forum.vantage.cz

Podpora přijímačů Vantage

Zkušenosti s HD-1100 S + také zkušenosti s externí HDD...

Diskuze o přijímačích řady Vantage HD.

Re: Má už někdo zkušenosti s Vantage HD-1100 S

Příspěvekod Primo » 24 úno 2009, 10:33

to: keras
S tim flashovanim pres USB pri vypadeni proudu jsem se mohl mylit, z nedostatku praxe. Ted jsem se hrabal na foru o AZBox HD a tam pisou ze po zapnuti prijimace to da menu s moznosti flashovani pres USB, to by znamenalo, ze je to soucasti loaderu. Jak je to u Vantage 1100S?
Primo
 
Příspěvky: 25
Registrován: 02 úno 2009, 11:24

Re: Má už někdo zkušenosti s Vantage HD-1100 S

Příspěvekod pavel33 » 24 úno 2009, 10:35

To romko1
Ahoj, já mám parabolu Maximum E85 - 23,5°E, 19,2°E, 13°E a 1°W a naprostá spokojenost. Je dělaná speciálně na multifocus a stojí od 1.570 Kč. Jinak tady máš odkaz na příjem satelitních pozic 23,5E až 1W s jednou parabolou http://www.parabola.cz/clanky/3205/prijem-satelitnich-pozic-23-5e-a-1w-s-jednou-parabolou/
jinak na obyč. parabolu doporučují multifokus Vantage VT-MF4HV, vše máš v tom odkazu víše.
Nebo si můžeš přikoupit druhou parabolu speciálně na 1W a tu tvojí 85 použít na 23,5°E a vše kolem toho (28,2-19,2-13)

romko1 píše:Mam Al parabolu 85cm Mascom, tak budem velmi rad, ak mi v kratkosti napises (aj sukromnu spravu mozes poslat) ako je to mozne urobit...
Tiez ma prekvapuje, ze HD kanaly CZ-SK su dost porozhadzovane: HBO HD - Amos 1, Eurosport HD a FilmBox HD - HotbIrd 7A, Nova HD- Astra 1E 23,5°E....
Vdaka za info
Vantage HD-1100 S (Skylink), Maximum E85 - 23,5°E, 19,2°E, 13°E a 1°W, HDD Samsung 2,5" HM320JI v ext. boxu Welland ME940J
pavel33
 
Příspěvky: 12
Registrován: 04 úno 2009, 12:42

Re: Má už někdo zkušenosti s Vantage HD-1100 S

Příspěvekod keras » 24 úno 2009, 17:25

čau koukám že se to tu pěkně rozjíždí...To je dobře!

2primo
Tak že bych zkusil při flešování vytáhnout vant ze zásuvky? :D :D :D
Nikdo zatím neřekl jak to je...Třeba časem někomu čez přeruší napájení a on se pak podělí se zkušeností... :D Taky by mě to zajímalo jak to je. Kdo ví ať dá prosím sem vědět. Budem rádi!!!

Jinak kámoš má taky 85ku a multifokus si dělal z kusu pásoviny. Měl strach, že když se zhorší počasí tak budou problémy, ale prej v pohodě. Ona astra je silná jak hrom, tak když už tak to chce nastavit dobře intelsat a pak doladit astru na nejvyžší možný zisk. Ta tolik háklá nebude. Supr by bylo kdyby to někdo vyráběl už přesně nastavené na určitý průměr paraboly...Ale to by asi bylo problematické proto ty nastavitelné MF...
Jo cigi jede od Silvestra furt na stejné klíče!!! To je dobrá zpráva ;)
Já jsem taky uvažoval o MF, ale cigi mě osobně už fakt neláká... Taky proto, že mám 50" a tam je to tragické. Rumuni se snaží tam nacpac co nejvíc ale kvalita ádiós...tralalá :D Je fakt že už ani kloudně nekoukám na DVD. Vantage je fakt obrazově (a vlastně celkově) dobrý stroj. Výborný v porovnán s ostatními. Novu nějak nemusím, ale je to labůžo. Manželka slintá u Ordinace a vlastně já už teď také :D
Kdo jednou okusí kvalitu........furt se opakuju, tak pardon...

Ale Pavel má pravdu, pokud máš místo tak 1W nechat jak je a sehnat někde ve šrotě 60ku (klidně železnou), lnbčko za 150,- , disec přepínač, kousek koaxu a je pokoj... A dát si jen 23,5 (já osobně mám monoblok, ale 19,2 u nás doma k ničemu!!!)
Keras
keras
 
Příspěvky: 208
Registrován: 27 led 2009, 20:11

Re: Má už někdo zkušenosti s Vantage HD-1100 S

Příspěvekod usak » 24 úno 2009, 17:42

Zdravím tak možná to budou ty repráky, ale ta první šleha byla právě i se světlem, no byl za tím HDD tak možná světlo z napájení. Jinak mám dvě paraboly obě 80cm jak bylo razeno a vše v poho a obraz na vantu super proti humaxu od cigi vyditelný rozdíl. Rozhodně doporučuji, 1100s koupit a sám poznáš, rozhodně nelituji. Ve staservisu koupíš celý komplet i se skylink kartou za rozumnou cenu a určitě nebudeš litovat. :P
usak
 

Re: Má už někdo zkušenosti s Vantage HD-1100 S

Příspěvekod keras » 24 úno 2009, 17:49

ZDAR REPRÁKU :D (bez urážky!)
Jak světlo z napájení, mě napájení světlo nedělá :D :D :D Jo asi myslíš ledky od toho hdd...
Tak to budeš reklamovat nebo ne??? Ten zvuk tedy myslíš, že dělá vant. nebo ta televize sama??? A co to DO???
To doporučení s vantem určitě ano a určitě na 23,5. Na 1W se navyplatí. Škoda pěněz!

JO teď koukám že je beta4. To je fofr... Píšou tam opravu zvuku - nebude to něco pro usaka???
Furt bez uni čtečky sakra... Zase je tam prej lepší obraz (beta3 i 4) - se picnu :D

Usaku si myslím, že staservis tam stejně naláduje jen jinej fw...........???
Keras
keras
 
Příspěvky: 208
Registrován: 27 led 2009, 20:11

Re: Má už někdo zkušenosti s Vantage HD-1100 S

Příspěvekod usak » 24 úno 2009, 19:59

Reklamovat to nebudu, dokud to jede vůbec to nemá smysl. Stejně by to měli akorát puštěné nějakou dobu na prodejně a to samé mám i doma. No právě ta dioda bliká když HDD jede tak snad tohle, byla to šupa málem jsem se po... a to jsem se zrovna vzbudil.Měl jsem po noční, hele radši reprák než cokoli jiného a radši být za vola a mít klid, navíc se jen potvrdilo, že ta diskuse má smysl, tak jsem jenom trnul a čekal co bude, hned se mi líp spí a stará taky přestala rýpat (ženská), nemají vůbec pochopení pro krásné hračky. DO je v poho prostě používám tlačítka, která reagují spolehlivě +, - a spokojenost.
usak
 

Re: Má už někdo zkušenosti s Vantage HD-1100 S

Příspěvekod keras » 24 úno 2009, 21:02

Jasný jsem rád že si se neurazil. Teď jak píšeš, že si chrápal a zrovna ses vzbudil řekl bych jako nestranný pozorovatel, že v tom dost velkou roli hraje psychicka. Znáš to spíš, probouzíš se a každý divný zvuk v Tobě vyvolá emoce...
No nic ser na to. S tím DO můžeš být klidný, taky mi ten kříž reaguje hůř než ostatní tlačítka. Řekl bych, že to bude na vícero kusech. Ozvěte se i ostatní pokud máte podobné zkušennosti. Dík.
Jen furt nevíme zda ten signál praskavého zvuku pochází z Vantage nebo ne?
Jo krásný hračky to jsou, já doma taky obhajoval koupi vanta pěkně dlouho. Zvlášť když už jsme jeden satelit (SD) měli. Ale jen půl roku :D :D :D Dal jsem ho tátovi i s gitalem...

JO co říkáte na ten fw beta 4??? Zkušel ho někdo? Asi těžko když tam nejde ta čtečka co???
Zdar

Edit:
fw beta 2
-Teď se mi stalo, že sem si hrál s PIPem (TV Barrandov a nova hd) a po vrácení do pův. stavu samovolný restart :(
- ten pip je furt špatnej. V tom menším výřezu program stojí seklej (stejně jako ve fw před tím) :(
- a v editaci nahrávek na ext. hdd se furt nezobrazuje první číslice u délky nahrávky. Když má např. 15min. ukazuje to jen 5min. :( (dřív blbla i velikost nahrávky, to bych řekl, že je opravené...)
Keras
keras
 
Příspěvky: 208
Registrován: 27 led 2009, 20:11

Re: Má už někdo zkušenosti s Vantage HD-1100 S

Příspěvekod TomB » 25 úno 2009, 08:22

pavel33 píše:No, test boxů máš tady: http://www.svethardware.cz/art_doc-B99A32EC123F92F5C12574AC004D1C47.html?lotus=1&Highlight=0,test,extern%C3%ADch,box%C5%AF
a dávej si pozor na box Akasa AK-ENP2NSX-BL, protože cituji: tento box nezvládá napájení pouze z jednoho USB konektoru, což bylo vyzkoušeno na třech počítačích.
Jo a koupil bych ho přes internet, do 14 dní ho můžeš bezdůvodně vrátit, takže vyzkoušíš a uvidíš :D
keras píše:Nevíte o nějakém levném rámečku (jen s usb) co by vypínal? HDD mám pata... Ten Pavlův Welland ME940J stojí 450,-
Díky

tak zrovna tenhle ext. rámeček jsem chtěl koupit, stačila mi SATA
Externí box AKASA Integral - AK-ENP2NSX-BK pro 2.5" SATA HDD, USB 2.0, eSATA, hliník, černý (black)

ale protože zrovna nebyl skladem, tak jsem vzal "vyšší" verzi SATA+IDE
Externí box AKASA Integral - AK-ENP2NES-BK pro 2.5" IDE+SATA HDD, USB 2.0, eSATA, BackUp, hliník, černý (black)

a ten chodí na jedno USB naprosto bez problémů. Podle vnitřního uspořádání, kdy IDE je na druhé straně desky bych ale tipoval, že SATA připojení a převod na USB bude stejný u obou dvou, tj. mělo by se to chovat stejně.
A ještě jedna praktická zkušenost - tata má booka, staršího Aušuse a ten na jednom USB není ochoten dát zmiňovanou 0,5 ampéru, takže musí používat přídavný napájení.
TomB
 
Příspěvky: 8
Registrován: 31 pro 2008, 15:13

Re: Má už někdo zkušenosti s Vantage HD-1100 S

Příspěvekod keras » 25 úno 2009, 17:15

Kluci ale jestli chodí a nebo nechodí na 1 USB záleží na tom kolik proudu dokáže dodat datový usb vstup (z PC, satelitu...)

Může tam být taky v napájecí cestě polovodič (dioda, tranzistor) na kterém vzniká ubytek napětí a proto 1 datevoj usb vstup může mít v tom případě proudu dost, ale je málo napětí... To by pak šlo vyřešit "mírným" zásahem ;) - přemostěním.

Samozřejmě nejdůležitější je si vybrat disk který má pokud možno co nejmenší nároky na napájení a hlavně na "rozjížděcí proud"... Pokud se disk rozmotá, většinou už ho to 1 usb dokáže nakojit ;)
Keras
keras
 
Příspěvky: 208
Registrován: 27 led 2009, 20:11

Re: Má už někdo zkušenosti s Vantage HD-1100 S

Příspěvekod TomB » 25 úno 2009, 21:38

jasně, ale zrovna tata to USB zkoušel měřit i na jednom HUBu, se kterým ten ext. rámeček nechtěl chodit (musel ho napájet druhým kabelem z booka) a na výstupu toho USB HUBu naměřil jen 4,5V, tj. měkkej zdroj. Houbu jsme vyměnili za jinou a byl pokoj.
TomB
 
Příspěvky: 8
Registrován: 31 pro 2008, 15:13

PředchozíDalší

Zpět na Vantage HD-8000 / HD-7100 / HD-6000 / HD-1100

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků

cron