forum.vantage.cz

Podpora přijímačů Vantage

Zkušenosti s HD-1100 S + také zkušenosti s externí HDD...

Diskuze o přijímačích řady Vantage HD.

Re: Má už někdo zkušenosti s Vantage HD-1100 S

Příspěvekod TomB » 17 úno 2009, 08:12

No, já mám sice HD8000, ale železem je to stejný a co se týká kvality na SD kanálech, tak mám pocit, že s plasmou Sams. PS42-C96HD je lepší nepoužívat upscaling na 1080i. Obraz je pak jakoby mázlej. Nechal jsem nastavení na "Auto" sice to trvá při přepnutí z SD na HD a opačně tak vteřinu, ale obraz na obou je parádní. (Skylink)
Mám k tomu připojenej ext. 2,5" USB HDD Seagete 160 v rámečku Akasa a jakmile vypnu satík, tak se vypne i HDD. Pokud je tuner zapnutej, tak si i disk poblikává. Asi se točí. Ale to neřeším, protože má provozní spotřebu 1,5W.
A jak i někdo někde psal, připojovat a odpojovat USB pouze ve standby, tak ho tam připojuju i odpojuju za provozu a bez problémů, jen se vždy bjeví info hláška.
TomB
 
Příspěvky: 8
Registrován: 31 pro 2008, 15:13

Re: Má už někdo zkušenosti s Vantage HD-1100 S

Příspěvekod keras » 17 úno 2009, 10:06

no vidíš to TomB to ještě zkusím zalaborovat s tím rozlišením !!! To mě nenapadlo... Z toho SD jsem trochu zklamanej třeba to pomůže. I když na starém fw jsem měl vyzkoušené, že na panáku 50" hd ready je nejleší výsledek to nechat na 1080i.
S tím HDD, že má při provozu jen 1,5W... To je spotřeba v idle stavu čili že plotny stojí ! Jinak je to kolem 10W... Mě právě ale ten hdd nezastavuje. Ani ve standby se nezastaví a motá se furt. Jedna věc je, že se hdd sám neumí přepnout do idle stavu (není to přímo externí hdd které to asi umí, ale hdd z noťasu v rámečku-tam se to nastavuje asi jen softwarově ve woknech...) a druhá věc že ten vant. 1100 má usbčko furt pod napětím a nejde to vypnout. To je škoda. Kdyby se motal jen při puštěném přijmači tak to zkousnu...
Jinak já ho taky připojuju a odpojuju i při puštěném přijímači a v poho. Teda pokud zrovna na něj nezapisuju :D :D :D
Jdu zkusit ten upscaler...

Jo stabilita 024601_beta2 na vant. 1100 je OK !!! Od včerejška zatím bez pádu a záseku...
Keras
keras
 
Příspěvky: 208
Registrován: 27 led 2009, 20:11

Re: Má už někdo zkušenosti s Vantage HD-1100 S

Příspěvekod TomB » 17 úno 2009, 10:19

ad HDD. bacha, já mám 2,5" disk. Ten má opravdu jen 1,5 W při provozu.
Hledal jsem až jsem vybral SG Momentus® 5400.5, 160 GB, jedna plotna, seek avg. 1,3 W, r/w avg. 1,6W, iddle 0,7W, stb 0,2W
Ty příkony o kterých píšeš ty jsou od klasických 3,5" disků.
Jo, a co je super, tak mi tenhle disk chodí jen na jedno USB a v pohodě si s tím vystačí, žádný další napájení není potřeba.
TomB
 
Příspěvky: 8
Registrován: 31 pro 2008, 15:13

Re: Má už někdo zkušenosti s Vantage HD-1100 S

Příspěvekod keras » 17 úno 2009, 11:58

OK to máš tedy opravdu nízkou spotř...!!! Ale i 2,5" mají těch 10W !!!
Mě to také chodí na jedno USB (málokteré PC ho jedním usb nakojí...) - vant. má opravdu silné napájení do USB což je supr protože nemusí být přídavné napájení...
Keras
keras
 
Příspěvky: 208
Registrován: 27 led 2009, 20:11

Re: Má už někdo zkušenosti s Vantage HD-1100 S

Příspěvekod TomB » 17 úno 2009, 12:04

však jsem taky takovou spotřebu hledal :D
ale mě ho utáhne i PC a stejně tak u USB hub v LCD. A dokonce mu stačí i jeden port USB jako napájecí, když data posílám do PC přes eSATu. Asi se samsungu povedl.
Vychází to ale ze specifikací, i když je to tak půl napůl, USB 5V, 0,5A = 2,5W to bohatě stačí. Ale ten disk má psanej startovací proud 1A. tak buď to samsung nadhodnocuje, nebo jsou ty USB tak dobrý.
Navíc mě napadlo, v souvislosti se zahříváním HD8000, že by bylo vhodnější dovnitř montovat právě jen 2,5" disky, místo 3,5". Míň topí. Jen jsou ve velkých kapacitách bohužel dost dražší.
TomB
 
Příspěvky: 8
Registrován: 31 pro 2008, 15:13

Re: Má už někdo zkušenosti s Vantage HD-1100 S

Příspěvekod keras » 17 úno 2009, 14:49

JJ moje řeč. 8000 je el. pánvička... Ten muj hdd 2,5 je taky studenej... Určitě by to bylo lepší řešení s tou 2,5kou !!! V Pc mám hdd 36°C a jen hodně mírnej průvan kolem něj... V krámu jsem viděl 8000 s hdd bez ventoše - blázni ! Ruku jsem na tom sotva udržel. Když nic jiného (asi je to na to stavěné ;) )tak ten hdd půjde brzo do kopru...
Ten upscaling danej na auto se možná jeví jako lepší alternativa. Těm SD kanálum to mírně pomohlo. Sice ta doba při přepínání progr. je pekelná, ale zase si plazma sama upraví poměr stran aby vyplnila celý panel což mám osobně radši. Deformace mi nevadí, spíš chci plný panel! Na to rozlišení 1080i to tvrdošijně nechávalo jak po bokách tak i nahoře a dole černé pruhy tak jak to vysílali...
Keras
keras
 
Příspěvky: 208
Registrován: 27 led 2009, 20:11

Re: Má už někdo zkušenosti s Vantage HD-1100 S

Příspěvekod TomB » 17 úno 2009, 14:56

ta doba při přepínání je ale dlouhá jen při změně z HD na SD nebo naopak, jinak při změně kanálů SD-SD jde "okamžitě".
Já sem nechal na AUTO jak upscale tak i rozměr. Já zase raději správný poměr stran, i za cenu, že mám černé okraje na boku.
TomB
 
Příspěvky: 8
Registrován: 31 pro 2008, 15:13

Re: Má už někdo zkušenosti s Vantage HD-1100 S

Příspěvekod keras » 17 úno 2009, 20:34

No jo sd-sd, ale rodiná televize, lítá to furt mezi ct1, nova, prima......... Ta nova to kazí :D Dám tam novu SD :D :D :D

Hele kdo ste zkoušel ten fw beta2 ????????????
Mě se ten obraz nějak nezdá !!! I ostatní si doma všimli... Zdá se mi to nějak přeostřené nebo co, nevím no... Pozoruji i víc kostiček (myslím kostiček na hranách obrazu-ten antializing...) - to před tím nebylo... Koukal jsem, že mám navátej na parabole sníh, ale tím to přece není. To bude ten beta fw.
Napište názory na obraz... Dík
Keras
keras
 
Příspěvky: 208
Registrován: 27 led 2009, 20:11

Re: Má už někdo zkušenosti s Vantage HD-1100 S

Příspěvekod Primo » 18 úno 2009, 16:49

Ahoj
Nazor na nove FW ti zatim nereknu, protoze jsem pred koupi a zatim sbiram poznatky na forech. Obecne lze ale rici, ze zasnezena parabola pripadne i konvertor jak jsem to mel ja snizuje silu signalu az na mimimun, takze sem to musel jit oklepat. Take kdyz snezi je sila signalu mensi a s tim souvisi to kostickovani. Vzdy kdyz porovnavas obraz prepni si na mereni sily a kvality signalu a uvidis jak se to meni. FW je terba porovnavat pri stejne sile a kvalite, i sila signalu jednotlivych stanic je ruzna. Dospel jsi nekam s tim prihlasenim root? Je videt ten USB disk z PC?
Primo
 
Příspěvky: 25
Registrován: 02 úno 2009, 11:24

Re: Má už někdo zkušenosti s Vantage HD-1100 S

Příspěvekod keras » 18 úno 2009, 21:10

Zdar Primo
No ty právě mluvíš o tom druhém kostičkování! Toto co já myslím jsou nevyhlazené hrany... Sem to blbě řekl!
Sílu mám 94 a kvalitu 91. Zajímavé je, že na starém SD Kaonu jsem to měl S=cca84 a Q=cca70. Parabolu mám hodně starou, ještě kovovou prům. asi 65cm-nevím přesně, ale je menší...

Jo tu síť jsem ještě nezkoušel a kdo ví jestli budu. Psals: "Je videt ten USB disk z PC". To určitě bude, ale já to chtěl naopak aby Vant. viděl přes lanku velkej 3,5" hdd v PC a mohl na něj zapisovat!!! Ale řekl bych, že přes lan toto asi nee.
Ten ext. 2,5 hdd (40GB) funguje super, akorát se hajzlík nezastavuje. Tak ho vypojuju no. Furt lepší než pouštět to htpc co mám vedle. Ono těch 40GB na příležitostné nahrávaní bohatě stačí. Pro mně určitě!
Kdo by věděl jak docílit vypnutí hdd (přes usb) alespoň ve standby modu dejte vědět!!!!!!!! Nový fw na hdd jsem dříve psal, že sem zkoušel, ale pravda je taková, že jsem na tento hdd fw vůbec nenašel :( :
Toschiba 40GB
MK4021GAS
HDD2182 F

Psali mi, že by se s novým fw třebas vypínal, ale holt jinej fw nemám. Ani jsem na hdd firm nikdy nedával a nezajímal se o to zda to jde :D Ale bude to určitě podobné asi jak na všechno ostatní (cdrom, bios, satelit atd.)

Ještě k tomu menu ve vantage. Timeshift (auto nebo ručně) na to vliv nemá a ta druhá položka se nejmenuje "hdd auto suspend" ale přesně "HDD Auto Standby". V infu je psáno, že při nečinnosti ten HDD po 5 min. přejde do standby režimu. Ale tím soudruzi stopro mysleli hdd interní přes sata ve vyžších modelech... Kdo ví zda HDD přes usb to vůbec někdy podporovat bude.
čau
Keras
keras
 
Příspěvky: 208
Registrován: 27 led 2009, 20:11

PředchozíDalší

Zpět na Vantage HD-8000 / HD-7100 / HD-6000 / HD-1100

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků

cron