forum.vantage.cz

Podpora přijímačů Vantage

Zkušenosti s HD-1100 S + také zkušenosti s externí HDD...

Diskuze o přijímačích řady Vantage HD.

Re: Má už někdo zkušenosti s Vantage HD-1100 S

Příspěvekod keras » 25 úno 2009, 22:28

"Ale o tom zde už dobrou čtvrthodinu hovoříme, Mlho!" :D :D :D
Přečti si celý thread!!! Nechme toho...

Nevíte někdo něco o tom flešování, záloze loaderu a možnosti přistoupit na USB po výpadku napájení na Vantagách???
Firmu se rojí moc a moc. Bude to aktuální...
Naposledy upravil keras dne 25 úno 2009, 22:39, celkově upraveno 1
Keras
keras
 
Příspěvky: 208
Registrován: 27 led 2009, 20:11

Re: Má už někdo zkušenosti s Vantage HD-1100 S

Příspěvekod TomB » 25 úno 2009, 22:38

keras píše:"Ale o tom zde už dobrou čtvrthodinu hovoříme, Mlho!" :D :D :D
Přečti si celý thread!!! Nechme toho...

škoda slov...
užijte si to tu pánové se svojí jedenáctistovkou a uspáváním ext. disků. Jdu se věnovat něčemu smysluplnějšímu.
Měl jsem za to, že někoho by mohly zajímat praktický zkušenosti. Asi ne... Nikdo z vás tady nevzal do ruky voltmetr a neměřil co je na portech. Jen samý dohady, co je, kde je, polovina z toho jsou bláboly.
TomB
 
Příspěvky: 8
Registrován: 31 pro 2008, 15:13

Re: Má už někdo zkušenosti s Vantage HD-1100 S

Příspěvekod keras » 25 úno 2009, 22:51

Přestaň Ty chytráku. Kdyby sis pořádně přečetl téma, tak zjistíš, že vant. má ohromně tvrdý zdroj!!!
Řešíme to, že některé rámečky neumí hodit hdd do idle režimu! Že to není záležitost vanta. Ten impulsově dovede externí usb zařízení uspat (flasch, hub, hdd...) ale 5V je na výstupu i ve standby.
Pavel jen upozorňoval na danný rámeček, že na něm vzniká velký ubytek proudu (či napětí - na to jsem reagoval těmi polovodiči) a vlastní disk už nestačí po jednom portu zásobovat čili že se pro 1100 (který má jen jeden port) nehodí...
Ty Tvoje volty jsou v tomto případě irelevantní!!!
Nazdar blábole :D
Keras
keras
 
Příspěvky: 208
Registrován: 27 led 2009, 20:11

Re: Má už někdo zkušenosti s Vantage HD-1100 S

Příspěvekod Primo » 26 úno 2009, 10:00

Rekl bych, ze to chce uklidnit hormony a tak dam jeden nazor k diskuzi. Jedna se o nespolehlivost dalkoveho ovladani obecne. Na jinem typu prijimace se mi stava, ze nekdy DO reaguje rychle, nekdy se nemuze chytnout ani na 10 zmacknuti. Tak jsem to zkoumal a vyslo mi, ze moje DO nereaguje, kdyz jsem prepnuty na radio a na obrazovce je jen OSD jinak cerno.Co vy na to pardove? Co udelat vlastni zkoumani nez se pristoupi k reklamaci :?:
Primo
 
Příspěvky: 25
Registrován: 02 úno 2009, 11:24

Re: Má už někdo zkušenosti s Vantage HD-1100 S

Příspěvekod keras » 26 úno 2009, 10:32

Tak, že by nereagovalo až na 10 zmáčkutí se mi nikdy nestalo... Ta na podruhé se chytne. většinou ale zablbne jen ten kříž...
Rádio nepoužívám ale s tím osd to doma zkusím... Zkoušel jsi se dívat na diodu od DO přes foťák nebo přes kameru jestli vysílá??? Někdo jsem ale četl, že je to problém spíš softwaru, tedy firmwaru.

Edit:
Tak člověče, dal jsem rádio, nechal "černou" základní obrazovku (myslels to tak ne?) a DO fungovalo v pohodě na všechny funkce a tlačítka. Úplně všechny jsem teda nezkoušel, ale co jsem zkusil tak OK...
Ale DO přece neví, že jsi v režimu rádio. To musí dělat fakt ten software! Jaký máš? Zkus jiný...
Keras
keras
 
Příspěvky: 208
Registrován: 27 led 2009, 20:11

Re: Má už někdo zkušenosti s Vantage HD-1100 S

Příspěvekod Primo » 26 úno 2009, 17:39

No vidis to je zajimavy u me se jednoznacne DO chova jak jsem psal, muzu to kdykoliv zopakovat. Spise me slo ale o to abyste zkusili vypatrat souvislosti u vasich DO. Muzou byt jine. Ono i kdyz je cerna obrazovka elektonika bezi a oko zmeny nezaznamena. Ty zmeny muzou v mem pripade rusit vysilani infra. Ale to uz se blizime do oblasti Sci-Fi.
P.S. Podivejte se do meho prispevku o AZBoxuHD pridal jsem tam odkaz se "strevy", pohled pod poklicku.
Primo
 
Příspěvky: 25
Registrován: 02 úno 2009, 11:24

Re: Má už někdo zkušenosti s Vantage HD-1100 S

Příspěvekod keras » 26 úno 2009, 17:41

čau
kde je ten azbox???
Zatím jsem tedy nepozoroval stav, že vant po příkazu z DO odmítá spolupracovat. Spíš ty planžetky v DO někdy nesepnou, ale není to tak hrozné...
Ještě mě napadlo, jestli nemůže to infra z DO něco rušit. Kdysi se mi stalo u TV, že DO šlo jak říkáš až tak na podesáté... Celý večer to takto blblo. Zkoušel jsem samozřejmě baterie, kontakty, restart, prostě všechno. Mluvíš o sci-fi a já si tenkrát také myslel, že je v oklí nějaké "divné záření" které to blokuje. Zkoušel jsem zastínit hořící krb, zhasínat světlo v obýváku. Asi se smějete ale bylo to zoufalé. Druhý den ráno jako by se nic nedělo a DO fungovalo normálně. Pak už se to sice nestalo, ale nevypátral jsem čím to bylo. V googlu jsem teď zkoušel zadat "rušení dálkového ovládání" ale nic.
Otázka: Nemůže být DO infra něčím z okolí rušeno??? Samozřejmě jiným DO když se sejdou kódy, ale myslím něčím netradičním...???
Ta dioda ale zase vysílá specifické kódy které by se jen tak neměli jinde náhodně v infra spektru vyskytovat.
Je to všechno sci-fi, ale co když...

P.S. :
http://www.elektroworld.info/modules.ph ... ic&t=26663
Keras
keras
 
Příspěvky: 208
Registrován: 27 led 2009, 20:11

Re: Má už někdo zkušenosti s Vantage HD-1100 S

Příspěvekod ludva10 » 26 úno 2009, 18:01

Tak o něm už taky asi týden uvažuji.
Bohužel mě se.... to nevypínání HDD. Nezkoušel jste někdo ukládání na flashdisk nebo třeba na čtečku karet+paměťovou kartu. To by mohlo být elegantní řešení. Rychlost karty by taky snad neměla být problém.
ludva10
 
Příspěvky: 2
Registrován: 26 úno 2009, 17:59

Re: Má už někdo zkušenosti s Vantage HD-1100 S

Příspěvekod keras » 26 úno 2009, 18:50

Ludvo klidně ho kup. Spousta ext. hdd (nebo disků v rámečku) se vypíná (přejde do idle režimu)!!! Určitě je víc těch co se vypíná než těch co se nevypíná. Neměj strach. Stačí si to jen zjistit nebo doporučit přímo od majitelů :D
Já mám starý model rámečku i hdd. Myslím si, že by mi stačil jen jiný rámeček...
Flešky mám jen 2GB a to je málo na nahrávání... A SD karty by měli jít také. S rychlostí problém nebude...
Keras
keras
 
Příspěvky: 208
Registrován: 27 led 2009, 20:11

Re: Má už někdo zkušenosti s Vantage HD-1100 S

Příspěvekod keras » 26 úno 2009, 18:58

AHA koukněte tady:
http://www.elektrorevue.cz/clanky/02070/str6.htm
a tady:
http://hw.cz/docs/ir_prenos/ir_prenos.html

Není možné, že právě vant pracuje v blbém pásmu ve kterém může vznikat rušení od "něčeho" ??? Co jsem sledoval web tak dost lidí mívá s DO problémy a defunuje ho jako "nešťastné"... To by vysvětlovalo i tu mojí někdejší záhadu...
Keras
keras
 
Příspěvky: 208
Registrován: 27 led 2009, 20:11

PředchozíDalší

Zpět na Vantage HD-8000 / HD-7100 / HD-6000 / HD-1100

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků

cron