forum.vantage.cz

Podpora přijímačů Vantage

Zkušenosti s HD-1100 S + také zkušenosti s externí HDD...

Diskuze o přijímačích řady Vantage HD.

Re: Má už někdo zkušenosti s Vantage HD-1100 S

Příspěvekod pavel33 » 23 úno 2009, 08:02

Na tenhle AZBox HD jsem čekal, chtěl jsem si ho koupit,měl být nějdřívě někdy minulý rok na začátku a stále to posunovali, potom to už vypadalo, že už opravdu bude v listopadu, potom v prosinci, potom zase v lednu, tak jsem se už na ně vykašlal, říkal jsem si, že ještě než ho odladí, tak to bude dalších půl roku a kopil radši Vantage 1100.

Kerasi - ve Vantage mám stále fw 024101, protože ty beta prý nepřehrávají AVI, skoušel jsi to? Jinak jsem koupil 2,5" 320GB HDD Samsung HM320JI a k němu externí box Welland ME940J (USB+E-SATA) a HDD se mi vypíná ihned po vypnutí Vantage (cca 1-2 sec.) sice dioda svítí dále, ale při vypnutí 1x blikne a HDD se slyšitelně uspí a při startu Vantage se zase propudí a jede ;) Jinak mi vpohodě stačí napájení přes USB a nepotřebuji externí napájení, takže naprostá spokojenost. Akorát mě zlobí v tomhle fw, že když naprogramuji nahrávání, tak se Vantage vzbudí a někdy začne nahrávat a někdy ne, je to tak 1/3 a 2/3, takže jsem to vyřešil, že ho nechám zaplý on nahraje a pak se sám vypne :D


Primo píše:Hosi to cumim, sice to sem nepatri, ale berte to jako osvetu. AZBox prichazi s HD prijimacem s plnou multinedialni podporou
Vantage HD-1100 S (Skylink), Maximum E85 - 23,5°E, 19,2°E, 13°E a 1°W, HDD Samsung 2,5" HM320JI v ext. boxu Welland ME940J
pavel33
 
Příspěvky: 12
Registrován: 04 úno 2009, 12:42

Re: Má už někdo zkušenosti s Vantage HD-1100 S

Příspěvekod keras » 23 úno 2009, 09:58

2 pavel
Aha tak o tom avi nevím a vlastně mě to vůbec netrápí... Ani fotky ani videa z externího zdroje ve vant. nepřehrávám. Mám vedle htpc tak kdyžtak přes to, ale stejně to htpc skoro nepouštím. To avi někdy zkusím a dám vědět...

Ten fw beta3 je zatím bez emu. Já mám CW - skylink takže ho potřebuju... No on emu bude brzo ;)
Jo když jsme u fw.
Ví někdo co by se stalo kdyby při flešování vypli proud??? Mám docela strach a uvažuji o upsce. Teď v zimě to občas padá... Ale napadlo mě jestli on si to někam z té flešky prvně nenačítá a pak dojde k zavedení až po restartu. A kdyby to spadlo (vypnul se proud) tak to použije ten původní fw. Kdo ví ať dá vědět jak to funguje a jak se chovat při flešování u vantage....!!!

Ještě Pavle - ten Tvůj hdd v rámečku tak to se máš. Holt ten můj to nepodporuje. Jak je vidět tak ten vant. pouští nějakej impuls pro ukončení. Mám doma 4portovej hub a ten se také sám vypne. I flešky co v něm jsou tak samy zhasnou když přejde vant. do standby... Ale jakmile dám do toho habu ten hdd v rámečku tak ten se motá furt. Když vyply ty flešky tak jsem vítězoslavně myslel, že vypne i hdd ale prdlajs. Kdo ví v čem je problém ať to objasní!!! HUB vypne, flešky zhasnou (mají ledky které svítí když jsou v napájení) ale hdd v rámečku i přes ten hub běží pořád!!! Je to zajímavé. :(
Už ani nepočítám, že v novém fw bude 5V do usb vypínat. Ono to je řešeno asi nějak povelově páč Tvůj hdd i můj hub hovoří za vše... Holt mám blbej ext. disk. Nebo možná jen rámeček no...

Edit: Heleďte teď sem zkoušel dát do toho rámečku co mám u vantage disk z noťasu... A chování úplně stejné !!! Zkoušel jsem i různé nastavení těch 4 jumperů (master-slave) kolmo na to master-slave je psáno cosi o poweru, ale pořád nevypíná.
Tak si myslím, že by stačilo jen koupit jinej rámeček. HDD na to vliv mít určitě nebude !!!
Nevíte o nějakém levném rámečku (jen s usb) co by vypínal? HDD mám pata... Ten Pavlův Welland ME940J stojí 450,-
Díky
Keras
keras
 
Příspěvky: 208
Registrován: 27 led 2009, 20:11

Re: Má už někdo zkušenosti s Vantage HD-1100 S

Příspěvekod Primo » 23 úno 2009, 12:15

K tomu fashovani, kazdopadne by to chtelo UPS-ku, delaji se i male integrovame do "psa" jestli vite co to je. Pri flashovani motherboardu je vypadek katastrofalni, pri satelitu nevim, zalezi na tom jestli zustane v prijimaci loader. U Vantage 1100S, je to ale problem, protoze loader se pri zapnuti autonaticky obraci na rs 232 port a ten 1100S chybi. Takze kdyz to odejde uprostred falshovani je USB mrtve. To jsou ale obecne uvahy vantage cekatele. Muze mi nekdo napsat jak dlouho trva natazeni noveho firmware?

A k tomu linuxu, ja jsem zase z tech, kteri by ho preferovali (mobil mam s voknama), uz z toho duvodu, ze by me to prinutilo abych se ho naucil a to jde bez praxe tezko a taky si rad na stara kolena hraju.

K tem externim rameckum, furu jich najdes tady:
http://www.alza.cz/pevne-disky/externi- ... 843369.htm
za slusne ceny. Skusil bych to kozultovat s jejich technikem.
Primo
 
Příspěvky: 25
Registrován: 02 úno 2009, 11:24

Re: Má už někdo zkušenosti s Vantage HD-1100 S

Příspěvekod pavel33 » 23 úno 2009, 13:36

No, test boxů máš tady: http://www.svethardware.cz/art_doc-B99A32EC123F92F5C12574AC004D1C47.html?lotus=1&Highlight=0,test,extern%C3%ADch,box%C5%AF
a dávej si pozor na box Akasa AK-ENP2NSX-BL, protože cituji: tento box nezvládá napájení pouze z jednoho USB konektoru, což bylo vyzkoušeno na třech počítačích.
Jo a koupil bych ho přes internet, do 14 dní ho můžeš bezdůvodně vrátit, takže vyzkoušíš a uvidíš :D
keras píše:Nevíte o nějakém levném rámečku (jen s usb) co by vypínal? HDD mám pata... Ten Pavlův Welland ME940J stojí 450,-
Díky
Vantage HD-1100 S (Skylink), Maximum E85 - 23,5°E, 19,2°E, 13°E a 1°W, HDD Samsung 2,5" HM320JI v ext. boxu Welland ME940J
pavel33
 
Příspěvky: 12
Registrován: 04 úno 2009, 12:42

Re: Má už někdo zkušenosti s Vantage HD-1100 S

Příspěvekod romko1 » 23 úno 2009, 14:00

Zdravim vsetkych,

rozhodujem sa ci kupit dany sat. prijimac, z dovodu moznosti nahravania programov na HDD a tiez v blizkej buducnosti planujem prechod
na HD kanaly.

Teraz ma predovsetkym zaujima ci budem mat aspon o nejaky ten chlp :) lepsie SD kanaly z 1W 8-) .
Momentalne ich pozeram cez OpenBox X810 a SCART prepojenie. TV mam od vyrobcu chladniciek - Samsung LE40A656.

Dakujem za radu....
romko1
 
Příspěvky: 5
Registrován: 23 úno 2009, 13:54

Re: Má už někdo zkušenosti s Vantage HD-1100 S

Příspěvekod keras » 23 úno 2009, 14:52

2primo
fw mi trval asi tak +-5min... Už si to přesně nepamatuju...
Flešoval jsem kde co, od mobilů, MB, DVD mechanik... tam jsem vždycky ups raději měl danou... Ten bootloader mi je jasnej, ale myslím, že usb pak nebude funkční. Ten potřebuje driver kterej je normálně zavedenej až při naběhnutí firmu...
Na to že je to tak jednoduché a nabízí upgrade fw i normálně v menu lidem neznalým, a nabízí to i ze satelitu kde výpadky mohu být a jsou i častější než výpadky napájení ze sítě tak nevím jak to mají ošetřené. RS233 tam není ani na desce tak jedině ten J-tag ale to doma těžko někdo rozjede. Ani na desce není baterka jako třeba od biosu...
No mám doma udělanou redukci z poč. konektorů (ty co jsou v ups) na normální zásuvku, takže raději to použiju. Má to do 30W což vydrží dost dlouho...

2pavel
já mám také napájení u toho rámečku zvlášť. 1x datovej mikroUSB a 1x pomocnej malej kulatej (byl k tomu kábl a na druhé straně je také usb) PC má na každý řadič usb max. 500mA (některé ani to ne!!!)
Ale jak jsem psal vant. má tvrdý zdroj do usb a v poho to jede i na ten 1 datovej...

2romko
Tak toto přesněj jsem také řešil (SD kvalitu u HD příjmačů) Jestli si tímto v SD pomůžu. Přeci jen cz HD je jen nova. Na různých fórech jsem se vyptával. Odpovědi byly všelijaké a moudrý jsem z toho nebyl. Někdo mi říkal, že z hovna byč neudělám, někdi zase pravý opak...
Teď budu mluvit o 23.5°...
Je pravda, že největší podíl na lepší kvalitě je to, že vypustíš A/D a D/A převodníky... A pokud máš kam to hdmi z vant. připojit tak moje "zkreslená" :D (zkreslená proto, že vant. mám doma :D ) rada je JDI DO NĚJ na 23,5°!!!!
Budeš příjemně překvapenej jaký obraz na SD kanálech je!!! Fakt je rozdíl velice znatelný. Měl jsem možnost obraz porovnávat na SD strojích Kaon 570, dreambox 500, ferguson 6900, openbox (číslo nevím), topfield 6000. Jednoznačně to hdmi má svoje velké +. Obtaz na vantage je bezkonkurenčně nejlepší. Ten Kaon taky nebyl špatnej, ale na Vant. neměl ani náhodou.

Ale DIGI to je peklo!!! Tam kvalitu hodnou pro Vantage asi těžko najdeš. Měl jsem možnost Vant. zkusit u kámoše na 1W jestli to EMU pojede. Emu jelo dobře ale z obrazu jsem byl oproti 23,5° velice zklamanej. Na 1W si myslím, že bohatě stačí dobrej SD přijmač. Tam těch peněz bude škoda !!! A myslím že na 1W bude HD kvalita pofiderní... Je tam vůbec HD??? nevím, nezajímal jsem se.

Osobně preferuji daleko míň programů ale v pořádné kvalitě... Pokud budeš mít na Vant. tak si kup taky Skylink a otoč parabolu... :D Samozřejmě to myslím nadneseně :D
Toto je tedy můj můj můj názor...

Jo kluci díky za linky - už to studuju :D
Keras
keras
 
Příspěvky: 208
Registrován: 27 led 2009, 20:11

Re: Má už někdo zkušenosti s Vantage HD-1100 S

Příspěvekod Primo » 23 úno 2009, 16:13

To: romko1
keras ma pravdu, kvalita cigi je sama o sobe nizerna, takze pokud nepujdes do HD a tech zatim volnych mnoho neni, tak si nepomuzes. Jinak je vseobecne znamo, ze Vantage patri mezi znackove prijimace s nejlepsim zpracovanim obrazoveho signalu, ono je to videt i na cene, dobra je i neoficialni podpora, to by ti melo pomoci v rozhodovani. LCD mam taky Samsunga 32 radu 5 fullHD, a to jsem zase cetl nekde na foru, ze ma problemy se zobrazovanim (prepinanim) na plne HD rozliseni, při HDMI propojeni. Takze ono tezko vybirat. Chce to se rozhodnout a prastit do toho, i pres to, ze za pul roku to bude zase technicky uplne jinde. Ale to bys nekoupil nikdy nic, jenom cekal.
Primo
 
Příspěvky: 25
Registrován: 02 úno 2009, 11:24

Re: Má už někdo zkušenosti s Vantage HD-1100 S

Příspěvekod usak » 23 úno 2009, 20:09

Kupoval jsem to samozřejmě na netu u staservisu. Dnes jsem s nimi mluvil nabídli mi, že s tím mám přijet pokud můžu a kouknou na to hned, nebo jím to mám poslat a budou to testovat tři týdny. Upozornil jsem na to, že mi poslali přijímač jiné barvy a dostal omluvu, na výměně netrvám. Tip na praskání v reprácích není špatný, včera jsem stál přímo u TV a to prasknutí bylo určitě reprák, ale některé z těch předešlých to nebyli, ty byli mnohem sylnější, prostě šupy jak blázen, ten reprák to je jen takové nic. Však jsem se taky třepal jestli to vanta přežil. Jinak rozhodně doporučuji koupi tohoto stroje, kvalita obrazu je znatelně lepší u SD kanálů. TV samsung LE40A786 a rozhodně bych už neměnil .
usak
 

Re: Má už někdo zkušenosti s Vantage HD-1100 S

Příspěvekod keras » 23 úno 2009, 23:23

No vidíš přeci jen repráky. :oops:
Tož omluva lososovi !!! Usaku, chtělo by to hochu tedy pořádně lokalizovat !!! Ale jinak chválím, že ses ozval! Taky mě napadlo úplně zhasnout (nebo třeba ani ne úplně) a výboj přeci musí být vidět ne??? Má to spousta žebrování a otvorů tak tam mrknout. A pokud se Ti nebude chtít čekat, tak tam nasměrovat třeba videokameru... :D

Jěště romko,
dnes tu byl ten kamarád co má cigi a koukal jak blázen. Prostě z 1W pořádnej obraz na česky mluvících programech nevykouzlíš!!! A čím větší panel (uhlopříčka přeci není nikdy dost velká že jo !!!) tím to platí dvojnásob. I když koukám, že Ty máš "jen" 101cm no no ale i to... Je to fullhd tak to pořádně nakrm! Letos prej maj laborovat i čt programy v hd na astře.

Jo a co je další katastrofa na cigi je absence epg. To bych tedy nepřežil !!! :D

Romko můj názor na 1W je si nechat toho openboxa. HDMI propojení na 1W celkem zbytečné, epg v kterém vant. vyniká taky na 1W zbytečné... A pokud chceš nahrávat a upravovat programy třeba přes pvr usb, tak pak až uvidíš nahrávku z astry tak budeš naštvanej že archyvuješ takovou nekvalitu. Taky jsem cigi chvíli měl ale opravdu jen chvíli. Pak to šlo o 24,5 stupně víc na východ a maximální spokojenost :D
Tím Ti nechci samozřejmě nějak něco nutit. Zase cigi má spostu zastánců co se týče množství programů (v současnosti je platí už jen blázen :D ) a nebo třeba speciální zaměření na určité kanály. Ale ptal ses na vanta tudíš pokukuješ po kvalitě obrazu...
Jo a nebo za 2 litry parabolu (při troše šikovnosti to ale funguje i na nějaké obyč 80ce a víc) + teda další 2 za kartu a lnb a dát to zhruba na hotbirt a přidat konvertor a šilhat na -1° a na 23.5°... O motoru neuvažuj, čekat 20-30 sec. než to otočí to je taky katastrofa. !!! (Obzvlášť když máš programy napřeskáčku :D :D :D )
Pak budeš mít veškerou nabídku "mazanice" z intelsatu kde využiješ emu a kvalitu z astry kde využiješ epg, hdmi atd...
Samá katastrofa... Je to těžké což?
Keras
keras
 
Příspěvky: 208
Registrován: 27 led 2009, 20:11

Re: Má už někdo zkušenosti s Vantage HD-1100 S

Příspěvekod romko1 » 24 úno 2009, 09:51

Ahoj Keras,

je mi uplne jasne ako to myslis....A ma to logiku: citujem:
Pak budeš mít veškerou nabídku "mazanice" z intelsatu kde využiješ emu a kvalitu z astry kde využiješ epg, hdmi atd...

Podme si to prosim rozobrat do detailov:
Hm... mam moznost vymenit v moj Openbox 810 za iny prijimac, preto sa pytam na ten Vantage HD-1100.
Troska ma zaskocila tvoja informacia o moznosti vyuzitia citujem: (při troše šikovnosti to ale funguje i na nějaké obyč 80ce a víc) pridat lnb a dát to zhruba na hotbirt a přidat konvertor a šilhat na -1° a na 23.5°... pytam sa: nie je to moc daleko od seba?
Mam Al parabolu 85cm Mascom, tak budem velmi rad, ak mi v kratkosti napises (aj sukromnu spravu mozes poslat) ako je to mozne urobit...
Tiez ma prekvapuje, ze HD kanaly CZ-SK su dost porozhadzovane: HBO HD - Amos 1, Eurosport HD a FilmBox HD - HotbIrd 7A, Nova HD- Astra 1E 23,5°E....
Vdaka za info
romko1
 
Příspěvky: 5
Registrován: 23 úno 2009, 13:54

PředchozíDalší

Zpět na Vantage HD-8000 / HD-7100 / HD-6000 / HD-1100

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron