forum.vantage.cz

Podpora přijímačů Vantage

Zkušenosti s HD-1100 S + také zkušenosti s externí HDD...

Diskuze o přijímačích řady Vantage HD.

Re: Má už někdo zkušenosti s Vantage HD-1100 S

Příspěvekod losos » 26 zář 2009, 19:56

I mně se zprvu těch 47" (120 cm) zdálo mnoho, ale za pár týdnů jsem si zvykl a teď se mi to zdá již málo, klidně bych snesl i 50-55"... - na HD je to fantastický zážitek - neváhejte, berte co největší, (doporučuji LCD, má malou spotřebu - a to u těch větších rozměrů je důležité, neboť tak velké plasmy berou i 500 W...).
47PFL5603D, TF 7710 HDPVR 750 GB, a od 18.11.09 Ariva 200 HD (zatím bez poruchy)
losos
 
Příspěvky: 95
Registrován: 02 úno 2009, 11:19

Re: Má už někdo zkušenosti s Vantage HD-1100 S

Příspěvekod keras » 27 zář 2009, 16:08

A je losos debata co kolik žere. :D Berte plasmu ta žere míň! ;)
Keras
keras
 
Příspěvky: 208
Registrován: 27 led 2009, 20:11

Re: Má už někdo zkušenosti s Vantage HD-1100 S

Příspěvekod Markus » 06 říj 2009, 20:43

Dobrý den
Mám zájem si koupit tento přijímač, pročetl jsem tyto příspěvky a chci se jenom zeptat a ujistit se zda jsem to pochopil správně.
1.Nemusím kupovat modul Cryptoworks pokud si do něho nahraji neofic.firmware.
2.Tak že hned jak si koupim tento přijímač mohu do něj nahrát tento firmware a bude fungovat karta Skylink po vložení do modulu který má tento přijímač?
3. Jde stáhnout tento neofic.firmware na tomto foru pod názvem "Vantage FW unofficial" kde jsou uložené všechny verze?
4.Nebo je lépe stahnout firmware z jiného serveru?
Promiňte za moje laické otázky a děkuji za odpověd.
Markus
 
Příspěvky: 2
Registrován: 06 říj 2009, 20:13

Zkušenosti s HD-1100 S + také zkušenosti s externí HDD...

Příspěvekod keras » 06 říj 2009, 21:31

1 ne
2 ano
3 ano
4 je to jedno
Keras
keras
 
Příspěvky: 208
Registrován: 27 led 2009, 20:11

Re: Má už někdo zkušenosti s Vantage HD-1100 S

Příspěvekod weny » 08 říj 2009, 09:47

Dobrý den,
delší dobu jsem se neozval, můj problém s nahráváním na ext. disk je vyřešen. Teď jsem se dověděl o ext. disku bez samostatného zdroje toto (cituji):

bohuzel, satelitni pristroje disky bez externiho napajeni nepodporuji hrozi zniceni interniho zdroje
pri pretezovani odchazeji rychleji kondenzatory a tak je to jen otazka casu.

Můžete mi napsat Váš názor, teď se bojím disk používat.
Díky a přeju příjemný den. Weny.
weny
 
Příspěvky: 13
Registrován: 09 zář 2009, 08:08

Re: Má už někdo zkušenosti s Vantage HD-1100 S

Příspěvekod keras » 09 říj 2009, 08:57

USB napájení je max. 0,5A. na jedno usb. Proto ext. hdd blbnou pokud žerou víc a usb to nedokáže dodat.
Když si vynásobíš 0,5A krát 5V vyjde Ti 2,5 watu spotřeba. Oproti 29 watům max. které "žere" Vant při provozu je to opravdu zanedbatelná hodnota a tyto řeči nezasvědcených jsou irelevantní a zavádějící.
Na druhou stranu je sice pravda, že to nějaký zvýšený odběr znamená, ale když si vezmeš CA modul který je údajně horký ja sviňa a dají se na něm smažit moje oblíbené "vantovské vejce" tak to bude daleko větší zátěš oproti hdd. (muže být jen horký od okolí uvnitř stroje - to nevím přesně...)

Dva roky je na něj záruka a nikde nepíšou nepoužívat 2,5" hdd bez napájení. A za dva roky tu budou uplně jiné přístroje a budem koukat po něčem jiném... :D :D :D

Ne, fakt se není čeho bát... ;)
Keras
keras
 
Příspěvky: 208
Registrován: 27 led 2009, 20:11

Re: Má už někdo zkušenosti s Vantage HD-1100 S

Příspěvekod pavel33 » 12 říj 2009, 18:50

Weny,
nejlepší prográmek na formátování na FAT32 v PC je asi Fat32Formatter, jde to i pomocí Swissknife, ale ten má nějaké velikostní omezení, teď z hlavy nevím jaké.
Jinak píšeš, že máš nějaký starší firmware, mě to také u nějakého staršího dělalo(nevím už u kterého), že nahrávání přes časovač blblo, Vantage se zapnul, ale nahrávat nezačal, dělal jsem to tak, že jsem ho nechával zapnutý, on nahrál a sám se vypnul, další firmware tento problém odstranil, být tebou dám si tam firmware 2.52, je asi zatím nejlepší, 2.53 blbne u Skylink, nebo CSlink docela často hlásí "kódovaný program" a musíš přepnout tam a zpět aby se to "chytlo" je to dost otravné a 2.54 jsem zatím netestoval, tak ti ho nechci doporučovat :-)

weny píše:Zdravím všechny, především kerase!
Na fakt, že mi počítač neumí naformátovat disk na FAT 32 jsem přišel tak, že při připojení disku k PC a zadání "naformátovat" se mi objeví tabulka, kde je NTFS sice na roletce, ale jiná možnost tady není, Prý existuje jakási utilita, ale to už je na mně moc.


Kerasi,
2 roky utečou jako voda, vždyť už to teď bude skoro rok, co ho máme a mrkni se na zdroj, je na něm pasivní chladič, ale ten je horkej jako svině, ale nemusí to být ext.HDD možná je takhle horkej i bez něj. Dělal jsi něco se zahříváním Vanta? Už mi štve, že se docela hřeje, asi tam někam přihodím ventilátor. Nejvíc se asi hřeje procesor, ale přímo nad ním je jen plech bez jakéhokoliv žebrování, takže dát tam ventilátor, tak nebude mít kam foukat :-(


keras píše:Na druhou stranu je sice pravda, že to nějaký zvýšený odběr znamená, ale když si vezmeš CA modul který je údajně horký ja sviňa a dají se na něm smažit moje oblíbené "vantovské vejce" tak to bude daleko větší zátěš oproti hdd. (muže být jen horký od okolí uvnitř stroje - to nevím přesně...)

Dva roky je na něj záruka a nikde nepíšou nepoužívat 2,5" hdd bez napájení. A za dva roky tu budou uplně jiné přístroje a budem koukat po něčem jiném... :D :D :D

Ne, fakt se není čeho bát... ;)
Vantage HD-1100 S (Skylink), Maximum E85 - 23,5°E, 19,2°E, 13°E a 1°W, HDD Samsung 2,5" HM320JI v ext. boxu Welland ME940J
pavel33
 
Příspěvky: 12
Registrován: 04 úno 2009, 12:42

Re: Zkušenosti s HD-1100 S + také zkušenosti s externí HDD...

Příspěvekod keras » 12 říj 2009, 22:10

Čus Pájo,
No jo je to pekáč jako sviňa. Jen si představte co zbytečné energie jde jenom do tepla... Má nějakejch necelejch 30 watíků a řekl bych, že to jako třicítka žárovka bude :D :D :D
Je to holt o mikrotechnologii jako u CPU. Dělali se 0,18mikronů, potom 0,13, 0,9, pak míň a míň a dnes několik gigahertzů utáhne jen pár watů s minimem ztrát co jde do tepla...

Hele to teplo jsme řešili už kdysi přece. Já osobně vyhodil u zdroje ten plast kterej je tam k ničemu (a kdyžtak na záruku tam jde dát zpátky...) a je to o pár stupínku lepší... Ještě to nechám, ať to v záruce pěkně peče, a pak se podívám na teplovodivé pastičky což jsou zaručený kurvítka a kdyžtak to po záruce přepastuju, předělám chladiče (nejlépe větší pasívky) a chtělo by to i osadit tím ventošem jen kvůli minimálnímu průvanu.

Teď to neřeším, vejce to peče solidně, líp než pekáč vod ťamanů... :D
Ahoj

P.S.: Na to CPU bude nejlepší windtunýlek, ale holt záruka...
Keras
keras
 
Příspěvky: 208
Registrován: 27 led 2009, 20:11

Re: Zkušenosti s HD-1100 S + také zkušenosti s externí HDD...

Příspěvekod forestak » 15 říj 2009, 06:34

Zdravím zdejší odborníky na Vantage. Plánuji pořízení HD satelitu. Po přečtení několika recenzí a diskuzních fór jsem koupil Opticum 9500 HD, ale jsem s ním dost nespokojen. Překousnu půlminutové bootování přístroje, tomu se asi u žádného HD satelitu nevyhnu, ale co mi vyloženě vadí, je dost špatně řešené EPG (zvykl jsem si na SD Technisat, kde je to podle mě ideální), dále odezva tlačítek na DO, ale HLAVNĚ nutnost přesně nasměrovat DO na přijímač, jinak nereaguje. Na tohle jsem si já, ani moje žena za 3 týdny používání prostě nezvykli a krká nás to dnes a denně. U předchozího SD Technisatu jsem mířil DO třeba do stropu a satelit reagoval bez problémů a v podstatě s nulovou odezvou. Chci se proto zeptat, jak je to u Vantage HD-1100 se strukturou EPG a hlavně, jak je na tom směrovost DO. Děkuji předem za jakoukoliv odpověď
forestak
 
Příspěvky: 2
Registrován: 15 říj 2009, 06:16

Re: Zkušenosti s HD-1100 S + také zkušenosti s externí HDD...

Příspěvekod keras » 15 říj 2009, 13:59

Ahoj

EPG na Vantovi (podle mého soudu) nemá chybu... Je jedno z nejlepších... Dá se vybrat i mezi různými fonty písma pomocí různých firmwarů, ale stejně je nejlepší vždy jeden z těch posledních fw kvůli funkcím a vylepšením...
Směrovost DO bych řekl tak cca 30°
Odezva rychlá. Míval Vant kdysi problémy s DO - dvojkliky, zamrzávání, restarty, ale postupně s novějšími fw je vše dá se říct odstraněné.
HDčka jsou holt malé počítače a takto je chce brát a přistupovat k nim...

Je dobře, že o opticumu píšeš. Já ho měl za ty prachy za pohodovýho, ale je poptřeba vědět všechny okolnosti.
Ten boot jak už se mnohokrát psalo je daň za nízkou spotřebu ve standby. Zeptej se na ferdu 8900. Boot okamžitej, ale.....

S tou směrovostí to chápu, to nasere každého. Je to velmi nepříjemné. Koukám, že ho máš 3 týdny - škoda, už ho asi nevrátíš... Já osobně bych zkusil si pohrát s IR čidlem - povysunout ho, popř. dát před něj malou čočku a nebo to samé u DO. Prvně eliminuj co by to mohlo dělat. To nejspíš podle diody na DO nebo čidla v saťáku. A pak laborovat. S trochou elegance by to šlo i bez ztráty záruky. Třebas tu čočku přidělat zvenku na saťák. Stačí malinká spojka nebo rozptylka - to chce vyzkoušet... A i to povysunutí diody nebo čidla by šlo bez ztráty záruky pokud tam nebude pečeť...

Ta rychlost odezvy je dána holt strojem...
Tož tak...
Keras
keras
 
Příspěvky: 208
Registrován: 27 led 2009, 20:11

PředchozíDalší

Zpět na Vantage HD-8000 / HD-7100 / HD-6000 / HD-1100

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron