forum.vantage.cz

Podpora přijímačů Vantage

Vantage 8000HD problém s nahráváním

Diskuze o přijímačích řady Vantage HD.

Vantage 8000HD problém s nahráváním

Příspěvekod tommysoft » 26 zář 2009, 08:45

Ahoj všem,
chtěl bych se zeptat na tomto fóru na problém, který mám s Vantage 8000HDS a nevím si s tím rady. Mám zakoupený Skyling balíček, a abych nemusel kupovat CI modul, nahrál jsem do přijímače neoficiální firmware 25201, který emuluje Cryptoworks a kartu mám tudíž v CA slotu. Vše funguje v pohodě. K přijímači mám připojený externí USB disk (WD Passport 120GB). Sestava šlapala cca 14 dní bez problému. Poté se začaly objevovat nepravidelně problémy s nahráváním. Naprogramovaný pořad se prostě někdy nahraje a někdy ne (cca tak pů na půl). Chtěl bych se zeptat, zda se s tím někdo setkal?

Mám ještě jeden postřeh, pokud přijímač zapnu, tak se po cca 40s objeví hláška "Médium vloženo => USB1", pak po cca 50s "Externí médium připojeno => USB1", ale občas se objeví po pár vteřinách hláška "Externí médium nepřipojeno" a pak zase asi po cca 30s znovu "Externí médium připojeno => USB1", jako kdyby se disk odpojil a zase připojil.

Občas se mi dokonce stane, že i když je přijímač zapnutý a je naprogramováno nahrávání, tak se "jakoby" začne nahrávat, v seznamu stanic vidím u příslušného kanálu červené R ale ve skutečnosti se nenahrává, poznám to i podle toho, že disk nepoblikává, jak to dělá když se opravdu nahrává a on jednou za cca 2s uloží datový stream.

Netušíte někdo zda je to tím firmwarem? Zda je to známá chyba, která třeba bude (nebo už byla) opravena v další verzi a které? Moc díky za jakékoli postřehy nebo rady, co s tím.

Tom
tommysoft
 
Příspěvky: 8
Registrován: 26 zář 2009, 07:51

Re: Vantage 8000HD problém s nahráváním

Příspěvekod keras » 26 zář 2009, 09:00

Ahoj
(Edit: 28.září 2009)

Jo jo tohle ext. disk u Vantu dělá. Je to zásadní problém.
Jako první krok doporučuji - spustit na tom ext. HDD na počítači kontrolu chyb a zaškrtnout automaticky opravovat chyby. Budete se divit ale ten program ve widlích (jmenuje se chkdisk - je to xpéčkový následovník scandisku) najde docela hodně chyb a opraví je. Vznikají následkem tvrdeho restaru (vypnutí) Vanta, překřížením souboru, vytažením usbkabelu za provozu atd...
Dále to muže být tím, že máš na hdd tzv. bordel. Dlouho mu totiš trvá než Vant načte indexy od všech uložených souborů. Pak když použiješ timer tak samozřejmě hdd ještě není připravenej a nahrávka selže. On má chvíli čas (páč mrcha bootuje věčnost :) ) ale někdy to načtení indexů je ještě delší. Dělá to např. když jsou na hdd kromě nahrávek i pc data. Nebo když je tam nahrávek mnoho a ještě k tomu mnoho fragmentů - to jako, že něco nahraješ a smažež. Doporučuji tedy nejlépe znovu naformátovat popř. pokud tam budou nahrávky které chceš uchovat tak hdd připojit k PC (uvidíš co tam bude za marast - fragmentů), nedůležité věci promazat a hlavně defragmentovat! Podotýkám, že připojení musí být USB 2. Pokud to dáte na pomalejší 1 tak to je na několik dní :D

Dále doporučuji v PC po připojení ext. hdd zaškrtnout v ovladací panely-systém-obnovení systému tam zamodřit příslušný ext. hdd - nastavení - a tam zafajfkovat "vypnout nástroj obnnov. systému na této jednotce". On potom při připojení do pc nekontroluje co je na disku nového a nezvětšuje se tak ani adresář "system volume information". A ještě tento počítač-kliknout pravým na ext. hdd a dát vlastnosti a tam uplně dole ostranit fajfku z "indexovat obsah disku...." U tohoto ext. hdd je to zbytečné a nežádoucí!

Dále zkontroluj, jestli nemáš referenční kanál na čas nějak blbě nastavenej popř. ho vymaž.

Ještě taky je důležité po fleši fw dát tovární nastavení (zálohovat si kanály a pak je nahnat zpátky...)

Ještě zkontroluj zda hdd má dostatek ampér pro provoz. Několikrát ho připoj a musí se pokaždé roztočit (podle sluchu to poznáš) a nesmí v něm cvaknout a rozáčet se zase znova. Takto to dělá když je napájení (proud) na hranici možností a on po chvilce "spadne" a zase najede znova...

Tak vyzkoušej a dej sem vědět ať ostatní také ví...
Jo ten 2.52 tam nechej, je určitě nejlepší...
Keras
keras
 
Příspěvky: 208
Registrován: 27 led 2009, 20:11

Re: Vantage 8000HD problém s nahráváním

Příspěvekod tommysoft » 26 zář 2009, 09:54

Tak disk, než jsem ho tam připojil, tak jsem ho u PC musel zformátoval na FAT32 (Vantage neumí NTFS), navíc speciální utilitou od WD pro formátování velkých disků na FAT32 (windows se totiž brání dát disku většímu než 32GB FAT systém, Bill holt tlačí to svoje NTFS kam může). Pak teprve ho Vantage rozpoznal. Pak jsem ho ještě jednou zformátoval Vantagem, aby si to udělal po svém. Takže disk byl čistý a bez jakéhokoli PC bordelu a fragmentace. Satelit mám všehovšudy měsíc, takže ani ta fragmentace nahráváním nemohla být velká. Spíš si myslím, že prostě trochu škobrtá to USB ve Vantagi a není úplně spolehlivé, nebo možná může být problém i v konektorech, to nevylučuju, disk má za sebou už 3 roky provozu.

Nicméně jsem se před půl hodinou rozhodl to vyřešit úplně jinak, ten Passport jsem prostě rozdělal, disk vyndal a prostě ho dal dovnitř jako vnitřní HDD. Uvidím, nechám to takhle nějaký čas a budu zkoušet, jestli se to zlepší. Předpokládám že ta vnitřní SATA bude v pohodě. Jediný důvod, proč jsem měl ten disk jako externí byl, že kdybych si chtěl nejakou nahrávku uchovat, tak abych disk mohl přepíchnout k PC a přegrabovat to do AVI nebo DVD. Ale pokud jsem správně pochopil informace na různých fórech, jde se do toho Vantage připojit přes Ethernet rozhraní pomocí FTP a sosnout si cokoli z toho disku do PC přes kabel, je to tak? Pak bych to mohl vyřešit takhle, i když jsem to ještě nezkoušel a nemám to nastavené a prošlápnuté. Jestli se pletu tak mě prosím někdo opravte.

Dám sem po chvíli pozorování vědět, jak to dopadlo s tím nahráváním.

Tom

Edit: jo a jako referenční kanál pro synchronizaci času mám nastaveno ČT1, někde jsem se dočetl, že s tím měli nejlepší zkušenost .... nebo to mám úplně vyhodit? Někde jsem se dočetl že Vantage si pak čas synchronizuje pokaždé podle toho kanálu, z kterého nahrává a pokud je to na tom kanále nějak rozjeté, tak se třeba nic nenahraje, protože se čas šoupne třeba mimo to nahrávací okno ..... jde nějak nastavit, aby Vantage jel jen podle svého nastaveného času?
tommysoft
 
Příspěvky: 8
Registrován: 26 zář 2009, 07:51

Re: Vantage 8000HD problém s nahráváním

Příspěvekod keras » 26 zář 2009, 10:10

Ahoj, je vidět, že problematice rozumíš!!!
Ten hdd vevnitř nezapomeň požádně !aktivně! chladit nebo budeš mít problém s teplotou a nahrávka bude škobrtat.... Na to bacha!
O té utilitce na WD ve fat32 jsme tu psali - je potřeba pro disky větší než tuším 32gb (nebo tak nějak...)
K tomu hdd se samozř. budeš moct připojit přes lanku a přes router... Musíš ve Vantu dobře nastavit síť.
Ten refer. kanál já má osobně vypnutej a funguje mi to dobře. Nevím jestli si Vant čas synchronizuje pokaždé přes jiný kanál pokud je referent. kanál vypnutej. Měl by to brát někde globlně z družice ne? Nebo tam dát jak říkáš nějakej spolehlivej kanál. Ale neveřím tomu že kanály (evropské) budou mít rozhozené časy. To snad nee...

A ještě doplním když připojujete ext. HDD přes usb tak použijte co NEJKRATŠÍ !!! kabel. Ne nadarmo má WD jen takovej 20cm sopel. Není to kvůli uspoře kabelu, ale právě kvůli ztrátám (odporu) které v kabelu vznikají.
Jen tak pro jistotu - jak dlouhej jsi měl tommy kabel?
ahoj
Keras
keras
 
Příspěvky: 208
Registrován: 27 led 2009, 20:11

Re: Vantage 8000HD problém s nahráváním

Příspěvekod tommysoft » 26 zář 2009, 10:28

Ad FAT32 ... je to přesně jak říkáš a jak jsem taky psal ve svém příspěvku, do 32GB dávají widle FAT32 a nad 32GB NTFS, ale dá se to speciálníma utilitama obejít a WD je naštěstí dává ke svým externím diskům na CD, nebo jdou stáhnout z WD stránek.

Ad chlazení disku, při příležitosti montáže disku dovnitř jsem zamontoval i přiložený větráček, už jsem si něco o přehřívání Vantage přečetl. Ale zase ten disk co mám se moc nehřeje ... no jistota je jistota.

Ad referenční časový kanál ... jak jsem koupil tak prodávám, je možný že to někomu zlobilo při nahrávání z něčeho mimo Evropu, takže se uplatnil časový posun, ale to nevím, každopádně se může stát, že nějakou poruchou se to rozjede i u místních kanálů, je to jen technika ... ale pravděpodobnost je asi malá. To jestli se opravdu při nenastaveném referenčním kanálu synchronizuje vždy podle aktuálního může být pravda a nemusí, prostě jsem to četl. Ale dává to logiku, kdyby se to mělo synchronizovat podle družice obecně, tak bys asi někde musel nastavit z který, já přijímám celkem 3 Astry (19,2 + 23,5 + 28,2) a jak by si přijímač v tomhle případě vybral která z nich je referenční?

Ad USB kabel ... jojo měl jsem tam přesně ten 20cm origo "sopel" :) ... ale jak jsem psal, měl už za sebou 3 roky vyndavání a zandavání konektorů, takže ta spolehlivost mohla být všelijaká, ale nosil jsem ho u notebooku a problémy jsem s ním neměl.
tommysoft
 
Příspěvky: 8
Registrován: 26 zář 2009, 07:51

Re: Vantage 8000HD problém s nahráváním

Příspěvekod losos » 26 zář 2009, 19:39

Pro tomysoft tři věci :
1. Možná jsi měl disk původně připojený v jiném konektoru USB ? A v něm třeba fungoval lépe... ? Mám totiž dojem, že jsem někde četl, že to není jedno, ale nevím to jistě.

2. Referenční časový kanál - nevím, bohužel, jak je to u Vantage HD, ale u TF 7710 HDVR lze zvolit libovolný transpondér z libovolné družice - a ne jen jeden, ale třeba všechny - prostě se u nich zaškrtne zatržírkem, aby byl (v případě, že je na něm přijímač naladěn) aktivní. Takže abych eliminoval (znemožnil) nechtěnou aktivaci, musel jsem v tom módu prohlédnout všechny transpondéry na všech používaných družicích a to zatržení odstranit. Neplechu mi dělal nově doplněný transpondér s PENTHOUSE HD, který se po naladění objevil i s tím zatržítkem a vždy po přepnutí na tento program došlo ihned (do minuty) ke změně hodin na chybnou hodnotu.
Již jsem to pár dnů nekontroloval, tak s jistotou nevím, zda je to ještě tak, ale zmiňuji se o tom proto, protože tento kanál (PENTHOUSE HD na 9°E) můžete použít k vyzkoušení, jak to máte správně nastavit - u něj změnu času uvidíte prakticky ihned, stačí přepnout na informace a v infopruhu, nebo někde v Menu uvidíte ten zmršený čas...

3. Také se přimlouvám za zabudovaný harddisk - tím by měly podobné problémy s nahráváním zmizet...- uvádím to vždy a všude, že nemám rád externí harddisky - a dnes a denně čtu na fórech stále stejné nářky - i tady se o tom popsalo již mnoho stran - a určitě ještě popíše, že ?
Naposledy upravil losos dne 28 dub 2012, 17:25, celkově upraveno 2
47PFL5603D, TF 7710 HDPVR 750 GB, a od 18.11.09 Ariva 200 HD (zatím bez poruchy)
losos
 
Příspěvky: 95
Registrován: 02 úno 2009, 11:19

Re: Vantage 8000HD problém s nahráváním

Příspěvekod keras » 28 zář 2009, 08:47

On on ten interní hdd má totiš jednu obrovskou výhodu. Nedá se přenášet a tudíš ho člověk nepoužívá na nic jiného než na záznam ze saťáku. Nezanese si tam pc marast, atd... Proto se ty interní "chovají lépe" ;)
Keras
keras
 
Příspěvky: 208
Registrován: 27 led 2009, 20:11

Re: Vantage 8000HD problém s nahráváním

Příspěvekod tommysoft » 29 zář 2009, 06:12

Pro losos:
Ad HDD - ten disk jsem měl s USB 2.0, je to sice 3 roky stará 120GB, ale myslím že tyhle WD Passporty se ani nedělaly s USB 1.0, při týhle velikosti by to bylo neprovozovatelný. A přijímač má podle specifikací 3x USB 2.0, takže kam bych ho píchnul v přijímači by mělo být jedno. Každopádně jsem ho měl zezadu v tom plochém USB portu hned vedle antén a ten je označen USB 2.0

Ad referenční kanál - myslím že u 8000HD je v nastavení možnost zvolit pouze konkrétní kanál, nebo nic. Potíž je právě v tom, jak se to chová, když je tam to "nic" a odkud to bere tu časovou referenci (a jestli se vůbec synchronizuje a nejede jen podle vnitřního času) a to zatím nikdo přesně nevěděl ... ale to je jedno, můj problém byl evidentně v tom USB a ne v referenčním kanálu pro čas. Na kanál Penthouse HD bohužel "nevidím", resp. na dužici 9°E nevidím, abych to vyzkoušel. Takže si tam nechám tu doporučovanou ČT1.

Ad nahrávání - ano skutečně vnitřní disk je zatím bez problémů, navíc to disk uspává při nečinnosti, takže se zbytečně netočí pokud není potřeba. Takže USB varianta definitivně zavržena.

Díky všem za postřehy a tipy.
Tom
tommysoft
 
Příspěvky: 8
Registrován: 26 zář 2009, 07:51

Re: Vantage 8000HD problém s nahráváním

Příspěvekod losos » 29 zář 2009, 17:54

"Ad nahrávání - ano skutečně vnitřní disk je zatím bez problémů, navíc to disk uspává při nečinnosti, takže se zbytečně netočí pokud není potřeba. Takže USB varianta definitivně zavržena."

Tak tohle má mé nejvřelejší sympatie... (a nejenže to disk uspí, ale jej také včas nastartuje a počká s nahráváním, až se disk rozběhne - a to je ovšem to hlavní !)
A ještě jsem chtěl upozornit ty, co to neznají, na thread : "Jak na Vantage HD ?" zde :
http://www.cssf.cz/showthread.php?t=321 ... ht=Vantage
Je tam (na druhé stránce) i o tom, jak chladit procesor Vantage a vůbec je tam všechno možné, odpovědi na důležité otázky, atd... - rozhodně doporučuji pročíst všem ! Ubude dotazů...
47PFL5603D, TF 7710 HDPVR 750 GB, a od 18.11.09 Ariva 200 HD (zatím bez poruchy)
losos
 
Příspěvky: 95
Registrován: 02 úno 2009, 11:19

xxx

Příspěvekod jira » 28 pro 2009, 15:32

Saidxxx píše:Zdar !!
Nastaveni anteny

Napájení LNB Zap
Zem delka 23.5
Typ LNB Universalní 1
Kmit LNB
Režim DiSEqC DiSEqC podle počtu LNB
Ton 22 kHz Auto
Unicable OK
Motor Ne jestli ho máš tak - Ano
DiSEqC 1.1 Vyp zase záleží co tam máš

čT 24 nepouživám pro nastavení antény je shodná frekvence na okolních družicích , lepší je TA 3, Z 1 , Očko , a.t.d.Kartu tam dej až budeš mít nastavenou anténu!!!


Chyby při nahrávání
Koupil jsem vantage 8000 s interním HDD 500GB. Nastavení antény bez manuálu jsem dělal metodou pokus omyl, až začaly oba tunery fungovat (alespospoň jsem si to myslel). Jenže nejspíš není nastavení OK, jinak by nahrávání na HDD snad nemohlo fungovat tak katastrofálně (nehraje se jen část, přerušovaně jako bych to řehrával větší rychlostí, apod.....). Mám LNB monoblock Twin, původní FW 2.5201. Modul Cryptoworks a kartu skyline. Zkoušel jsem různě přenastavit Režim DiSEqC (nyní mám na jednom tuneru DiSEqC1 na druhém DiSEqC2) i DiSEqC 1.1 jsem různě zkoušel. Pokud však nahrávám zároveň z obou tunerů, nebo na některý tuner koukám a zároveň nahrávám, nahrávka se 4 x z 5 pokusů nezdaří správně (nejspíš se to nějak tluče). Kdo mi poradí co s tím?
:?
jira
 
Příspěvky: 5
Registrován: 28 pro 2009, 15:07

Další

Zpět na Vantage HD-8000 / HD-7100 / HD-6000 / HD-1100

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron