti s Vantage HD-1100 S

Příspěvekod losos » 28 úno 2009, 02:44

V diskusi zaznělo, že tento přijímač je jen pro ty, kterým postačuje jedna karta (nebo tak nějak). Ve skutečnosti lze použít jednu kartu ve čtečce karet, druhou a třetí kartu v modulu Cryptoworks Twin v CI slotu. Nemohl jsem to vyzkoušet, ale mělo by to fungovat. Kdo máte tu možnost, zkuste a napište...
A mám i jednu poznámku pro ty, kdo mají rádi sport (a zatím nevěděli, že...) :
Na 1°W sice v DigiTV žádný HD kanál není, ale na Thoru je celkem 16 HD kanálů, které v EMU běží (aspoň na Diablu 2.3 ano) a je mezi nimi i Eurosport HD, samozřejmě bez českého zvuku. Ale to není příliš na závadu. Stačí, když použijete druhý sat. přijímač (např. Openbox 820 s EMU) a oba přijímače propojíte přes LOOP OUT. Protože shodou náhod mají oba kanály Eurosportu (jak na Thoru v HD, tak i na DigiTV v SD) stejnou polarizaci atd..., můžete na DigiTV (v tom Openboxu a pod.) naladit Eurosport CZ, český zvuk z něj si pustit přes nějaké domácí kino A JE TO ! Tak hezké pokoukání v HD kvalitě i s českým zvukem,...
P.S. - a starší Openboxy a pod. proto tedy rozhodně nedávejte z ruky !!!
Naposledy upravil losos dne 28 úno 2009, 22:22, celkově upraveno 1
47PFL5603D, TF 7710 HDPVR 750 GB, a od 18.11.09 Ariva 200 HD (zatím bez poruchy)
losos
 
Příspěvky: 95
Registrován: 02 úno 2009, 11:19

Re: Má už někdo zkušenosti s Vantage HD-1100 S

Příspěvekod losos » 28 úno 2009, 02:57

Abych řekl pravdu, stále jsem se nikde nedozvěděl, zda lze na tomto přijímači přijímat ty severské HD kanály na 1°W i bez Diabla. Můžete se k tomu někdo vyjádřit ? Šlo to vůbec někdy ?
47PFL5603D, TF 7710 HDPVR 750 GB, a od 18.11.09 Ariva 200 HD (zatím bez poruchy)
losos
 
Příspěvky: 95
Registrován: 02 úno 2009, 11:19

Re: Má už někdo zkušenosti s Vantage HD-1100 S

Příspěvekod losos » 28 úno 2009, 03:01

A ještě něco :
Viděli jste na cssf fóru fotografie vnitřku Octagonu ? A jak do něj umístit 2,5" harddisk ? Omrkněte to, možná by to u Vantage šlo podobně ?
Je to v sekci Octagon SF 918 HD : HDD....hned první stránka větve.

http://www.cssf.cz/showthread.php?t=33572
47PFL5603D, TF 7710 HDPVR 750 GB, a od 18.11.09 Ariva 200 HD (zatím bez poruchy)
losos
 
Příspěvky: 95
Registrován: 02 úno 2009, 11:19

Re: Má už někdo zkušenosti s Vantage HD-1100 S

Příspěvekod Primo » 28 úno 2009, 09:17

to: losos
Nevznkaji ti na siti nejake spice napr. od spinani nejakeho vykonoveho spotrebice? Ja bych ten prijimac vyzkousel nekde u kamarada na jinem silovem rozvodu.
Primo
 
Příspěvky: 25
Registrován: 02 úno 2009, 11:24

Re: Má už někdo zkušenosti s Vantage HD-1100 S

Příspěvekod keras » 28 úno 2009, 09:28

Zdar
Tak hadr bych do 1100 rozhodně nedával. Je to blbost! Místa hrozně málo (byly tu od Pavla fotky), sám jsem ho měl taky rozdělanej. Dále to nemá na desce sata čili by se to muselo řešit rámečkem (nebo ext. hdd) přes to usbčko.
A hlavně TEPLOTA... Místo na kloudnej větrák tam taky není. A když by to tam někdo napasoval, tak by se musel nějak řešit výfuk vzduchu - čili zásah do plechů.
To bych raději udělal ještě jednu menší černou (stříbrnou) plechovou krabici která by se chytla na bočnoci vantu a rozšířila ho na rozměr kolem 42cm jako všechny ostatní komponenty v domácí sestavě. Dát do něj 2,5" nebo klidně i 3,5" hdd a spojit usbčkem zezadu. To by bylo elegantní řešení a myslím, že kdyby se s tím trochu vyhrálo tak by to i hezky vypadalo. A navíc by ten kompaktní rozměr určitě zapadl lépe do obýváku :D A hdd by šel takto určitě dobře (pokud by byl potřeba) odhlučnit...
Co říkáte???

Edit:
Ty vogo teď jsem to chtěl primo psát o tom zvuku !!! Stejný tok myšlenek :D
Keras
keras
 
Příspěvky: 208
Registrován: 27 led 2009, 20:11

Re: Má už někdo zkušenosti s Vantage HD-1100 S

Příspěvekod pavel33 » 28 úno 2009, 14:10

Potvrzuji, již jsem to někde psal, mám flash Emgeton Cross 8GB a 2 pořady jsem na něj nahrával a na 3 se díval a záznam byl bez chyb :D a zasunovat a vytahovat za chodu Vanta jde také bez problémů :-) akorát u odpojení HDD raději Vantage vypnu (i když u toho rámečku je, že podporuje připojení i odpojení za chodu systému), ale připojení za chodu opět OK. Teoreticky by se s tím HDD nemělo nic stát, protože od toho je naformátovanej na Fat32, např u NTFS by se mohlo stát. že by se poškodila tabulka (Partition table), což u Fat32 nehrozí :D , proto se tyhle externí úložište (flash, HDD) k satelitním přijímačům, DVD přehrávačům atd. fomátují na Fat32, protože se předpokládá, že se budou připojovat a odpojovat :D


Garrison píše:No, já jsem jeden z těch co uvažují o koupi Vantage HD 1100. Tak bych se chtěl zeptat jestli to dokáže zaznamenávat na flash disk, keras už se zmínil, že má flash disky 2 GB. Tak bych ho chtěl poprosit aby zkusil nahrát alespoň 10 min a dal jsem vědět jestli to funguje. No a ještě bych se chtěl zeptat, jestli se ten flash disk může zasunovat a vytahovat za chodu vanta. :?: .
Vantage HD-1100 S (Skylink), Maximum E85 - 23,5°E, 19,2°E, 13°E a 1°W, HDD Samsung 2,5" HM320JI v ext. boxu Welland ME940J
pavel33
 
Příspěvky: 12
Registrován: 04 úno 2009, 12:42

Re: Má už někdo zkušenosti s Vantage HD-1100 S

Příspěvekod usak » 28 úno 2009, 18:35

Zdraví reprák, omrk jsem vnitřek a očouzené nic není. Takže konečná, byl to reprák a ten extrémní zvuk zazní, když se vám podaří pomačkat za sebou několik funkcí, protože ty předchozí nereagovali a najednou přijde probuzení a třesk. :oops: Ovladač mám RUX8-YC01NC, zatím mimo kříže (zhoršená reakce) nic, ovšem je fakt, že nevyužívám všechny funkce. Pořád jsem ve fázi seznamování a není čas nebo prostor. K nahrávání na flash, co jsem vyčetl není důležitá velikost, ale rychlost zápisu a ta musí být vyšší než 10 MB/s a 40 min SD programu zabere asi 1,5 GB. Taky jsem řešil dilema jestli flash nebo HDD, ale ceny tak rychlých flash jsou celkem dost vysoké a tudíž je výhodnější koupit HDD, které vyjde sice o 700 kč dráž, ale má také třeba deseti násobně větší kapacitu. Flash 16 GB kolem 1000 kč, HDD WD 2,5 160 GB 1700 kč. Já navíc využil HDD na druhou zálohu fotek, mám je ještě zálohované v PC a na DVD. Výhoda ovšem tkví v tom, že mohu kdykoli jakékoli fotky, komukoli ukázat rovnou v obýváků a nemusím vůbec nic dělat navíc jen pustit TV a vanta :P .
usak
 

PředchozíDalší

Zpět na Vantage HD-8000 / HD-7100 / HD-6000 / HD-1100

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků

cron