forum.vantage.cz

Podpora přijímačů Vantage

Vantage 6000, 7100 a Cryptoworks

Diskuze o přijímačích řady Vantage HD.

Re: Vantage 6000, 7100 a Cryptoworks

Příspěvekod keras » 20 zář 2009, 19:09

Anonymous píše:
Anonymous píše: Jo tak uz chapu, zadny cesky vysilatel pres EMU nevali :( Me jeden znamej tvrdil, holt odbornik...


Nechápeš, v "emu nevalí nikdo"...
Na digi (intelsat nebo thor) jedou všechny české programy v systému kódování nagravision 2 které jde obejít tzv. emulací... Známej tomu trochu rozumí... ;)
Keras
keras
 
Příspěvky: 208
Registrován: 27 led 2009, 20:11

Re: Vantage 6000, 7100 a Cryptoworks

Příspěvekod Shefca » 20 zář 2009, 19:52

keras píše:
Anonymous píše:
Anonymous píše: Jo tak uz chapu, zadny cesky vysilatel pres EMU nevali :( Me jeden znamej tvrdil, holt odbornik...


Nechápeš, v "emu nevalí nikdo"...
Na digi (intelsat nebo thor) jedou všechny české programy v systému kódování nagravision 2 které jde obejít tzv. emulací... Známej tomu trochu rozumí... ;)
Ale chapu. :) "V EMU nevali" jsem myslel tak, ze se jejich kodovani neda obejit pomoci EMU. Je me jasny, ze nikdo oficialne v EMU nevysila, tak natvrdlej zase nejsem :) S tim Intelsatem mas pravdu. On me ovsem tvrdil neco o Skylinku a EMU, coz je asi nesmysl. Skoda, ze tam nejsou i ceske HD kanaluy, to bych se Skylinku i vzdal. Takhle je pro me 23,5 nutnost, ale ten Intelsat me taky celkem laka, minimalne kvuli Eurosportu 2. Ted ovsem vymyslet, jak s jednou 80kou parabolou chytat zaroven Intelsat a Astru. Bez motoru zrejme neresitelne. :(
Shefca
 

Re: Vantage 6000, 7100 a Cryptoworks

Příspěvekod keras » 21 zář 2009, 17:06

Cituji:
"Ale chapu. "V EMU nevali" jsem myslel tak, ze se jejich kodovani neda obejit pomoci EMU. Je me jasny, ze nikdo oficialne v EMU nevysila, tak natvrdlej zase nejsem"

Už je v tom zmatek. Někdo tu mluvil o český programech... Právě že jejich kodování (těch českých programů) se DÁ obejít pomocí emu... Ale Tys asi myslel ty sporovní kanály tak tam asi ne (nepamatuji se co vše na cigi vysílá)

A o tom skylynku.
Samozřejmě, že na astře 23,5° se také dá chytnout paket který jde rozkodovat bez karty. Jmenuje se KD čili kabel dojčland.
Dřív se dal i "premiére", ale ten už pár měsíců nejde emulovat. Na KD je tak 30 programů které jdou chytat takto emulovaně stejně jako celé cigi na thoru či intelsatu. Vyílají stejně jako cigi v nagře 2.
Jsou tam dvě "hezké" péčka kde 24 hodin denně medujou. :D Dále tvuj vysněný eurosport 2. Pár dětských kanálů, několik mtvíček, atd. Ovšem clý tento paket je v němčině. Ale na péčko to nevadí :D a na sport také moc ne...

Tady máš pár odkazů které se můžou hodit:
http://cz.kingofsat.net/pack-kabeld.php

A tady pár klíčků aluminiových :)
http://np-ulc.net/index.php?PHPSESSID=a ... HD%20Serie

No a s tím motorem se na to vyser, páč než se ti přetočí motor na jinou družici tak se z toho vosypeš. Nebo jen blbě zmáčkneš kanál (z jiné družice když je to třebas seřazené napřeskáčku nebo jen tak omylem) a katastrofa je na světě kór když stará sleduje ordinaci! :D

Takže řešení jsou tři:
1. 2 paraboly

2. Velkou parabolu (90 a víc) a použít multifokus. Je to tak na hraně, ale dá se to seštelovat. 23,5° a 1° východně je dokupy 24,5° ale opravdu to funguje. Astra má silný signál jak hrom, ale s digi je to daleko horší - ten musí být přesně...

3. Použít tzv. toroidní parabolu která stojí tak 2tis. ale je to zaručené s dobrým ziskem i při bouřce a tak...

Takže se mnějte klucí!
Keras
keras
 
Příspěvky: 208
Registrován: 27 led 2009, 20:11

Re: Vantage 6000, 7100 a Cryptoworks

Příspěvekod Shefca » 21 zář 2009, 19:44

Jasně Keras, už je tady v té diskusi trochu chaos. Já už jsem si o víkendu leccos nastudoval, s něčím mi pomohly i tvoje rady (diky za ně), začínám se v tom docela orientovat. Vantage 7100 s neofiko firmwarem už jse objednanej, tak až to přijde, už snad budu vědět, co a jak.
BTW: Na motor vůbec nemyslím, už proto, že na tu parabolu budou napojený dva receivery a nehodlám se hádat, jestli bude fotbal nebo Ordinace :), to byl jen takový povzdych, že se na Intelsat asi nedostanu. Nicméně o druhé parabole popřemýšlím. Takže ještě jednou dík tobě i ostatním tady za rady.
Shefca
 

Re: Vantage 6000, 7100 a Cryptoworks

Příspěvekod losos » 21 zář 2009, 20:37

"Jo tak uz chapu, zadny cesky vysilatel pres EMU nevali Me jeden znamej tvrdil, holt odbornik..."

Hm, je také možné, že ten jeden známej něco zaslechl o tom, že i programy Skylinku lze sledovat "pirátsky" - mohlo by to mít původ v "jedna paní povídala", že na starých kartách TaT lze provést pomocí programátoru nějaký zásah, který prý způsobí, že... - prostě, něco prý způsobí. Co ? To ta paní již nevěděla jistě...
Zajímavé přitom je, že skutečně vypukla sháňka po těchto starých kartách - zájemci jsou ochotni za ně zaplatit až dvakrát víc, než stojí nová karta Skylink...
Je zajímavé sledovat o tom občas probíhající diskusi na různých fórech - i na cssf.cz se o tom v diskusi (v bazaru) velmi opatrně psalo : http://www.cssf.cz/showthread.php?t=35188
47PFL5603D, TF 7710 HDPVR 750 GB, a od 18.11.09 Ariva 200 HD (zatím bez poruchy)
losos
 
Příspěvky: 95
Registrován: 02 úno 2009, 11:19

Re: Vantage 6000, 7100 a Cryptoworks

Příspěvekod Shefca » 24 zář 2009, 20:15

Tak už mám Vantage 7100 doma. Měl bych k němu pár dotazů a vzhledem k tomu, že je to takový mišmaš, nechci zakládat nový topic a píšu to sem:

1. Mám problém s naladěním rádií. Na starém receiveru to se stejnou kartou bylo v pohodě, ale Vantage mi u většiny stanic (které by měli být se Skylink kartou dostupné), hlásí, že hledá signál. Občas se chytí ČRo Leonardo nebo D-Dur, ale třeba Radiožurnál nikdy. Jako čert to vem, nemám satelit kvůli rádiu, ale celkem mě to zarazilo.

2. Nahrávaní - tady bych upozornil, že jsem ještě nepořídil HDD, ale zkouším to jen se 2 GB flashkou, na kterou nahrávát jde, takže ačkoliv je mi jasné, že je to řešení nedostačující, v principu by na odhalení much mělo fungovat. Přímé nahrávání funguje bez problémů, ale když si nahrávání načasuju (ať už manuálním zadáním času nebo přes EPG) nenahraje se nic. Snad je to tou flashou, ještě to vyzkouším s HDD, ale jak říkám, přímo nahrávat na ni jde, tak nechápu, proč by nefungovalo časování. Navíc když si teda nastavím timer pro nahrávání a vypnu mašinu do StandBy, tak ta se v čase začátku nahrávání zapne, přesto nic nenahraje.
A s tím souvisí ještě jeden problém. Když se receiver kvůli timeru zapne ze standby modu, tak se po plánovaném ukončení jaksi zapomene vrátit do StandBy. Snad je to tím, že to nahrávání neproběhlo v pořádku...

3. Jak nahrát klíče do přehrávače? Přes VantageMaker 2.4 jsem si stáhnul klíče, ale teď nevím, jak je z flashky dostat do Vantage. Napadlo mě, že to bude přes nějakou položku v menu Sotfware Manager, ale tam si moc nejsem jistý přes kterou. Zkoušel jsem dvě, které mě napadly , že by to mohly být, ale nezafungovalo to. Pak mě napadlo jen zapojit flashku a zapnout Vantage, že by si je mohl stáhnout automaticky, ale to se taky nezadařilo.

Ještě jsem měl jeden dotaz, ale teď si za boha nemůžu vzpomenout, co to bylo, tak to sem kdyžtak dopíšu později.

Jinak bych ještě rád slyšel, jaky máte názor na kvalitu ČT HD. Zatím jsem tam ještě neviděl nic, co by běželo v nativním HD a jejich upscaler asi neupscaluje o nic líp, než moje televize. Fakt nepoznám rozdíl mezi normálním ČT a ČT HD. Byl jsem docela rozčarovaný, když jsem to prvně spuslit. Pak jsem si ovšem spravil náladu, když jsem přepnul na Nova Sport HD a zrovná tam měžel záznam z Premier League. To mě hned ujistilo, že HD receiver byla fakt dobrá investice.
Shefca
 

Re: Vantage 6000, 7100 a Cryptoworks

Příspěvekod losos » 27 zář 2009, 23:19

1. Máš pravdu, obraz ČT HD je o dost horší, než např. na NOVA HD (vždy správně nastav na TV ostrost obrazu !!!).
2. Tady jsem psal, jak nastavit časovač : viewtopic.php?f=10&t=56&st=0&sk=t&sd=a&start=280
Všimni si toho bodu 9. - možná proto se ti přijímač sám nevypne ?
3. Problém by mohl být s nedostatečnou velikostí USB flašky. Např. Topfield k časovému nahrávání vyžaduje flašku velikou minimálně 8 GB (u ručního stačí menší). (Možná je to kvůli timeshiftu, nevím). Jaká minimální velikost je určena u Vantage, to nevím.
4. O rádiích nic nevím, nezajímají mne.
5. Tvůj bod 3 :
V přijímači nesmí chybět oba řádky 002211 - 00 a 01
**************************************************************
Potřebuješ do Vantage nahrát správný softcam, který má oba řádky - 00 i 01 :
Nahraješ ho do usb flešky,v přijímači najdeš a potvrdíš. Nahrávání trvá vteřinku,
soubor je (proti firmware) malinký. Přijímač se sám rebootne a už to bude hrát.
Tady je nejnovější softcam :
http://vantagefunclub.cz/viewtopic.php?t=1791

Pročtěte si i tyhle základy : "Jak na Vantage HD ?" zde :
http://www.cssf.cz/showthread.php?t=321 ... ht=Vantage
Naposledy upravil losos dne 07 říj 2009, 01:03, celkově upraveno 1
47PFL5603D, TF 7710 HDPVR 750 GB, a od 18.11.09 Ariva 200 HD (zatím bez poruchy)
losos
 
Příspěvky: 95
Registrován: 02 úno 2009, 11:19

Re: Vantage 6000, 7100 a Cryptoworks

Příspěvekod miraart » 01 říj 2009, 17:28

Mám nový Vantage 7100 a nahrál jsem do něj SW 025201 a bohužel nejde samotná karta na UPC musím přes modul Cryptoworks. Vzhledem k tomu, že chytám zatím pouze Astru na 19,2 tak nepotřebuji emu. Nahrál jsem tedy SW 025202, ale také nic. Samotná karta od UPC prostě nejde musí být zasunutá v modulu. Někde dělám chybu, ale nevím kde. Modul mám pouze pučený a musím ho vrátit. Díky za pomoc.
miraart
 
Příspěvky: 2
Registrován: 29 zář 2009, 22:12

Re: Vantage 6000, 7100 a Cryptoworks

Příspěvekod Saidxxx » 01 říj 2009, 20:14

Ahoj!!(Píšu to po druhé snad to zase nechcípne).Otázka-dáváš tu kartu správně kontaktama D O L U ! ! ! ! Zkus to ještě jednou. :!: Zastrč ji až na doraz.
Saidxxx
 
Příspěvky: 72
Registrován: 19 zář 2009, 22:31

Re: Vantage 6000, 7100 a Cryptoworks

Příspěvekod miraart » 02 říj 2009, 08:12

Díky.
miraart
 
Příspěvky: 2
Registrován: 29 zář 2009, 22:12

PředchozíDalší

Zpět na Vantage HD-8000 / HD-7100 / HD-6000 / HD-1100

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků

cron